Як зробити закордонний паспорт

Шановні відвідувачі сайту, в 2013 році представлена на цій сторінці інформація частково втратила актуальність, тому створена нова сторінка Закордонний паспорт 2013 з останньою актуальною інформацією.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

представництво Міжрегіонального центру видачі паспортних документів: Львів, вул. Залізнична, 56; тел: 8(032)293-52-10

Вартість закордонного паспорту.

Термін оформлення: до 30 календарних днів.

Є тільки один обов’язковий платіж – Державне мито: 170 грн.
Якщо замовляєте “Послуги ДМС”: 87 грн. 15 коп. і платите разом Сума: 257 грн. 15 коп.

Для оформлення закордонного паспорта громадянина України для виїзду за кордон подаються:

1. Паспорт громадянина України (Оригінал і копія 1,2 та сторінок реєстрації за останні 5 років у двох екземплярах).
2. Довідка податкового органу про присвоєння ідентифікаційного номера (оригінал і копія 1 екземпляр).
3. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон та проїзний документ дитини (у разі їх наявності).
4. Особи віком від 18 до 25 років, які підлягають призову на строкову військову службу, подають довідку відповідного військового комісаріату щодо можливості виїзду з України. Форма довідки затверджується Міноборони України, або військовий квиток та його ксерокопія (хто відслужив).

Графік роботи

Робочі дні:
Пн, Вт, Ср, Чт: 09:00 – 18:00
Пт: 09:00 – 17:00

Прийом громадян:
Пн, Вт, Чт: 09:00 – 17:00
Ср: 09:00 – 13:00
Пт: 09:00 – 16:00

Видача закордонних паспортів:
Пн, Вт, Чт: 14:00 – 17:00
Ср: 09:00 – 13:00
Пт: 14:00 – 16:00

Обідня перерва: 13:00 – 14:00

Гаряча лінія: +38(044)254-96-66
Перевірка виготовлення паспорту: http://center-person.com/ua/passport.php
Про транслітерацію: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/55-2010-%D0%BF

Начитавшись законодавства та чинних нормативно-правових актів, здійснюємо тільки два обов’язкові платежі:

 • держмито — 170,00 грн.
 • послуги служби ДДГІРФО МВС України — 87,15 грн.

Оплата за бланкову продукцію (120грн) відмінена постановою Кабінетів Міністрів України № 292 від 11.04.2012
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/292-2012-%D0%BF. Інші платежі є добровільними і їх можна не сплачувати.

а від страхівки і послуг державних підприємств «Документ» та «Інформ-Ресурси» принципово відмовляємося, посилаючись на «Порядок провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини», що затверджений Наказом МВС №1603 від 21.12.2004 (зі змінами). Там немає жодної вимоги до громадян надавати довідку про відсутність/наявність судимості. Це робота ВГІРФО і ця робота — вже оплачена. До речі, у Калуському паспортному столі, на інформаційному стенді серед переліку необхідних документів чомусь згадана, як на наш погляд, безпідставно оця довідка. Цей «тягар» про перевірку на судимість співробітники ВГІРФО намагаються перекинути на плечі самих громадян за допомогою посередницьких послуг державних підприємств.

Тим більше — у згаданому Наказі МВС України №1603 та інших нормативних документах немає нічого про обов’язкові послуги державних підприємств «Документ» чи «Інформ-Ресурси», співпраця з ними може бути тільки на добровільній основі за бажанням громадянина. Ясна річ, що у паспортних столах повсюди всім увічливо вручають бланки таких заяв про співпрацю вже разом із актами виконаних робіт, після підписання котрих Ви позбудетеся кількасот гривень. Від такої добровільної співпраці, на наш погляд, варто відмовитися. Якщо співробітники МВС наполягатимуть на своєму або почнуть впиратися і відмовляти на цій підставі у прийомі пакету документів, — слід звернутися офіційно через канцелярію із письмовою заявою, додавши при цьому копії своїх документів та копії оплачених квитанцій (оригінали зберігайте у себе аж до вирішення питання) із вимогою прийняти пакет документів для оформлення закордонного паспорта та з вимогою про результати розгляду заяви і можливий час здачі пакету документів повідомити автора заяви у порядок і строки, передбачені чинним законодавством.

Цей варіант, як правило, нервовий і тривалий. Якщо співробітники паспортної служби висококваліфіковані, у Вас документи все ж приймуть, якщо ж ні, то таких держслужбовців може очікувати, як мінімум, позов до адміністративного суду або й кримінальна справа. У таких випадках, мабуть, треба було б зателефонувати куди слід, адже у Державному департаменті у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України встановлено телефони довіри (гарячої лінії): +38 (044) 254-96-66 для звернень громадян.

Страхівка взагалі є справою добровільною, хоч у паспортних столах області «по замовчуванню» продають поліси однієї страхової компанії, причому в різних містах ці страхові компанії різні. Працюють вони на договірній чи тендерній основі — невідомо. Але, на нашу думку, щось то не дуже виглядає на справедливий бізнес і вільну конкуренцію на ринку страхових послуг. Тим більше що більшість страхівок мають термін дії один рік. І якщо громадянин нікуди не їздив, то оплачена страхівка або втрачається або її знову треба відновлювати. Та і не всі компанії є акредитованими у посольствах і консульствах іноземних держав. Тому не всі страхівки мають той захист, на який розраховує громадянин, що їде за кордон.

Узагалі, філософія цього способу полягає у верховенстві права та поваги до Закону, до громадянина та його прав, підвищенні стандартів у наданні державних послуг. На нашу думку, чим більше громадян будуть користуватися саме таким способом, тим прозорішою буде діяльність міліції. І саме це може сприяти зростанню довіри суспільства до цього державного інституту. Що дає цей спосіб? Почуття власної гідності громадянина, документоведення згідно з чинним законодавством, зекономлені гроші. Щоправда, майже завжди будуть зіпсуті нерви, — на жаль, в обох сторін цього процесу. Тут, як кажуть правозахисники, міліціонери хоч нам і друзі, проте істина і власні кошти дорожчі.

http://www.report.if.ua/portal/novyny/chotyry-sposoby-vygotovlennya-ukrayinskogo-zakordonnogo-pasporta

http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/499344


Comments:

535 Thoughts on “Як зробити закордонний паспорт

 1. Шановні відвідувачі сайту, в 2013 році представлена на цій сторінці інформація частково втратила актуальність, тому створена нова сторінка Закордонний паспорт 2013 (http://old.zahyst-prav.com.ua/zakordonniy-pasport) з останньою актуальною інформацією.

 2. Вікторія on 11.04.2013 at 00:26 said:

  Здала документи на паспорт, заплатила абсолютно всі квитанції, які мені всунули. аж потім дізналась, шо половину з них платити не треба було. хочу хоч щось зробити для того, шоб завдати мороки тій державній службі. не знаю, куди можу звернутись, шоб почули. Взагалі таке враження, що вірити нікому не можна і що все це одна жахлива система. Я заплатила все разом 450 грн, тобто фактично 200 грн подарувала державі, і мене це виводить з рівноваги

  • Ігор on 11.04.2013 at 00:42 said:

   Вся проблема в тому, що Ви подарували ті гроші не державі, а чиновникам, які через недосконалі закони (які вони пропихають у своїх інтересах), запустили систему доїння грошей з громадян через державні служби.
   Щодо повернення грошей, то повернути їх буде важко.
   Якщо збереглись квитанції, тоді можна розіслати запити на інформацію про необхідність цих платежів, подати скарги в обласний ДМС, районну адміністрацію та прокуратуру. Але, на жаль, і там все схвачено. Відповіді будуть некоректні, або не по темі. Дієвим є лише судові позови, які не кожен може зробити.
   Але ми будемо цю проблему вирішувати. І не лише з ДМС.

   • Вікторія on 11.04.2013 at 11:45 said:

    О! Дякую за відповідь!!! )))

    і за те, шо хоч хтось бореться, успішно чи не успішно, але головне не мовчати. думаю, шо напишу ті листи-скарги, щоб хоч трохи заспокоїтись ))

    квитанції всі є

 3. Serhiy on 10.04.2013 at 16:44 said:

  Сьогодні подав документи у Сихівське відділення ДМС. Заплатив у банку лише 2 платежі: держмито 170 грн. і послуги ДМС 87,15 грн. Документи в мене прийняли, проте сказали, щоб чекав письмової відмови про виготовлення паспорта, оскільки не заплатив за бланк і не приніс довідки про несудимість.
  Цікаво чи дійсно буде відмова і на що посилатимуться в ній.

 4. Олег on 09.04.2013 at 20:08 said:

  Всім привіт!
  В мене таке питання – пробував здавати документи на паспорт в Сихівському відділенні ще 2 місяці тому без оплати лишніх квитанцій – відмовили..) відправили на Руданського. Після двотижневої тяганини документи все-таки прийняли на того ж таки Руданського. Через 10 днів я вирішив поцікавитись на якому етапі виготовлення мій документ, сказали, що чекали підтвердження з Києва. Тепер приступають до роботи. Через місяць я прийшов забирати свій паспорт, і виявилось, що його ніхто й не збирався виготовляти. Аргументували це тим, що коди підрозділів не співпадають (квитанції я оплачував на Сихівське відділення, а виготовляти має Галицьке). Чесно кажучи, я просто в шоці. На гарячій лінії ніхто нічого толком пояснити не може. Я витратив і час, і нерви(( В ДМС сказали писати заяву в Сихівське відділення про виготовлення паспорта. Але чи правильно це буде?? Для чого мені писати заяву, якщо документи в мене вже прийняли ще 2 місяці тому, просто в іншому відділенні?? І тоді навіть мови не було, що коди не співпадають.. Як правильно вчинити в такій ситуації??

  • zahyst-prav on 10.04.2013 at 10:16 said:

   Паспорт вам мали виготовити протягом місяця. Або письмово відмовити. “Писати заяву” – це починати все спочатку. Неспівпадаючі коди – це не ваші проблеми. Документи приняли – отже повинні видати паспорт.
   Йдіть на прийом до начальника ДМС у Львівській області:
   Скиба Ярослав Дмитрович
   Телефон: (032) 226 49 22
   Графік особистого прийому громадян:
   понеділок 9.00–13.00
   вівторок 14.00–18.00
   середа 9.00 – 13.00
   четвер 14.00 – 18.00
   п’ятниця 9.00 – 13.00

   Не вдасться вирішити проблему усно – пишіть скаргу.

 5. Оля on 09.04.2013 at 16:09 said:

  Скажіть будь-ласка якщо прописка не львівська, а Пустомитівського р-ну, а хочу подавати документи в галицькому р-н на який рахунок маю сплачувати держмито (Глицького чи Пустомитівського р-н)?

  • Наталя on 10.04.2013 at 10:28 said:

   нам казали обов”язково платити на код району де прописані і в банку дівчина з паспорта вичитувала приписку

  • Наскільки мені відомо, мито оплачувати треба на реквізити прописки, але бажано перепитати за телефоном гарячої лінії: Львів: (032) 261-09-30 Київ: (044) 383-76-26

 6. Наталя on 08.04.2013 at 17:22 said:

  “Прийом громадян:
  Пн, Вт, Чт: 09:00 – 17:00
  Ср: 09:00 – 13:00
  Пт: 09:00 – 16:00″

  Я на рахунок прийому :( … Були сьогодні на Руданського, виявляється, що в них понеділок не прийомний день, до того ж всі решта дні прийомні, але з 10:00. Саме цікаво, що на першому поверсі висить якраз ось цей графік, такий як і всюди в неті, але треба ще піднятись до кожного кабінету окремо і там висять нові виблискуючі таблички. Щось там собі побурчали про неприйомний день, але ми не ступились, то якийсь дядечко-начальник сказав, що можемо здати сьогодні, раз вже приїхали. Цікаво як він міг такого не сказати, як до кабінету тянулась ціла вереничка “ходоків” і кожен з охапкою по 3-4 чоловіки, здаючих на паспорти. В результаті ми приїхали на 9:00, а пробились до кабінету в дванадцятій і то вже просто нагло пропхались через чергових ходоків, яких прямо перед нашим носом якась дамочка з бейджиком пропихала в кабінет. Виходить, що для одних прийомний день, а для інших закрито, бо пару пар вони все-таки відправили додому :( .

 7. Ірина on 08.04.2013 at 14:57 said:

  Доброго дня!
  Порадьте, будь ласка, як діяти в такій ситуації – чоловік подав документи на виготовлення паспорта 26 січня 2013 року, але до сьогоднішнього дня паспорта йому ще не видали. Спочатку говорили, що чекали офіційного дозволу з Києва, оскільки не було оплати за послуги та бланкову продукцію, потім, що немає начальника на місці, бо він займається його паспортом. І скільки чоловік вже не приходив на Мартовича, постійно цього начальника немає на місці. А ходити туди кожен день теж немає часу.
  Які варіанти? Куди і кому скаржитись??

  • zahyst-prav on 08.04.2013 at 15:25 said:

   Те, що паспортом “займається начальник” – це повний абсурд. Протягом місяця від дня подачі документів вам повинні були видати паспорт або письмово відмовити. Вирішення проблеми (в приблизному порядку):
   1. Телефонуйте на львівську гарячу лінію: (032) 261-09-30
   2. Телефонуйте на київську гарячу лінію: (032) 261-09-30
   3. Напишіть електронного листа керівнику прес-служби ДМС у Львівській області
   4. Телефонуйте начальнику ДМС у Львівській області: Скиба Ярослав Дмитрович (032) 226 49 22
   5. Телефонуйте на київську гарячу лінію: (032) 261-09-30
   6. Йдіть на прийом до начальника ДМС у Львівській області:
   Скиба Ярослав Дмитрович
   Телефон: (032) 226 49 22
   Графік особистого прийому громадян:
   понеділок 9.00–13.00
   вівторок 14.00–18.00
   середа 9.00 – 13.00
   четвер 14.00 – 18.00
   п’ятниця 9.00 – 13.00

 8. Завершився чат з начальником ГУ ДМС Скибою Ярославом Дмитровичем. Читаєм відповіді, аналізуєм. Наш коментар очікуйте найближчим часом.
  http://zik.ua/ua/chat/121

  • Наталя on 03.04.2013 at 18:12 said:

   Людоньки добрі, а чи чули Ви таке? http://cripo.com.ua/?sect_id=10&aid=153208, вибачте, що російською.

   Я так розумію, що справедливість все таки перемогла!!!!!! :) ))))))))))))))))))) 170 грн!!!!!!!!!!

  • Прокоментуйте будь-ласка постанову 185 від 13.03.2013
   http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/185а-2013-п/paran565#n565

  • Наталя on 04.04.2013 at 17:16 said:

   Хочу подякувати і підтримати тих людей, які створили даний сайт. Я не юрист за освітою, але прекрасно розумію і бачу, що Закони і Постанови в нашій державі не виконуються, а винуваті в цьому ми, громадяни, які, приходячи в державну структуру, таку як ДМС, сліпо віримо всьому, що там написано і сказано. Найбільше, що можемо зробити, це обуритися. Як збудувати вільну та щасливу Україну?

   • Василь on 04.04.2013 at 19:44 said:

    Цілком з Вами згідний: люди і надалі, як покірні ягнята, оплачують всі рахунки які їм “пропонують” в ДМС, навіть не з’ясовуючи за що ці платежі. Це ж стосується і 2*30, хоч, переважно, і знають, що ці платежі і не обов’язкові. Складається враження, що якщо б завтра в ДМС дали ще декілька рахунків,то люди без вагомого обгрунтування чемновсе оплатили.

 9. Марьяна on 03.04.2013 at 17:26 said:

  Доброго дня,я хочу вписати дитину(2 роки) в свій зак.паспорт,я так розумію це має бути безкоштово,фото ще не потрібно,а за словами Скиби” При вклеюванні фотографії дітей у паспорт батьків для виїзду за кордон проводиться оплата послуг у розмірі 18 грн 63 коп., у разі термінового виготовлення – 37 грн 26 коп”

  • Ці 18,63 – це аналог 87,15. Тобто все та ж постанова 795 (із змінами 1098). Оскільки не вдається переконати ДМС в тому, що 87,15 – зайвий платіж, аналогічно і з 18,63. На жаль.

   Також він стверджує, що “необхідна просто письмова згода одного з батьків без нотаріального засвідчення.” – це також брехня. Потрібна тільки заява власника закордонного паспорта.

 10. Розпочався чат з начальником ГУ ДМС Скибою Ярославом Дмитровичем. Читаєм відповіді, задаєм питання:
  http://zik.ua/ua/chat/121

 11. Лана on 03.04.2013 at 09:25 said:

  http://news.mail.ru/inworld/ukraina/global/112/politics/12581863/?frommail=1

  Я так розумію, що навіть тут чорним по білому написано, що потрібно сплачувати тільки держмито.

 12. Полюбуйтесь, як “нещасні” працівники ДМС фізичною силою перешкоджають законній відеозйомці:
  http://www.youtube.com/watch?v=8lv9OHCS1ro

  • Андрій on 03.04.2013 at 01:29 said:

   Зверніть увагу на бідну-нещасну працівницю ДМС, вся в золоті, коротка спідниця. І це все на “зарплату двірника”.

 13. Шановні учасники та гості сайту!

  29.03.13 набрала чинності постанова КМУ №185, яка скасовує “Правила видачі закордонних паспортів” (постанову 231) та запроваджує новий “Порядок оформлення закордонного паспорту”.

  Прошу ознайомлюватись: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/185%D0%B0-2013-%D0%BF

 14. Наталя on 02.04.2013 at 19:01 said:

  Чи може хтось підказати? Я прописана в Городоцькому районі, чи можу я здати на закордонний паспорт в міграційну службу на Руданського, 3, чи треба конче здавати на Залізничній? І може знаєте де менші черги, бо чоловіку проблематично на довго з роботи вирватись? Дякую.

 15. VITA on 02.04.2013 at 00:05 said:

  Читаю я ваши відгуки та диву даюся це подібно на полювання на відьом, з ким ви воюете з бабами на місцях справжні бойці добиваються правди на майданах або в боротьбі з системою а ви гнобите таких самих як ви тільки тому що вони на державній службі ви дійсно думаете що якщо звільнять тих буде краще? Що ви думаете вони самі собі придумали ці оплати? Я вже не в системі але я добре знаю це з середини коли двое людей мають виконувати роботу шестьох за заробітну плату двірника працювати ненормований день,вони майже всі розлучені бо який чоловік буде чикати жінку та вечерю до дев’ятоі вечора в них діти так само як в вас тільки тому вони і тримаються за цю роботу бо де шукати роботи після сорока років на базарі? Що не можно істи під час посту ?Один одного це самий більший гріх Бог вас за це покарае.

  • Ігор on 02.04.2013 at 00:35 said:

   Дякую за відгук захисника протиправних дій в державних службах.
   1. Ми не воюємо, а відстоюємо свої права, які деякі люди свідомо їх порушують заради власної вигоди.
   2. “Нещасні” працівники свідомо обирають свій шлях. Ніхто їх не змушує захищати злочинців та ставати співучасниками злочинів, які вони свідомо проводять проти громадян.
   3. Відсутність роботи — не виправдання для злочинців. Якщо б злодій вас пограбував, то ви б не хотіли, щоб він ніс відповідальність за свої дії лише тому, що він не може знайти собі роботу? о_О
   4. Пошуками жінок чи чоловіків покидькам не займаємось. Навіть якщо вони після цього перестануть грабувати народ. А от змусити їх відповідати за свої протиправні дії — залюбки.
   5. Щодо релігійних питань, то ви не туди звернулись.

   • VITA on 02.04.2013 at 23:14 said:

    А знаете що я зрозуміла ***********************************************************************************************************.Вас не цикавить що кожен день ви переплачюете за газ за світло а за паспорт ви платите один раз на десять років.Що президент замість робочих місць для вас та для ваших дітей обіцяе вам паспорт за двадцять днів ви просто ************ а не борці за своі прави бо якщо ви бачите тільки одну проблему яку вам втерли засоби інформаціі то все дорбре в нашій державі достатньо *******************************************.*************************************************************************************************?
    Непристойні і некоректні висловлювання замінено зірочками /Адміністрація/

    • Після очищення вашого коментаря від нецензурщини, непристойних натяків і висловів на релігійну тематику, які “тягнуть” на кримінальну статтю, видно справжню ціну вашому коментарю. Якщо б ще видалялись орфографічні помилки, то взагалі б залишились одні “зірочки”.

     Не повірите, нас цікавить не лише вартість закордонного паспорту, а все, що ви перерахували. Ми бачим не одну проблему, а те, що саме цій зараз присвячений сайт – ну то й що? Так кого не візьми, будуть виправдовуватись “а чо ви з нас почали?”.

     А щодо ЗМІ – не смішіть, сайт існує 2 роки, біля року триває суд Руслана Жирова, а ЗМІ про це розповіли тільки місяць тому. От і робить висновки. Моя порада – не зліться, бо “воно” вас з’їсть. А якщо себе не шкода – принаймі тут не смітіть, йдіть на сайт ДМС і пишіть їм дифірамби.

    • Ігор on 02.04.2013 at 23:35 said:

     Я так розумію ваші неграмотні коментарі — це лише викид заздрості свідомим людям, які знають чого хочуть і які добиваються свого.
     Щоб щось змінити у своєму житті та у своїй країні — треба діяти, а не критикувати інших та писати гидоту людям, які хоч щось роблять для своєї країни.

    • tebro on 05.04.2013 at 16:27 said:

     цитата “Вас не цикавить що кожен день ви переплачюете за газ за світло а за паспорт ви платите один раз на десять років ” )))) ВИ там забули написати— І ЧЕРЕЗ ТАКИХ ЯК ВИ Я ,ТЕПЕРІШНЯ ПРАЦІВНИЦЯ, ХОДЖУ В СТАРІЙ ТРИРІЧНІЙ НОРКОВІЙ ШУБЦІ А НЕЕЕ В ТІІІІІЙ НОВЕНЬКІІІІІІЙ, ЯКУ БАЧИЛА МИНУЛОГО МІСЯЦЯ В ІСЛАНДІЇ НА РОЗПРОДАЖІ. Через вас люди тепер нам менше в кишені перепадає а ми ж до ікриииииии звиииклииии , а ви собацюри переплачувати не хочете . Ну де ж в цьому світі справедливість )))) А те, що я неграмотна і некультурна то це тому, що нас там тільки таких на роботу беруть / ми ж гне просто , ми кастинг проходимо ,,,,/

 16. Організовувати групи для візитів в ДМС можна в групі ВК: http://vk.com/za170

 17. Хочете задати питання начальнику ГУ ДМСУ у Львівській області Скибі Я.Д.?
  http://zik.ua/ua/chat/121

 18. Андрій on 31.03.2013 at 22:18 said:

  Прикол в тому, що ДП Документ не виготовляє цих довідок, а дає людям заповнити бланк запиту до Управління інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України
  на отримання відомостей про відсутність або наявність судимості.
  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/736798
  такі самі бланки заповнюють люди, які хочуть виготовити ці довідки самі в МВС.
  Там необізнаних людей тупо і нагло розводять на 200грн. за заповнений бланк запиту і зроблені копії паспорта!!!
  Проте в ВГІРФО в цих людей потім ці документи приймають без жодних проблем і довідок про несудимість (тому що ці довідки вони потім виготовляють самі).
  Люди платять ВГІРФО за їх послуги 87,50 грн. і вони мали б робити і копії паспорта і заповнювати ці бланки запиту. Просто держслужбовці всіх людей мають за ідіотів і бидло хоча в основному воно так і є тому, що тільки 1 відсоток відстоюють свої права а решта роблять і платя за все, що їм скажуть і цим користуються наші слуги народу, тому то так і погано ми живемо!!!

 19. Вася on 30.03.2013 at 22:57 said:

  Розкажу як паспорт робиться у Франківську – був вже там 5 разів, поки що ще не зробив :D
  Спочатку прості смертні заходять в перші двері на першому поверсі. Там тітка повідомляє, що у них черга з талончиками, тому потрібно прийти вранці наступного дня за талончиком, який діє на наступний день, причому у визначену годину (від 9 до 12), працюють в пн, вв, ср, пт, сб. За талончиком черга довжелезна, штук зо 30 в мене було :D . Коли ви нарешті приходите з талончиком, то вас обслужить люб’язна тьотка, зробить 2 копію паспорта та ідентифікаційного коду, копію довідки з військомату, і дасть заповнити 2 папірці – 1 для отримання довідки про несудимість, а один – погодження з отриманням послуг від “Документ”. До речі, там на першому поверсі тільки й “Документ” сидить. Коли я сказав, що підписувати 2 папірець не буду, то тьотка широко відкрила очі, показово порвала копії паспорта, повернула довідку з військомату і 3 рази пригрозила, що я тепер буду сам бігати з 1 по 5 поверх по кабінетах :D . Після підписання прості смертні там же одразу в банк “Золоті ворота” платять 696 грн, з них 100 – це страхівка, від якої легко можна відмовитись, написавши письмову відмову :) ще 200+ грн – йдуть у “Документ”. Потім йдуть на 3 поверх в 306 кабінет(для франківчан, або 505 якщо з області), чекають в черзі. В кабінеті збирають документи, чеки, фоткають і кажуть чекати місяць. До речі, якщо не сподобається переклад прізвища, за його зміну просять 120 грн :D
  Ну а я вирішив піду важким шляхом і дізнавшись всю вище згадану інфу, вирішив схитрувати. Знайшов в неті подібну заяву до тієї, що там пишуть для довідки про несудимість (мою написану теж порвали :( ( ), заповнив її і пішов в сусідній банк – “Фінанси та кредит”. Сказав тьоткам, що хочу оплатити тільки обов’язкові платежі, а вони спитали, чи маю я довідку про не судимість. А я здуру бовкнув, що ні :D ну вони й відмовились, посилаючись тим, що я гроші заплачу, а паспорт мені не дадуть – і гроші повертати геморойно буде. Оскільки я людини зовсім не конфліктна, то пішов у 306 одразу. Там сказали, що потрібна довідка про несудимість, я щось бовкнув про закон – послали мене до начальника. Я звичайно трохи злякався до нього йти, але таки рішився. Показав йому роздрукований якийсь там закон з п.9, де вказано, що вони самі мають шукати довідку. Начальник тоді витягнув папірець “від генерала МВС”, де сказано, що ДМС не мають доступу до МВС, і довідку їм ніхто не дасть – сам маю шукати. На мої сперечайно торочив, що закони змінились, що не можна так і тд. Мені ото все швидко набридло, і я як лох пішов на Коновальця 42Б в МВС робити ту довідку, всерівно паспорт потрібний буде ще не скоро, хай подавиться тією довідкою. До речі роблять її там на 3 поверсі в 64 каб. з пн до пт (10.00-11.00, 16-00-17.00 – випадково потрапив в робочі години)) ). Ще з собою потрібно мати копію паспорта. От тепер чекаю на неї. Загалом хочу подякувати всім за поради, хоч я й програв битву з державою, зате хоч частину грошей збережу :)

 20. Оксана on 29.03.2013 at 14:35 said:

  Підкажіть, будь ласка, коли, через який час від подання, можна перевірити стан виготовлення паспорта через сервіс: Перевірка виготовлення паспорту: http://center-person.com/ua/passport.php

  • Оксана on 29.03.2013 at 14:44 said:

   ще цікавить таке питання: у разі відмови, працівники служби ДМС повідомляють?, чи для громадянина це може бути повною несподіванкою через 30 днів?

  • оксана on 03.04.2013 at 02:39 said:

   я здала документи 13.03.2013р. при перевірці стану виготовлення паспорта через цей сервіс-дані для виготовлення паспорта до підприємства не надходили.

 21. Вова on 27.03.2013 at 23:25 said:

  Сьогодні був на Я.Мудрого
  Підслухав таку цікаву розмову :
  Прийшов якийсь ”начальник” покликав всіх працівників на збори
  Суть зборів була в тому що робити з тими ”дибілами,ідіотами” хто знімає на камеру і хочуть чогось добитись
  Казав він не переживати що все буде добре, спокійно на таких реагувати, посилати їх в обласний іміграційний центр.
  А, і ще казав обовязково передрукувати з стенду, щоб там не було згадки про Документ та інофрм-ресурси. А пропонувати кожному індивідуально, вже виходячи з ситуації.
  Вроді як все що я підслухав;)

 22. Тарас on 27.03.2013 at 23:22 said:

  Така цікава особливість, до даного сайту і сайту http://dmsu.gov.ua/ провайдер інтернет послуг “Полінет” (Львівська політехніка) заблокував доступ
  Через проксі і Utel доступ є, а через Полінет доступу немає

  P.S. до виготовлення закордонного паспорта інформація відношення не має, але досить цікавий факт

  • Ігор on 27.03.2013 at 23:30 said:

   Напишіть в техпідтримку, щоб вони розблокували доступ. Вони не мають права цього робити. Інакше можна написати скаргу в службу захисту прав споживачів.

   Спробуйте встановити для свого мережевого підключення адреси DNS 8.8.8.8 та 8.8.4.4
   Повідомте про результат.

 23. Василь on 27.03.2013 at 13:37 said:

  Доброго дня.
  Розкажу Вам одну вельми смішну і потішну історію.
  В мене товариш вирішив зробити закордонний паспорт здав усі документи і пішов робити довідку про не судимість. Якраз вся історія в цій довідці. Товариш 1990року народження а в довідці про не судимість йому написали що він судимий в 1995році за розбійний напад якимось судом Херсонської області!!! Уявіть реакцію і шок мого товариша. Але він розібрався з цією ситуацією зараз вже все ок. Уявіть собі він дивиться в паспорт де написано що він 1990року народження і на ту довідку. В нього перша думка яка прийшла в голову чи то я дурнуватий чи то лижі не їдуть)))))

 24. яворина on 26.03.2013 at 20:22 said:

  здали на закордонний паспорт чоловіка терміном за 10 днів. Оплатили 170+87,15 в подвійній оплаті. Від 120 відмовилися, написали заяву, вказуючи квітневу постанову. Довго начальнику нашого Яворівс-го районного Дмс доводили свої права,посилаючись на нормативну базу(перед тим добряче підготувавшись), біднятко,не те,що про такі постанови і накази не чував,ще й не виявилося у відділенні Дмс у папці з нормативними документами. Секратарка шукала в інеті і роздруковувала йому для прочитання. Начальник посилався на інформаційний стенд,а не на закони.Змушували купити на місці довідку про судимість,потім – отримати у Львові,на Липинського. Нарешті пакет документів прийняли. Перевіривши на сайті Державного центру персоналізації документів,що паспорт все таки виготовлено,пішли отримувати – не віддають, посилаючись,що у Львові. Начальник телефонує до Львова, нам ЩЕ ОДИН ДУЖЕ ВИСОКООСВІЧЕНИЙ НАЧАЛЬНИК обіцяє віддати,коли оплатимо за бланк. Пишемо заяву про письмове пояснення в невидачі паспорта,зареєстрували,дали копію. Чекаємо!! хоча знаємо, що отримаємо стандартний відпис,типу інформації зі сайту ДМС. Думаю,в прокуратуру скаргу підготувати,не дочекавшись їхніх ВІДПИСОК.

  • Галина on 27.03.2013 at 10:50 said:

   можливо є ще бажаючі у Яворові чи районі для об”єднання для полдачі документів на паспорт?

  • Ось допис учасника одного з форумів, які подали документи без довідки про несудимість і цю довідку їм сказали принести при отриманні:

   И: А вы принесли справку?
   Мы: Какую такую еще справку?
   И: Ну о несудимости! Вы при оформлении сказали, что принесете сами, у меня тут написано!
   Мы: Не знаем что у Вас там написано, но мы ничего не должны приносить!
   И: Но Вы ведь и не оплачивали справку?
   Мы: Нет конечно, еще не платили за нее! Узнавать все входит в Ваши обязанности!
   Инспектор, отдав граждан паспорта добавила, что типа не даст нам загранники!
   Мы: Хорошо, пишите отказ в письменном виде и не забудьте написать Вашу фамилию и должность
   И: Хорошо!

   И мы стали ждать! спустя примерно 15 минут инспектор выбежала с нашими документами в кабинет возле кассы в углу! Спустя 5 минут прибежала обратно в свой кабинет, не забыв немного негатива на нас выплеснуть:

   И: Можете присесть пока что!
   Мы (спокойно, без левых мыслей): Да нет, спасибо большое, пока ехали, в маршрутах насиделись, пока не охота!
   И (с криком): ВОТ НЕ НАДО МНЕ ТУТ ТОЛЬКО ХАМИТЬ!!! — и со стуком закрыла дверь!

   Спустя еще минут 10 инспектор побежала куда-то на первый этаж и опять же минут через 5-10 вернулась к себе! Подождав еще минут 15-20 нас наконец-то позвали, попросили наши граждан паспорта, поставили печать, мы расписались о получении и счастливые ушли с нашими загранниками!!! Получилось даже спокойнее, чем ожидали (настроены были ругаться и писать жалобы)!!!))) Удачи всем в получении ЗП! НЕ уступайте им!)))

  • Теж з Яворова on 29.03.2013 at 16:03 said:

   Я теж здавала документи в Яворові, але на звичайний термін. До документів додала заяву про відмову платити 120 грн. Все прийняли, тепер чекаю. Якщо будете мати можливість, напишіть, чим усе закінчиться, щоб і собі підготуватись.

 25. Андрій on 23.03.2013 at 21:46 said:

  також деяку цікаву інформацію можна прочитати в Фейсбук треба набрати СТОП свавіллю в паспортних столах, на сайтах:
  http://ivano-frankivsk-vgirfo.narod2.ru/perelk_poslug/pasport_dlya_vizdu_za_kordon/
  http://styknews.info/novyny/sotsium/2011/04/15/pasportna-gromadianska-viina

 26. Андрій on 23.03.2013 at 21:05 said:

  Зразок дозволу на перевірку персональних даних можна скачати тут
  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/736798

 27. Галина on 23.03.2013 at 13:19 said:

  доброго дня. підкажіть, будь ласка, як має виглядати отой дозвіл на перевірку даних щоб не платити за довідку про несудимість. було би добре якби десь був зразок. планую виробляти паспорт у зв”язку зі зміною прізвища. живу у Львівсій обл, але хочу спробувати поборотися за свої права.

  • Пишіть в довільній формі. “Я, …, не заперечую проти обробки моїх персональних даних для отримання інформації щодо судимості для паспорту для виїзду за кордон.” Знайду приклад – викладу на сторінці “бланки”.

   • Оксана on 25.03.2013 at 12:55 said:

    Дякую дуже за інформацію, і мені портібноперевиробити паспорт у звязку зі зміною прізвища. Я відношусь до Сихівського району, отримала реквізити до оплати: 170+87,15+120+30+30. Запитала про сплату 120 грн, коли брала реквізити, відповіли що вони не вкурсі і у них всі оплачують. У мене таке питання: Чи можу я подати документи на виготовлення на Залізничну? Бо щось по Сихівському руху не бачу. І хто цього тижня планує подавати документи? можна зорганузуватись. Наперед вдячна.

    • Звідки візьмется рух, якщо ви замість того, щоб написати там, тільки “дивитесь на рух”? Можливо є вже 10 бажаючих, але всі дивляться, що нікого немає і не пишуть. Напишіть і чекайте.
     На “Залізничну” подати можна будь-кому, для того “міжрегіональний” центр і створений.

 28. Роман tebro on 23.03.2013 at 01:02 said:

  Оголошується набір групи на Я Мудрого зголошуйтесь )))

 29. Нарешті грамотна реакція прокуратури!!! Поки-що , Хмельницької
  http://static.forum.od.ua/attachment.php?attachmentid=5931811&d=1363961956

 30. Євгеній on 22.03.2013 at 22:51 said:

  Сьогодні ходив знов на Зелену так як мені не видають вже готовий паспорт через ту кляту довідку про несудимість…
  Історія походу довга (записав на диктофон все що мені казали і працівниця і начальниця), щоб довго не розповідати скажу що паспорт таки не забрав попри те що підготувався і прочитав кілька постанов та навіть роздрукував.
  Працівниця трошки злякалась і почала казати що вона впевнена що я хороша людина і так далі але боїться що вона видасть паспорт без довідки її можуть звільнити/посадити…. звичайно не повівся на той бред і пішов до начальниці Личаківського ДМСУ. Та була теж готова до мого візиту і вже підготувала закони та інші документи де було навіть підкреслено те що вона має мені казати. Зійшлись на тому що я пишу дозвіл на обробку даних і вона потім видасть паспорт. Дуже критикувала працівників що вони не сказали що дозвіл треба писати було одразу.
  Сказала що це буде десь через місяць на що я запитав де зафіксовано що запит повинні обробляти місяць…. чіткої відповіді не було……
  Знайшов такий пункт ” Територіальні органи та територіальні підрозділи вищого
  рівня, які приймають відповідні рішення, після надходження
  матеріалів від територіальних підрозділів нижчого рівня на
  підставі їх вивчення протягом 10 робочих днів перевіряють
  правильність оформлення документів та відсутність підстав, що
  тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон”
  Тепер підкажіть чи можна опираючись на цей пункт сказати що вони повинні перевірити ці дані за 10 робочих днів?? Якщо ні то чи є унормованим термін перевірки моєї “судимості”))) ??

  • Це повний абсурд. Інформація про вашу “несудимість” потрібна ДМС, щоб знати чи немає причин вам відмовити (див. детальніше на сторінці Питання-відповіді http://old.zahyst-prav.com.ua/zakordonniy-pasport/pitannya-vidpovidi/).
   Якщо вам зробили паспорт, то це означає, що вони вже це перевірили! Не ви повинні шукати, чим унормований термін, вони вам повинні це аргументувати. Є термін від дати подачі документів, протягом якого вам мають видати паспорт, більше вас нічого не повинно цікавити. Скаржтесь на начальницю в обласну ДМС!

  • Ігор on 22.03.2013 at 23:03 said:

   Не видають паспорт? Значить треба вимагати відмову у письмовому вигляді. Якщо вони впевнені у своїй правоті — значить їм немає чого хвилюватись. Фішка в тому, що відмову таку вони вам не дадуть, бо це буде протизаконно. І вони про це прекрасно знають. Паспорт мають видати в межах 30 календарних днів. Ніяку довідку про несудимість, чи дозволи з вашої сторони не передбачені Законами, а отже — не потрібні. Якщо ви оплатили 87,15 грн. і вам не видали паспорт впродовж терміну 30 календарних днів, тоді маєте право повернути гроші за їхні “послуги”, оскільки вони не повністю виконали свою роботу. Напишіть скаргу в прокуратуру та обласну ДМС і додайте запис розмови, якщо люди в розмові знали, що їх записують (прихований запис протизаконний).

   • Євгеній on 22.03.2013 at 23:47 said:

    я їм те саме казав що якщо паспорт вже готовий отже немає перешкод його видати))
    хотів зателефонувати на гарячу лінію ДМСУ але там автовідповідач де можна просто залишити повідомлення! Працівниця Личаківського відділу дуже розпереживалась коли сказав що буду дзвонити і не хотіла казати її ім”я)

  • Ще ось таке напишіть на ім’я начальника відділення:

   Заява на неустойку
   Шановний(-на) *** ***!

   01.01.13 я подав документи й оплатив послуги Вашого відомства з виготовлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон. Прошу Вас забезпечити видачу мені оплаченого паспорта громадянина України для виїзду за кордон у 30-денний строк або, у випадку затримки, виплати пені в розмірі 3% від суми оплати за кожний день прострочення відповідно до ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів».

   Повага, дата, підпис.

 31. Pingback: Боротьба за паспорти (тобто за справжню ціну) « Подорожі, самовдосконалення та інші хитрощі

 32. Юрій on 21.03.2013 at 13:49 said:

  Дорожній контроль, Залізнична 56

  http://www.youtube.com/watch?v=tnvSeZ6yXXs&list=UUgVtu8uKvYeLLk8kP07WQfA&index=1

  • Дивлюсь, тішусь:)
   А як знімали працівницю ДМС так прикольно, прямо “в лоб”? Фотік “висів” на шнурочку чи в руках тримався?
   І в коментарі сторінки “міжрегіональний центр” скопіюйте посилання, будь ласка.

   • Колеги з одесського форуму похвалили, але зробили одне зауваження:

    Это не верный ход - никаких лишних документов подавать не нужно. Никаких дополнительных заявлений - иначе Вы подадите документы не по Правилам а по другому порядку, по порядку ЗУ "Про звернення громадян" что юридически не дает оснований для оформления и выдачи паспорта.
    
    Когда люди подавали отдельное заявление ГИРФО в течении месяца рассматривало это заявление и отказывало, в ответе рассказывая как они хотят чтобы были поданы документы. Но факт остается фактом - поданные документы по отдельному заявлению в порядке ЗУ "Про звернення громадян" не соответствуют требованиям Правил (ПКМУ 231).
    
    По-этому никаких других заявлений писать не нужно! Предоставлять документы только из перечня пункта 10 Правил (ПКМУ 231) - ну и если подающий мужчина от 18 до 25 то справку из пункта 11 этих же Правил. 
 33. Pingback: Боротьба за паспорт в Луцькому паспортному столі | Bike Traveller's Blog

 34. Скористався порадами з верхнього посту, за що дуже вдячний Юрі.
  В якості подяки, описав мій нещодавній досвід боротьби за закордонний паспорт в Луцьку, на Кравчука 12: http://biketravel.wordpress.com/2013/03/21/fight_for_your_right/

  • Дякую, свою статтею потішив:) Раджу всім до прочитання!

   • Вова on 22.03.2013 at 18:39 said:

    Юрію, побачив у Вашому коментарі до статті Романа Макарчука, що за тиждень (коментар від 21 березня) Ви плануєте подавати документи на виготовлення закордонного паспорту. я планував зробити це місяць тому, та натрапивши на цей сайт, щодня читаю оновлення, намагаюсь сублімувати вібрації гніву у щось корисніше і чекаю нагоди і спільників аби подати документи з найменшими витратами і з найбільшою користю у перспективі для тих, хто робитиме це після мене. Перепрошую за довгий вступ, суть питання в тому щоб подавати документи разом!! я відомий у певних колах артист, а мій теперішній закордонний паспорт дійсний до кінця року, тож можливо щось із цього стане нам у нагоді :)
    якщо вам це також цікаво – повідомте мене буль-ласка завчасно на ел адресу, аби я спланував собі поїздку з києва до рідного львова задля такої потрібної і багатообіцяючої акції :)

 35. Уляна on 20.03.2013 at 20:15 said:

  Сьогодні ходила на Мартовича 3 взнати які документи і рахунки необхідно мати для отримання закордонного паспорту.В Каб. №4 сиділа жіночка, яка дала реквізити платежів і довідку-заяву (як я тепер знаю представник ПП документ”). Сказала що заяву необхідно заповнити, щоб можна була здати документи. якщо я підписала цю заяву (ваш сайт знайшла сьогодні ввечері) чи зобов”язана я тепер платити 30 гривень за їх послуги? Чи можно лише заплатити обов”язкові платежі?

  • Ігор on 20.03.2013 at 20:18 said:

   Ви не зобов’язані платити за містичні послуги. І підпис ваш нічим не зобов’язує.
   На другий раз перш ніж ставити підпис — уважно читайте документ.

 36. Мілана on 20.03.2013 at 12:58 said:

  Доброго дня. Сьогодні намагалася здати документи для оформлення нового закордонного паспорта (Полтава, вул. М.Бірюзова) через зміну прізвища. Надала всі документи, в тому числі довідку про несудимість, але виписану на дівоче прізвище (датована 13.02.2013). Шлюб було взято 01/03/2013 р. Додала свідоцтво про шлюб і попередній чинний закордонний паспорт на дівоче прізвище. мені було відмовлено в прийняті документів, посилаючись на те, що довідка про несудимість невірно оформлена (повинно бути нове прізвище, і дівоче у душках). працівниця установи направила брати нову довідку (яка видається у нас безкоштовно але через 3-4 тижні), або, цитую: “якщо ви не хочете, платіть 600 грн!!!. і здавайте документи сьогодні”. На питання коли буде готовий паспорт, відповідь через місяць!!!! Будь ласка дайте ще раз посилання на документи стосовно вартості виготовлення документів і необхідних документів. (Можливо читала неуважно не можу в самому тексті Наказа знайти рядок про “довідку з несудимості”. :( ) Дякую.

  • Як би ви не читали, немає рядка “довідка з несудимості”. Перелік документів – п. 10 постанови 231: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/231-95-%D0%BF
   Не хочете заповнювати анкету і приносити фото – ДМС вас зфотографує і заповнить за 87,15 + вимагатиме 120 грн. за бланк.
   Перевірити вашу “несудимість” ОБОВ’ЯЗОК ДМС!!!

  • Яна on 20.03.2013 at 13:14 said:

   1. Пункт 12 «Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини», затвердженого наказом МВС України № 1603 від 21.12.2004 р. та зареєстрованого у Мін’юсті України 20.01.2005 р. за № 68/10348 (адреса в Інтернеті http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0068-05 ).
   2. Закон України “Про адміністративні послуги”.

   Детальніше дивіться нижче.

   Пунктом 12 названого Порядку чітко встановлено що територіальні органи та територіальні підрозділи вищого рівня, які приймають відповідні рішення, після надходження матеріалів від територіальних підрозділів нижчого рівня на підставі їх вивчення протягом 10 робочих днів перевіряють
   правильність оформлення документів та відсутність підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон
   відповідно до пункту 22 Правил.

   Суб’єкт надання адміністративної послуги отримує відповідні документи або інформацію без участі суб’єкта звернення (ч. 8 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

   Суб’єкт надання адміністративної послуги, підприємства, установи або організації, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, зобов’язані забезпечити безоплатне надання таких документів або інформації не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від суб’єкта надання адміністративної послуги, якщо інше не передбачено законом (підпункт 1 ч. 9 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

   Інакше кажучи, відсутність підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон, в тому числі судимості за вчинення злочину, САМОСТІЙНО перевіряють територіальні органи та територіальні підрозділи вищого рівня через відповідні управління (відділи) інформаційних технологій ГУМВС, УМВС.

   Обов’язок з перевірки цих даних покладено виключно НА ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ, а відтак відмова Вам у прийнятті документів для оформлення закордонного паспорту з огляду на надання Вами Свідоцтва про шлюб і, відповідно, зміну прізвища є незаконною.

   Дійте, керуючись наведеними нормами закону!

   • в п. 12 “Порядку провадження” 3 абзац:

    Перевірка наявності чи відсутності обставин, що обмежують право громадянина на виїзд за кордон відповідно до підпунктів 3, 4 і 9 пункту 22 Правил (порушеної проти заявника кримінальної справи; судимості за вчинення злочину; перебування заявника під адміністративним наглядом органів внутрішніх справ), здійснюється вказаними територіальними органами та територіальними підрозділами через відповідні управління (відділи) інформаційних технологій ГУМВС, УМВС.

 37. Юрій on 19.03.2013 at 13:50 said:

  Доброго дня, мені телефонували з ЗІКу, хочуть провести розслідування, можете мені дати свої контакти, ті в кого проблеми з ДМС на Залізничній 56, не хочуть паспорт видавати без довідки і так далі …

  мій телефон : 0937199385 Юрій , бажено сьогодні звяжіться

 38. Євген on 18.03.2013 at 21:19 said:

  Закордонний паспорт в Україні коштує 170 грн, – рішення суду
  Згідно постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду визначено, що для отримання закордонного паспорта громадянам України необхідно сплатити тільки державне мито в розмірі 170 грн. -AAA+

  Про це пише ТВі з посиланням на дані нардепа Геннадія Москаля.

  «Для інформування громадян України щодо вартості виготовлення закордонних паспортів надаю постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 5 лютого та 19 лютого 2013 року, в яких чітко зазначено, що для отримання закордонного паспорта громадянам України необхідно сплатити тільки державне мито в розмірі 170 грн (в разі термінового оформлення вартість становить 340 грн). Усі інші квитанції, які вимагають підрозділи Державної міграційної служби, є незаконними й не підлягають ніякій оплаті», – зазначено на сторінці депутата у Facebook.

  Москаль додав, що вказані постанови набули чинності, а, згідно з Конституцією, судові рішення є обов’язковими для виконання на всій території України.

  Нардеп рекомендує українцям, ідучи в Державну міграційну службу для оформлення закордонного паспорта, брати зі собою вказані судові постанови.

  • На жаль, не все так райдужно і Москаль або тупить або спекулює. Оскільки в нас немає прецендентного права, то судове рішення, яке є “обов’язковим для виконання на всій території України” – це рішення щодо конкретного позивача і конкретного відділу ДМС (чи ВВІРу).
   В тому ж Дніпропетровську проти того ж відділу ДМС по іншому позивачу може бути кардинально протилежне рішення і нічого з тим не зробиш.

 39. Євген on 18.03.2013 at 21:11 said:

  239 53 10

 40. Євген on 18.03.2013 at 17:08 said:

  Доречі всім порада. Якщо ви хочете бути у числі перших хто потрапить здавати документи на залізничну 56 (регіон центр) то займайте чергу на 8 год. Тому десь в 10 год звідти вийдете. А так на 9 год не приходьте бо простоїте до 12 год. Сьогодні ж хто прийшов десь на 12 год всі спокійно зайшли без усяких черг. також памятайте, що у суботи вони НЕ ПРАЦЮЮТЬ (хоча інорм в неті є що до 13,00)

  • Юрій on 18.03.2013 at 17:12 said:

   Маєте туди телефон, бо ті що на сайті неправильні

 41. Євген on 18.03.2013 at 13:13 said:

  Всім привіт. Сьогодні на залізничній 56 подавала дружина документи на паспорт (я пішов з нею як підтримка) Після 15хв словесної перепалки з жіночкою котра сидить і приймає документи, вдалось уникнути платежі ПП-Документ та Інформ Ресурс (Звичайно сказав,що запрошу Ігора котрого там бояться як кошмару) (тому обійшлось не 466грн а 395. Прекрасно розумію, що треба було ще не оплачувати й ті 120грн але вирішили обійтись малою кров*ю. Доречі, заяву на ім*я ЗВЕЗДИ ЮТУБА так і відмовились прийняти. Але наголосили, що не віддадуть закордонного паспорта без довідки про відсутність судимості. Хто що на це скаже???????????

  • Юрій on 18.03.2013 at 14:26 said:

   поки будуть робити, то є 30 днів, за цей час, постараємось вияснити як їх з тою довідкою прижати !!!

   • Яна on 18.03.2013 at 17:01 said:

    Я ще 02.03.2013 р. писала з з цього приводу:

    “Суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні … державних органів …” (ч. 7 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

    Суб’єкт надання адміністративної послуги отримує відповідні документи або інформацію без участі суб’єкта звернення (ч. 8 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

    Суб’єкт надання адміністративної послуги, підприємства, установи або організації, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, зобов’язані забезпечити безоплатне надання таких документів або інформації не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від суб’єкта надання адміністративної послуги, якщо інше не передбачено законом (підпункт 1 ч. 9 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

    http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5203-17

    • Юрій on 18.03.2013 at 17:07 said:

     вони посилаються на Захист особистих даних, а заяву на дозвіл обробки відмовляються приймати

     • Яна on 18.03.2013 at 17:27 said:

      Дивна у Вас ситуація, адже для того, щоб отримати щодо Вас такі пікантні дані, як дані про несудимість, їм НЕОБХІДНА Ваша письмова заява-згода на обробку відповідних даних, тобто не Ви, а вони зацікавлені в наявності такої заяви, але чомусь відмовляють Вам у її прийнятті…

      Але Ви не переймайтесь. Закон не зобов’язує Вас надавати ані довідку про несудимість (про це див. вище), ані дозвіл на обробку Ваших персональних даних (надання такого дозволу – Ваше право, а не обов’язок). Отже, невидача паспорту з цих підстав є незаконною.

     • Андрій Земляк on 18.03.2013 at 20:13 said:

      ідея для роздумів, чи таке може “пройти”? – якщо при отриманні паспорту після 30денного терміну (наприклад на 31день,32день,33день … ), а вони будуть відмовлятись його видати. Написати скаргу\заяву на повернення коштів, оскільки вони не вклались в 30 денний термін видачі.
      Десь тут вже були коментарі, що якась жіночка таким чином повернула кошти, коли в 10денний термін не виготовили паспорт.

 42. Лана on 17.03.2013 at 22:11 said:

  Вчора дивилась по телебаченню сюжет якраз про міграційну службу на Залізничній. А толку? Сказали, що громадяни самі можуть робити довідку про несудимість на Липинського. Про те, що можна заяву зі згодою про обробку даних написати – ні слова. А про бланки, то жіночка, коли вартість зачитувала, то вже не 120 грн. було, а 150. До речі, провела я таке собі мініопитування на одному з форумів, то виявляється, що за оформлення закордонного паспорту у м.Львові за один і той самий термін платили всі різні суми. Десь від 450 до 800 грн. приблизно.

 43. Юрій on 16.03.2013 at 21:22 said:

  Доброго дня,

  Як показує практика, в Міжрегіональному центрі без 120 ніяк, але зявилась ідея, як їм можна помститися за це, пропоную зібрати певну кількість людей, і просвітлювати людей які подають документи, щоб не платили за довідку, таким чином вони не будуть дораховуватись декількох тисяч, щомісяця . Що скажете про це ?

 44. Роман on 16.03.2013 at 21:07 said:

  Всім вітання!!! Вчора 15 березня забрав свій закордонний паспорт, зроблений за 30 КАЛЕНДАРНИХ днів, що обійшлося мені в 170+87,15+5 грн ЦЕ написане для підняття морального духу наступників і послідовників ))))

  • Оксана on 28.03.2013 at 13:41 said:

   Roman, a mozete datu byd-laska svij nomer telefony. Ja zavtra xochy podavatu na pasport, i bojys scho bez prugog ne obijdetsia(

 45. Андрій Земляк on 16.03.2013 at 16:03 said:

  як на мою думку – я взагалі не підтримую ідеї подавати документи через Міжрегіональний центр видачі паспортних документів на Залізничній.
  На сайті ДМС немає жодного посилання на цей центр. В інтернеті теж немає жодної інформації про цей центр , окрім головного відділення в Києві (http://www.passport-ua.org/), по фотографіям це справді центр з європейським рівнем обслуговування, якому не шкода заплатити за посередницькі послуги.Але в контактних даних цього центру, взагалі немає згадки про якісь регіональні відділення.
  Тому можна сміло вважати що центр на Залізничній – це чиясь “кишенькова”-фіктивна контора, яка прикривається вивіскою ДМС, й видає паспорти. (Можливо паралельно із видачею паспортів, вони також “продають” базу з паспортними даними :-) )

  Я вважаю за паспортами потрібно звертатись у територіальні підрозділи ДМС, їхні адреси та контакти викладено на офіційному сайті – http://dmsu.gov.ua
  Головне управління ДМС у Львівській області – http://lv.dmsu.gov.ua/

  Пропоную щоб в заголовку цієї сторінки впершу чергу подали посилання на оф.сайт ДМС з адресами територіальних підрозділі ДМС, а вже як альтернативу (для жителей районів) – адресу Міжрегіонального центру
  Також на цьому сайті зустрічав коментарі що у зв’язку із якимись тех.проблемами можна подавати документи на закордонний паспорт у будь-якому територіальному підрозділі ДМС не залежно від місця прописки. Тим самим відпадає потреба в Міжрегіональному центрі.
  Подаючи документ в Міжрегіональний центр в такому стані як він зараз є – з хамовитим керівництвом, чергами на вулиці в мороз, непрозорими дод.платежами й т.п. ) ми підтримуємо корупційні схеми збагачення чиновників ДМС.
  Інша справа коли якість обслуговування в Міжрегіональному центрі зросте до європейського рівня, тоді можна робити вибір – подавати документи через центр або через підрозділ ДМС.

  P.S.при виявленні якихось незаконних дій, вимагання дод.платежів працівниками ДМС, можна спробувати звернутись в Сектор боротьби з корупцією ДМС України
  Тел.: +38 (044) 278-35-94
  E-mail: antikorupcija@dmsu.gov.ua
  http://dmsu.gov.ua/zapobihannia-ta-protydiia-koruptsii

 46. Євгеній on 16.03.2013 at 15:35 said:

  Кому потрібно на Зелену?? Давайте виберемо день і підемо разом!!!

 47. Євген on 16.03.2013 at 12:20 said:

  Кидайте реквізити на zenias@ukr.net

 48. Євген on 16.03.2013 at 10:04 said:

  Планую йти у понеділок на Залізничну 56 подавати на закордонний паспорт. Чи має хтось реквізити рахунків (хотілось би проплатити все наперед через банк) без всяких там ПП Документ та Ресурс (буду вдячний,як хтось допоможе, можливо скине на мило фото реквізитів

  • Степан on 16.03.2013 at 10:42 said:

   аналогічне зацікавлення

   • Юрій on 16.03.2013 at 21:23 said:

    будь ласка, сфотографуйте, оголошення на дошці, де перелік необхідних документів , дуже потрібно, щоб заяву на них написати

 49. Лана on 15.03.2013 at 17:18 said:

  А у Франківський відділ ніхто не збирається? Трошки не в тему питання – а фото у паспорт при досягненні 25 років так само там вклеюють? Бо дзвонила тільки що у Залізничний відділ на Я.Мудрого, то там сказали, що тільки закордонні паспорти роблять.

  • Ігор on 15.03.2013 at 19:45 said:

   Для вклеювання фотокартки при досягненні громадянином відповідного віку особа протягом місяця подає працівнику територіального підрозділу за місцем проживання паспорт і дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см із зображенням, яке відповідає досягнутому нею віку. Послуга БЕЗКОШТОВНА. Вклеювання до паспорта фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку проводиться у п’ятиденний строк. http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z1089-12#n67

   • Лана on 15.03.2013 at 19:56 said:

    Дякую, це я знаю, просто не можу зрозуміти, чи можу я отримати паспорт там, де і закордонні роблять чи це різні установи роблять. І чи можу я, якщо прописана у Франківському районі не їхати туди, а подати паспорт на вклеювання за місцем проживання, тобто у Залізничному районі:)

    • Ігор on 15.03.2013 at 22:19 said:

     Йдете на вул. Чупринки Т. ген., 67 і там вам все мають зробити.
     Якщо не захочуть приймати паспорт з фото без оплати за містичні послуги ДП Документ (чи аналогічної) — вимагайте відмову в письмовому вигляді і на крайній випадок викликайте міліцію.
     І пам’ятайте, що ваш паспорт вони не мають права тримати довше 5-ти днів.

  • Юра on 16.03.2013 at 15:11 said:

   Я збираюсь, проте в квітні. Теж Франківський відділ

 50. Юрій on 15.03.2013 at 13:42 said:

  Ніхто не має інформації, через яку систему шлеться вся інформація в київ, через якийсь сайт, чи як ?

  • Не зовсім зрозуміле питання… Яка різниця? ЦЕ робиться або через електронну пошту або спеціальним програмним забезпеченням.

   • Юрій on 15.03.2013 at 14:08 said:

    не думаю що через пошту, малаб бути якась система, якийсь централізований сайт.

 51. Андрій on 15.03.2013 at 12:24 said:

  Скажіть будь-ласка, якщо всі необхідні платежі здійснені в м.Червонограді (платіжки всі є в наявності) чи можна звернутись до вас для виготовлення паспорта?
  P.S. Фотографії не робили, чи можна їх також зробити у Львові?

  • Ігор on 15.03.2013 at 12:42 said:

   Звісно. Платіжка — це факт сплати держмита, і немає ніякого значення, де ви цей платіж здійснили.
   Фото Вам зроблять, якщо ви оплатили 87.15 грн.

  • Зважаючи на те, що ви написали “всі платежі”, я так розумію, ви оплатили в Червонограді і 87.15 і 120. Якщо ви це заплатили на реквізити червоноградської ДМС, то у Львові можуть не прийняти.

 52. Вася on 15.03.2013 at 10:12 said:

  добрий день!!! Ходив сьогодні подавати документи!! Довідка з військового комісаріту дійсна до 1 квітня!! Сказали , що можуть відмовити у видачі паспорту так як на момент його видачі довідка буде вже не дійсна!! Що робити?? йти подавати документи і сподіватись, що відмови не буде???

  • Ігор on 15.03.2013 at 11:25 said:

   Всі довідки мають бути дійсні на момент їх здачі, а не видачі паспорта.

 53. Андрій Земляк on 15.03.2013 at 03:27 said:

  Доброго дня!
  оскільки мені теж потрібно переоформити закордонний паспорт, тому для пошуку процедури я звернувся до гугл, й таким чином потрапив на Ваш сайт.
  Сайт й справді наповнений корисною інформацією, АЛЕ – як писала користувач Юлія on 13.02.2013 at 21:22 said:
  “Начитавшись цілу кучу коментарів, я запуталась ще більше.”
  основний недолік – вся ця інформація не структурована ( це погляд зі сторони). з такими темпами до кінця березня, сайт взагалі буде не читаємий,
  як рекомендує користувач “Роман on 19.02.2013 at 11:32 said: “перед кожним стандартним питанням варто було б перечитати коментарі і запитання попередників та відповіді.”
  перечитування усіх коментарів займе більше часу, ніж оформлення закордонного паспорту.
  Тому пропозиції:
  1.переглянути структуру сайту:
  1.1 додати блок з питаннями-відповідями, з можливостями коментувати окреме питання, а не усю сторінку
  1.2 додати зразки Заяв\Скарг\реквізити обов’язкових банківських рахунків, щоб громадяни не видумували заяви самостійно, щоб у відділення ДМС приносили вже проплаченими квитанції, а не випитували їх в різних банках й т.п. документація
  2. залучити професійного юриста , який спеціалізується на таких питаннях, який й зможе підготувати правильні Скарги, зможе запропонувати свої послуги у вирішенні питань в судах й т.п.
  2.1 додати контакти юриста (тел.емейл.сайт.адресу фірми), щоб зміг допомогти\проконсультувати у скрутному становищі (звичайно не безоплатно).
  а то складається враження, що рекомендації роздають громадяни, які “просто трішки “начитався””
  3.описати кроки\сценарій\алгоритм дій, й викласти його на початку сторінки й доповнювати (приблизний сценарій описав Юрій Бульбах on 12.03.2013 at 23:10 said:)
  3.1 в алгоритмі дій до кожного пункту додати посилання на відповідну постанову\закон\поправку, причому з сайту ВРУ, а не різних “передруків” на інших ресурсах.

  P.S.
  і ще одне звернув увагу на коментар
  igor on 19.02.2013 at 22:50 said:”А коментарі пробували читати? В них ви знайдете відповіді на свої запитання.”
  такими коментарями-відписками, Ви стаєте подібними до тих же держслужбовців з якими тут же консультуєте як “боротись”.
  P.P.S. своїм коментарем нікого не хотів образити, а лише висловив пропозиції та критику

  • Ігор on 15.03.2013 at 11:31 said:

   Дуже вдячний за Ваш відгук. Зараз йде розробка сайту, в якому буде все гарно структуровано.

  • Поки розробляється новий сайт, я взяв зобов’язання поправити існуючий якраз враховуючи написане вами, але руки ніяк толком не доходять)
   А щодо консультацій, саме так зараз і є, Ігор в свій час начитався – створив сайт, я начитався – допомагаю консультувати, а юристи якби були – було б супер, але де їх взяти…

 54. Наталя on 14.03.2013 at 16:20 said:

  Сьогодні отримала одну офіційну відповідь”", чекаю ще від обласного відділення думаю різнитися не буде. Знову 120 гривень,,,,,,,,,, як їм доказувати далі??
  Ваша заява від 22 лютого 2013 року районним сектором Управління державної міграційної служби в Івано-Франківській області розглянута.

  Відповідно до нормативних актів України у вартість виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон входить:
  Державне мито- 170 грн.( Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.
  1993 р. № 7-93 “Про державне мито”).
  - Вартість послуг- 87 грн.15 коп,( Постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 р. № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”).
  - Вартість бланка-120 грн.( п.4 Порядку надання підрозділами Міністерст¬ва внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1098 “Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг”).
  Обсяг таких витрат визначається МВС. Так, у відповідності до Наказу МВС України №103 від 10.02.2012 р. вартість бланків та номерних знаків визнача¬ється відповідно до укладених договорів. У разі надання послуги, що перед¬бачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, повпязаних з придбанням відповідної продукції.

  «
  Згідно із Положенням про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженим постановою Верховної Ради України від 23.02.2007 р. № 719-У, зразок паспорта затверджується Кабінетом Міністрів України. Бланки паспортів виготовляються на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, та Міністерства закордонних справ України. Правила та порядок оформлення та видачі паспорта визначається Кабінетом Міністрів України.

  Для оформлення анкети отримувача паспорта громадянина України для виїзду за кордон, фотографування , а також внесення в електронному варіанті підпису, Вам необхідно особисто звернутися у Тисменицький РС УДМС в Івано-Франківській області.

  • Євген on 14.03.2013 at 21:00 said:

   Напишіть скаргу в обласну з копією в генеральну прокуратуру з викладенням наступного:
   Відповідно до ст..7 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», правила оформлення і видачі паспортів, їх тимчасового затримання та вилучення визначаються відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України і підлягають опублікуванню.
   Постановою Кабінету Міністрів України №231 від 31.03.1995р. затверджено «Правила оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення» (далі Правила).
   Відповідно до п.10 Правил, для оформлення паспорта у разі тимчасового виїзду за кордон подається: заява-анкета встановленого зразка; паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років); копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра; квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати.
   Згідно із п.6 ст.2 Декрету КМУ №7-93 від 21.01.1993р. «Про державне мито», державне мито справляється за оформлення нового зразка паспорта громадянина України для поїздки за кордон.
   Відповідно до пп. «б» п.6 ст..3 Декрету ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон – 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   Порядок оформлення та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон регламентовано Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», у межах та на виконання якого постановою КМУ №231 від 31.03.1995р. затверджено «Правила оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення». А ні вказаним Законом, а ні зазначеними Правилами не визначено обов’язок особи сплачувати будь-які інші платежі під час оформлення та видачі паспорту.
   Постановою Кабінету Міністрів України №1098 від 26.10.2011р. затверджено Порядок надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг.
   Вказаним Порядком визначено перелік послуг, які можуть надаватися Міністерством внутрішніх справ та Державної міграційної служби.
   Відповідно до п.2 Порядку, послуги надаються за письмовою заявою фізичних та юридичних осіб.
   Правовий аналіз вказаної постанови КМУ свідчить про те, що платні послуги можуть бути надані за заявою особи, тобто за наявності у неї бажання отримати таку послугу, а не про обов’язковість замовлення такої послуги з метою, зокрема, оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон. В іншому випадку постанова КМУ №1098 від 26.10.2011р. буде суперечити вимогам Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» статтею 7 якого прямо визначено, що правила оформлення і видачі паспортів, їх тимчасового затримання та вилучення визначаються відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України і підлягають опублікуванню. Як зазначено вище, на виконання вимог Закону, постановою Кабінету Міністрів України №231 від 31.03.1995р. затверджено Правила оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення.
   Таким чином, оскільки порядок оформлення та видачі паспортів визначено Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України та Правилами оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення, працівники Державної міграційної служби України , працівники представництв Міжрегіональних центрів видачі паспортних документів України незаконно вимагають інші документи (платежі), окрім тих, що зазначені у вказаному Законі та Правилах.
   Крім цього, відсутня інформація щодо суті послуги, яка полягає в оформлені та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон, вартість якої становить 87,15грн. Таке питання є актуальним з огляду на те, що особа, яка виявила бажання отримати паспорт, сплачує державне мито у розмірі 170грн. за оформлення та видачу паспорту громадянина України за виїзду за кордон, про що зазначено вище. Тобто, якщо приймати до уваги інформацію про необхідність сплати послуги вартістю 87,15грн., то існує подвійна оплата одних і тих же дій (послуг) громадянами України.
   З огляду на викладені обставини та враховуючи те, що постанова КМУ №1098 від 26.10.2011р., не регулює правовідносини у сфері оформлення та видачі паспортів громадян України для виїзду за кордон є очевидним неправомірність дій Державної міграційної служби України та міжрегіональних центрів видачі паспортних документів України.

 55. Вася on 14.03.2013 at 13:08 said:

  Завтра буду йти здавати на паспорт в Франіку, і думаю – напрягатися за 120 грн (бланк) чи ні ? Я ж по суті взагалі не конфліктний, певно швидко загнуся під ними. А навіть як не загнуся, то що тоді ? Практика показує, що за 170 грн можна зробити тільки через суд, таких випадків приблизно десяток і не всі виграли. За 257 грн також не багатьом вдавалося робити. А ще прийдеться сваритися з тими жадними упирями, щось їм доводити, хоча вони й так правду знають. Найжахливіше у всьому те, що сам голова МДС вимагає сплати 3 платежів, а на програні суди каже, що то судді неадекватні ((
  І до суду не хочеться аж ніяк іти. І що тоді робити ?

  • Однозначно “напрягатись”! Ніхто вас не змушує йти до суду, але вкотре нагадати “упирям” про те, що ми не тупе бидло, ВАРТО! Особливо “напрягатись” не доведеться, оскільки як ви самі зауважили, вони й так все знають. Вимагайте дотримання закону, отримайте чітку відмову, пообіцяйте їх посадити, поскаржтесь начальнику, напишіть скаргу, відішліть копію в прокуратуру. Тоді платіть 377 і в майбутньому, коли остаточно це все буде визнано незаконним, зможете повернути свої гроші.

 56. Ну не дебіли? По всім каналам тиждень тому “прогриміло”, що паспорт коштує 170 грн., а їх журналісти ВИПАДКОВО викривають шахрайство…

  http://tsn.ua/video/video-novini/tsn-vipadkovo-vikrila-shahrayiv-u-migraciyniy-sluzhbi.html

  • Яна on 13.03.2013 at 23:29 said:

   Цікаво, як відреагує Антимонопольний комітет? Звернення телевізійників до цього органу повинно дати результат!

   Хто-небудь з форумчан слідкуватиме за цим (стежитиме за ходом подій цього сюжету)?

 57. Міша on 13.03.2013 at 18:12 said:

  Молодці!!!! Просто нема слів, я думав питання сплати потрійної вартості за паспорт тільки мене турбує, зажерлись в нашій країні далі нема куди. а тому так званому “начальнику” зламати руку а краще дві, і бажання пропаде їх кудись тянути.

  був там минулого тижня теж хотів подати на паспорт, але сказала має бути оригінал ідентифікаційного номеру… поки шо чекаю на нього.

 58. Наталія on 13.03.2013 at 16:20 said:

  щойно приїхала з Державної міграційної служби, що знаходиться на вул. Руданського,3 (біля готелю “Жорж”). 18. 02.2013 р. я написала заяву про відмову від оплати за бланк і довідку про несудимість. сьогодні пішла з квитанціями про сплату держ. мита – 170 грн. і їх послуг – 87. документи в мене прийняли, хоча сказали, що без квитанції за бланк паспорт не видадуть. стосовно довідки про несудимість – все нормально. стосовно бланку – мені прийшла відповідь, що сплачувати треба і посилання на постанову №775. хочу запитати, як я можу прослідкувати рух моїх документів, або принаймі дізнатися чи паспорт виготовляють?

 59. роман on 13.03.2013 at 11:05 said:

  У звязку з тим, що сьогодні 13
  березня Залізнична 56 працює до 13-00 Ми переносимо відвідини на завтра 14 березня на 14-00 Тих, хто попередньо зголосився і дав свій контактний номер телефону я попередив Всіх інших попереджаю через наш всіма улюблений сайт )))

 60. Степан on 12.03.2013 at 22:30 said:

  Можете дати посилання на зразок заяви про згоду на обробку інформації?

  • Не маю зразка. Якщо працівники ДМС не скажуть як писати, пишіть в довільній формі на ім’я начальника: “не заперечую проти обробки моїх персональних даних для отримання інформації щодо наявності в мене судимості” і т.д.

   • Степан on 12.03.2013 at 23:09 said:

    Думаю, від них добитись зразка буде нереально, адже вони сповідують це як додаткову платну послугу.

    • Отже в довільній формі. А перед тим запитайте на камеру телефона принаймі, “якщо я напишу дозвіл, це вирішить питання? Ні або не скажете як писати – до начальника”

 61. Зоряна on 12.03.2013 at 12:17 said:

  Скажіть, чи обовязково виробляти новий закордонний паспорт, якщо старий ще дійсний , а я змінила прізвище. Чи поставлять візу у такий паспорт?

 62. Роман on 12.03.2013 at 01:39 said:

  Оголошення !!!! Всіх хто дотичний до ВІдділення ДМС по вул Залізничній 56 (Хоче здати документи на вироблення, хоче забрати вже вироблений паспорт, хоче морально допомогти тим хто хоче виконати перші 2 пункти,,,,) просимо включити в свій графік візит на Залізничну 56 в цю середу годину повідомлю пізніше дзвоніть 0637529137 або 0676703743 роман

  • Jaskrava on 12.03.2013 at 12:37 said:

   яяяяя!!!

   • Євгеній on 12.03.2013 at 22:31 said:

    Класно було б ще на Зелену сходити)))
    0936141529 напевно йду завтра))

   • Роман on 12.03.2013 at 23:02 said:

    на 14-00 тре там бути тільки ви не зробіть так як минулого разу одна панянка зробила ЇЇ так налякала ситуація, що вона все поплатила ,,, Ми ж не для того туди йдемо аби підтримувати ПП Документ, або Інформ-ресурси

    • Юрій on 12.03.2013 at 23:05 said:

     І не варто завчасно піднімати скандал, а то ще зачиняться .Їхній начальник став зіркою Ютуба, то ще побояться і закриються )))

     • Для початку добре “закосити під дурачка” і попросити інформацію, яку зафіксувати непомітно на відео або на аудіо. А тоді вже “мочити” законодавством.
      Вчора “накидав” знайомій такий алгоритм:
      1. Залатити платежі, які є бажання оплатити (тобто або 170 грн або 170+87,15 або 170+87,15+120)
      2. Підготувати перелік документів згідно п. 10 постанови КМУ№ 231-95-п:
      -заява-анкета встановленого зразка;
      -паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років) (після прийняття документів повертається);
      -копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи;
      -дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
      -квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати.
      2. Прийти в районний відділ ДМСУ
      3. Запитати умови отримання закордонного паспорту
      4. Отримати антизаконну інформацію щодо обов’язковості фотографування у них, необхідності оплатити бланк, довідку про несудимість, тощо
      5. Запитати чому вони “собі гонять”, опираючись на норми законодавства, які я наводив вище
      6. Написати їм дозвіл на обробку персональних даних (щоб вони могли “несудимість” зробити самостійно”.
      7. Отримати чітку відмову в прийнятті документів.
      8. Запитати, на підставі чого вони відмовляють в прийнятті документів, адже згідно постанови 231 все в наявності, а прайс їхніх послуг, якими являються насправді постанови 795 і 1018 питання прийому документів НЕ РЕГЛАМЕНТУЄ.
      9. Спробувати отримати від працівника ДМС письмову відмову або принаймі усну в присутності свідків і на камеру.
      10. Звертатись до начальника ДМС у Львівській обл – раптом усно вирішить всі проблеми, а як правило він каже “пишіть скаргу”.
      11. Написати скаргу, дочекатися відповіді, оскаржити її в прокуратурі, подати в суд.
      12. Заплатити все що вони хочуть і отримати паспорт, а потім через суд просити повернути витрачені гроші або чекати рішення суда – це біля року часу може затягнутись
      11.03.13
      11-12 ще досконально не вивчені, до кого саме звертатись, що саме писати.
      але 1-10 можна зробити.

      Доповнюйте, як є якісь думки…

     • Вася on 13.03.2013 at 14:22 said:

      Можливо варто викликати міліціонера і разом з ним пробувати доводити закони? Бачив на одеському форумі відео, де оформлювали паспорт за 170 грн і там тьотка ламалася і вимагала викликати міліціонера і його здається викликали. Потім взяла та й прийняла документи. Міліціонера не знімали, але я так зрозумів, шо він там був.

      • Ігор on 13.03.2013 at 14:33 said:

       Міліцію варто викликати для того, щоб запротоколювати правопорушення.
       Але треба мати на увазі, що менти можуть прикривати корупцію і всякими відмазками можуть ухилятись від своїх службових обов’язків.

     • Вася on 13.03.2013 at 15:11 said:

      Тобто, якщо відмовляються брати документи і вимагають платити за бланк, то можна викликати ментів ?

      • Ігор on 13.03.2013 at 15:21 said:

       Якщо при цьому відмовляються дати відмову у письмовому вигляді (з тими аргументами, на які вони не бояться спиратись в усній формі), тоді так. Але бажано мати мінімум двох свідків, щоб їх можна було вписати в протокол.
       Викликати бажано після розмови з начальником, бо деякі працівники можуть бути лівими і про яких начальник “буде чути вперше”.

     • Вася on 13.03.2013 at 16:32 said:

      А свідків потрібно тягнути і до начальника чи ні ?

      • Ігор on 13.03.2013 at 16:53 said:

       Свідки мають підтвердити факт правопорушення. Якщо треба, то можна зі свідками до начальника йти. Але краще говорити з ним в коридорах, щоб інші люди бачили і знали, що їх обманюють.

      • По ідеї, не суттєво. Факт відмови працівниці ДМС треба зафіксувати із свідками. А від начальника вам прийде письмова відповідь.
       З іншої сторони, якщо начальник неадекват, то краще мати свідків з камерами напоготові.

     • Вася on 13.03.2013 at 17:24 said:

      Дякую за відповіді )) Ще питання: чому на офіційних сайтах ДМС стоїть ціна за бланк 120 грн? Чи хтось хоча б намагався писати їм, щоб їх звідти прибрали?

      • Тому що це їх офіційна позимція, вони вважають що це правильно. Крім цього, сайт ДМС – це не є офіційне джерело інформації, це просто витвір програміста)

      • Ігор on 13.03.2013 at 18:19 said:

       Інформація на сайтах законодавством не регулюються, тому можуть там писати все, що захочуть.

 63. Jaskrava on 11.03.2013 at 19:05 said:

  Всім привіт. Скажіть будь-ласка якщо прописка не львівська, то закордонний паспорт можна виготовляти в міжрегіональному центрі на залізничній чи можна також в районному (в моєму випадку галицькому)???

  • В міжрегіональному центрі можна будь-кому, для того він і створений. В галицькому ніби по закону не можна, але у зв’язку з технічними труднощами наче дозволяють.
   Телефонуйте в Головне управління Державної міграційної служби у Львівській області 79007 м. Львів,
   вул. Б. Лепкого, 16
   226-49-22
   або
   Галицький районний відділ ГУ ДМС України у Львівській області
   м. Львів, вул. Мартовича, 3
   Телефон: 272-36-14

 64. Тетяна on 11.03.2013 at 15:15 said:

  Добрий день!Я вже писала що ми з чоловіком можна сказати без проблем подали документи на паспорт за 260 гр. за один день на Я Мудрого 19 січня сказали що паспорт буде готовий через 45 днів і вони подзвонять.Сьогодні я по індефікаційному номері прослідкувала готовність показало що був виготовлений ще 15 .02 а вони ще досі не дзвонять.В суботу підем отримувати.Прочитавши відгуки моя порада іти по можливості в районні ВВІРи там більше бояться і з ними лекше,бо на Залізничній я також була.Успіхів

  • Юрій on 11.03.2013 at 15:20 said:

   Забояться, ми так просто цьому начальнику цього не залишимо, наше відео вже майже за 3000 переглядів перевалило http://www.youtube.com/watch?v=XTnVR67Df6Q&lch залучили потрібних людей, тому, можливо, буде результат наших старань

  • Після вас це вже не вдавалось, бо працівниці казали “ми більше не будем замість вас платити”…
   Йдіть, отримуйте, фільмуйте, викладайте)))
   Успіху вам!

   • Роман on 12.03.2013 at 02:25 said:

    І насамперед –гуртуйтеся !!! просте правило якщо кожен 3-й день писати скарги то через 3 місяці ми можемо забути про обман в ДМС ,,, можливо )))

 65. Mery on 11.03.2013 at 13:41 said:

  “Примітка. Розмір плати за надання послуг наведено без урахування
  податку на додану вартість та вартості бланків і
  номерних знаків. ”
  Чи може ця примітка трактуватися хоча й Ви написали:
  “Оплата за бланкову продукцію (120грн) відмінена постановою Кабінетів Міністрів України № 292 від 11.04.2012
  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/292-2012-%D0%BF. Інші платежі є добровільними і їх можна не сплачувати.” як обовязковий платіж??? бо у нашому обласномму відділенні м.Івано-Франківська на дошці оголошень це й написано((((

 66. Артур on 10.03.2013 at 16:49 said:

  В м.Долинська Кіровоградської обл. працівник ДМС взагалі
  відмовилась надати номери розрахункових рахунків для сплати
  коштів за вказані послуги мотивуючи це тим, що в одному з
  відділень банку дані реквізити занесені до компютеру,
  а ДМС інформацією про номери рахунків взагалі не володіє (абсурд),
  до того ж інші банківські установи з ДМС не співпрацюють.
  Про зміст послуг “Документ” почув – “не знаю” …

  Звернувшись до відділень банків, я зясував, що ніяких передумов
  до виникнення такої ситуації не було і не має. До речі, плата за
  банківські послуги в відділеннях банків втричі нижча ніж в тому
  (єдиному та правильному) відділенні, до якого направляє працівник ДМС.

  Корупційні дії? Ні не чули….

  Зовсім забувши про розрахункові рахунки, ДМС не забуває додавати до
  переліку необхідних документів дві суми по 100 та 46,90 грн за послуги “Документ”,
  75 грн за страховку, та необхідність у придбанні конверту А4.

  Звичайно, дану ситуацію виклав на автовідповідач гарячої лінії 0443837626,
  а найближчим часом звернусь і на гарячу лінію ДМС Кіровоградської обл.

  • Роман on 10.03.2013 at 18:59 said:

   Молодець А якби ти ше й камеру з собою захопив та й то зняв + скарги понаписував то був в би молодець в квадраті ))) Але все одно респект

 67. Наталя on 09.03.2013 at 18:25 said:

  Думала на тижні поїхати здати документи, прочитала коментарі, тепер не знаю ні які документи потрібні, ні скільки грошей, ні чи зроблять його взагалі

  • Дивний коментар. Сайт створений якраз для того, щоб проінформувати людей і містить достатньо вичерпної інформації.

   • Наталя on 09.03.2013 at 19:22 said:

    І на жаль тої інформації є досить мало, хоча здається що багато. Прочитавши коментарі зрозуміла що треба або судитись, або платити 600 гривень і не знаю звідки дістати судову довідку

    • Прочитавши коментарі треба було зрозуміти що зробити паспорт за 377,15 не складає проблеми. Щодо довідки про несудимість – читайте коментарі нижче. Для інформації про несудимість достатньо написати заяву про дозвіл на обробку ваших персональних даних. Якщо не вдається того добитись в інспектора, то в начальника можна цього досягнути в усному порядку.

   • Євген on 10.03.2013 at 08:49 said:

    Привіт !
    Є ідея написати офіційного листа в кілька установ з проханням надати офіційну відповідь щодо вартості та порядку оформлення закордонних паспортів:Генпрокуратуру, обласну прокуратуру, Антимонопольний комітет,Державну міграційну службу,Кабінет Міністрів, ще кудись, але обов’язково з посиланням на вказані нормативні документи,з посиланням на незаконні дії працівників на Залізничній,7.Дуже бажано також в комітет Верховної Зради по боротьбі з корупцією також, отримані відповіді вивісити на сайті та на дверях всіх відділів ДМС !! Берусь допомогти !

    • Ідея не нова, але тим не менше правильна! По-перше, нехай попрацюють, відповідаючи на запити. По-друге, коли нарешті остаточно суд визнає їх самодіяльність незаконною, можливо можна буде оскаржувати їх відповіді у суді.

    • роман on 11.03.2013 at 01:27 said:

     якщо доручити тобі написати скарги про які ти писав зможеш?

     • Євген on 11.03.2013 at 12:51 said:

      До речі ще одне кидалово – послуги банку Київська Русь – я заплатив за вклеювання дитини в паспорт 12,50 комісії банку, це при вартості послуги 18,50 + 8,50 ! ГРАБУНОК !!!! Перед походом на Залізничну намагався дізнатись десь реквізити щоб оплатити в Ощадбанку , при цьому телефонував на гарячу лінії – ніякого результату.Про це також потрібно зазначити в скарзі.

     • Євген on 11.03.2013 at 13:14 said:

      Скарги напишу – скиньте мені на пошту посилання на зміни до законодавства на які ви посилаєтесь, ще якісь розумні речення та думки, підготую макет – відправлю на пошту для обговорення та редагування.Надсилати потрібно масово та з інтервалом у кілька днів – 10 орієнтовно.kamateros@mail.ru
      Можливо вже маєте макети з реквізитами,якщо ні знайду в неті.

 68. Євгеній on 09.03.2013 at 16:44 said:

  Подав документи на паспорт ще в грудні. За бланк оплатив але від усього іншого відмовився. Вимагали довідку про відсутність судимості довго й нудно пояснював що вона не є обов”язкова, після довгих розмов документи прийняли але сказали що без довідки не видадуть паспорта. Прийшовши сьогодні почув від жіночки що в мене немає довідки і тому вона не віддасть паспорт. Тобто він вже готовий але вона не віддасть його в руки. Пояснював що вона порушує закон але вона стояла на своєму і сказала щоб йшов виробив довідку а потім приходив. Пояснив що це все незаконно і шо буду писати скаргу на що вона відповіла пиши. Якщо чесно – то часу в мене до поїздки небагато, а тому порадьте як краще і швидше вийти з ситуації щоб забрати вже готовий паспорт.
  ДЯКУЮ)

  • До начальника треба було йти, в крайньому випадку написати заяву про дозвіл на обробку персональних даних. Зазвичай цього достатньо.

  • Ігор on 09.03.2013 at 17:04 said:

   Навіть якщо принесеш довідку — скоріш за все тобі скажуть прийти через кілька днів. В мене була аналогічна ситуація. Але почавши реєструвати запити на інформацію (про список послуг за 87.15 грн, про відміну оплати за бланк і довідку про відсутність судимості) — всі там оскаженіли і почали кричати, як недорізані. Потім їхній неадекватний начальник сказав своїм працівникам видати мені паспорт, щоб я пішов і більше не приходив.
   Висновок: працівники зловживають своїми повноваженнями та тим, що громадяни не знають своїх прав. Якщо відмовляються видавати паспорт — вимагайте письмову відмову або викликайте міліцію для фіксації правопорушення (бажано мати свідків).

  • Роман on 09.03.2013 at 23:58 said:

   поклич нас з Юрком коли вдруге поїдеш паспорт забирати, там коли наші фейси бачать– в них починаються напади епілепсії ,,, Достатньо Юрку сказати : ” відайте йому паспорт і ми підемо” як тобі паспорт віддадуть ше й гімн заграють як виходитимеш,,,

  • Юрій on 10.03.2013 at 00:17 said:

   Думаю можна також при них подзонити в гарячу довідку ДМСУ (044) 383-76-26 , думаю зразу видадуть

   • Роман on 10.03.2013 at 18:54 said:

    Слушно Хоча психоатака також має свої плюси і опосередковано впливає як на рядових членів так і на на керівництво. Врешті-решт рядовим дадуть вказівку —особливо обдарованих відпускати з миром ,,,

   • Євгеній on 10.03.2013 at 19:27 said:

    Завтра піду до начальника за готель Жорж буду вимагати щоб подзвонив у відділення паспортного і мені дали паспорт. Хоча як варіант можна попросити начальника щоб написав якийсь папірчик щоб видали паспорт. Якщо не вийде дзвонитиму на гарячу лінію хай пояснять!!

   • Юрій on 19.03.2013 at 15:59 said:

    Подзвони мені , якщо ще не забрав паспорт 0937199385 Юра

  • Роман on 12.03.2013 at 02:09 said:

   плануй на середу, оголошення вище

 69. Юрій on 08.03.2013 at 13:27 said:

  Доброга дня всім, ось, залив відео з нашого походу 7 березня

  http://www.youtube.com/watch?v=XTnVR67Df6Q

  • Ігор on 08.03.2013 at 13:47 said:

   Хороша робота! Молодці! Лише таким чином можна висвітлювати цю проблему і вирішувати її. А начальник на Залізничній любить виганяти і кричати тих, хто не ведеться на їхній обман. На мене теж кричав і виганяв, коли я свій паспорт забирав. Напевне його хтось “зверху” тримає, раз такий неадекват досі займає цю посаду…
   Доречі, вони мені досі не надали відповідь на запити на інформацію. Буду через прокуратуру вимагати відповіді. Маю намір повернути 120 грн, які були помилково оплачені через їхню фальшиву інформативність.

   • Ірина on 08.03.2013 at 21:47 said:

    жаль, що я вже відвоювала свій паспорт, а то б із задоволенням пішла з Вами! молодці!! годі терпіти це свавілля!! чим більше людей буде відстоювати свої права, тим швидше зможемо встати на ноги і забезпечити собі гідне життя.. це стосується не лише закордонних паспортів..

   • Роман on 09.03.2013 at 23:47 said:

    треба робити депутатський запит там 10 днів на відповідь

    • Маєте таку корочку? ;)

     • Роман on 10.03.2013 at 18:44 said:

      ну я ще поки,що не колекціонер))) але з ними знайомий. Депутатський запит буде в понеділок До речі треба кілька порад, щодо подальших дій, як маєте можливість переписуватися по скайпу то мій скайп tebro21

  • За таку поведінку мали б звільняти з роботи негайно. Навіть якщо він переконаний у своїй правоті, хто йому дав право кричати, виганяти, штовхати? Феодалізм якийсь, кожен “князьок” на ДЕРЖАВНІЙ роботі за наші гроші вважає себе пупом землі.

 70. Юра on 08.03.2013 at 10:55 said:

  Може власникам цього сайту варте було б поговорити з Експресом, їхні журналісти люблять подібні розслідування.

 71. Юрій on 07.03.2013 at 13:11 said:

  Доброго дня усім, сьогодні відбувс наш похід в Міжрегіональний відділ ДМС , була жесть, куроприкладство , масова істерія і т.д. , написали скарги , відео буде пізніше, також бачив дівчину яка знімала це дійство теж, будь ласка, відпишіться

 72. Юра on 07.03.2013 at 11:46 said:

  Буду поновлювати закордонний паспорт десь в квітні. Хто з Франківського району Львова – пишіть мені на мило, підемо разом :) Я вже був в ВГІРФО на ген Чупринки, щоб вивчити ситуацію, там висить оголошення про оплату квитанцій: мито 170 грн, послуги – 87,5 й бланк 120 грн. Й довжелезний прейскурант на послуги Ресурси-Документ.
  Пишіть: fabinone(цуцик)rambler.ru

  • Маркіян on 09.03.2013 at 22:45 said:

   Доброго часу доби
   Я з Сихова, чи це має якесь значення куди йти виготовляти чи поновлювати закордонний паспорт?

   • По закону – є районні відділи для жителів цих районів і міграційний центр – для всіх. Але в зв’язку з технічними труднощами ДМС дозволяє здавати і отримувати документи в будь-якому відділенні (можна в одному здавати, а в іншому отримувати).

 73. Андрій on 06.03.2013 at 17:08 said:

  Дуже Вам дякую за Ваші відгуки, коментарі, статті і за те, що Ви відстоюєте свої права. Я хотів здати документи на виготовлення закордонного паспортав в ВГІРФО в Івано-Франківській області по вул. Академіка Гнатюка 29, та на жаль в мене їх не приймають у звязку з тим, що у моїх документах відсутня довідка про не судимість, а по словам заступника нач. Дитинко Ігора Анатолійовича вони не мають права згідно законодавства виготовляти такі довідки, я повинен її виготовити в МВС України сам, або звернутися за такою послугою до ДП Документ. Знаючи вже деяку інформацію про виготовлення зак. паспорта з цього сайта і порозпитувавши людей, які приходили вже з підготовленим працівниками ДП Документ пакетом документів для здачі в 306 кабінет, ніякої довідки про відсутність судимості в них я не побачив, в документах які люди здавали був тільки запит
  до Управління інформаційно-аналітичного забезпечення МВС України
  на отримання відомостей про відсутність або наявність судимості,
  http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/736798
  який вони заповнювали в ДП Документ для оброблення їхніх персональних даних (до речі такий самий запит був і в мене заповнений, тільки напевне у звязку з тим що, я не скористався непотрібними для мене інформаційно-консультаційними послугами і не заплатив приблизно 200грн, за копії паспорта,які вони роблять і за бланк цього запиту (собівартість цих копій для мене становила 2грн.) в мене і не приймають документів. До речі це ще не всі послуги цього підприємства, вони ще продають необізнаним громадянам нікому не потрібну страхівку приблизно за 100грн, хто знає про це то, пише заяву про відмову, а хто ні то викидає гроші на вітер. От так працюють на нас наші слуги народу,обманюючи нас і маючи нас за ніщо, яким ми платимо свої гроші за те, що вони мали б працювати на благо народу, а вони працюють на благо обранних.
  Виходячи з вище вказаного наші українські раби платять два рази за одну і ту саму послугу, яку зобовязані виконувати працівники ВГІРФО: 200 грн. ДП Документ за інформаційно-консультаційні послуги і працівникам ВГІРФО 87,50 грн за те, що вони їх сфотографують і не виконують своїх обовязків передбачених чинним законодавством.

 74. Наталя on 06.03.2013 at 14:26 said:

  Я хочу в закордонний паспорт вклеїти фотографію сина (6 років). Чи обовязкова згода батька, завірена нотаріусом (вартість 80-100грн)?

 75. Наталія on 06.03.2013 at 13:53 said:

  18 лютого мені відмовили в прийнятті документів. я написала дві заяви про те, що відмовляюся сплачувати 120 і 30 гривень. мені сказали, що прийде письмова відповідь. скажіть будь ласка, скільки часу вони розглядатимуть мою заяву?дякую

  • Закон України «Про звернення громадян» передбачає, що громадяни України мають право звернутися до:
   органів державної влади,
   органів місцевого самоврядування,
   об’єднань громадян,
   підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності,
   засобів масової інформації,
   посадових осіб відповідно до їх функціональних обов’язків
   із
   зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності,
   заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів
   скаргою про їх порушення.
   Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
   На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено.
   Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

 76. Наталя on 06.03.2013 at 13:32 said:

  Коли мені відмовили в прийнятті документів я написала письмову заяву в районний паспортний стіл та надала копій всіх документів і квитанцій про сплату 170 та 87.15 грн. та попросила про результати розгляду заяви і можливий час пред’явлення оригіналів документів повідомити мене, паралельно направила скаргу в обласне відділення скаргу на начальника районного відділу в зв’язку з відмовою в прийнятті документів.
  За два дні до мене подзвонив начальник обласного відділення з проханням прийти до нього на прийом. На прийом не пішла попросила дати письмову відповідь. Вчора подзвонили з районного відділення просили прийти здати оригінали документів для виготовлення паспорта, але ще до того потрібно заплати тільки 120 грн, за бланк мотивують що я неправильно розумію закони. І постановою відмінено 150 грн. за бланк, а 120 ніхто не відміняв вона наводила якусь постанову, я сказала що не буду оплачувати та попросила дати мені письмову відповідь.

  • “подзвонив начальник обласного відділення з проханням прийти до нього на прийом. На прийом не пішла попросила дати письмову відповідь.”
   Хороший приклад непохитності, молодець!!!

 77. Друзі, є ще одна ідея! Перед походом в ДМС, роздрукувати агітаційні листівки щодо реальної вартості паспорту, які роздати в черзі і прикріпити на дошку оголошень (якщо вдасться непомітно). Текст придумаю пізніше, а поки можете “пофантазувати” і скласти на основі наявної тут інформації.

 78. Яна on 05.03.2013 at 22:38 said:

  Реальная цена загранпаспорта в Украине (випуск “ТСН-Тиждень” за 03.03.2013 р.): http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wkyXHVBlzow#.UTPrM3Y6Cwk.facebook

 79. Наталя on 05.03.2013 at 20:06 said:

  Завтра йду подавати документі на закордонний паспорт за 257,15 грн. Дуже хвилююся. Чи нічого не змінилося і чи можна настоювати на своєму, з огляду на нижче подані коментарі?

  • Роман on 05.03.2013 at 22:21 said:

   Ні в якому випадку не можна. Найкраще кожному працівникові міграційної служби запхати в кожну кишеню по 500 грн ( навіщо оті викрутаси з псевдоплатежами і допоміжними рахунками, з яких потім ті ж працівники собі премії виписують ) і тоді вам паспорт зроблять через 31 календарний день як велить закон,,,, Дивина,,,, тут народ гуртується відстоювати свої права а Ви, Наталю, питаєте чи можна настоювати на своєму Та не можна а ТРЕБА!!!!

   • Юрій on 06.03.2013 at 10:25 said:

    Відпишіть, як все пройшло .

    • Наталя on 06.03.2013 at 14:20 said:

     Документи не прийняли, направили на вул. Руданського,3 до Скиби Ярослава Дмитровича, або на Городоцьку,126 до Гірняка Андрія Ігоровича. А я пішла на пошту та відправила рекомендований лист ГУ ДМС України у Львівській обл.,(вул. Руданського,3) з вимогою прийняти у мене пакет документів та повідомити у письмовому вигляді про розгляд заяви. Додаток до листа копії паспорта, ІПН, квитанцій на 257,15грн та заяви-згоди на збір та обробку персональних даних. Тепер буду чекати максимуму 45 днів на розгляд заяви і готую скаргу в прокуратуру Залізничного району. Доречі, ще одна людина подавала зі мною документи так як я. Документи не прийняли, але кожен день таких людей стає більше, тому не потрібно опускати руки. Стоячи в черзі , я розповідала людям, що вони переплачують, всі возмущалися, але платили все.

     • Та платять, бо паспорт “горить” – в когось відпустка, в когось – запрошення на роботу. В ідеалі треба спонукати до подачі документів людей, яким паспорт “сто років не треба” і не проти мати його “про запас”)

     • Роман on 07.03.2013 at 01:03 said:

      Молодець Ми 7032013 йдемо гуртом на Залізничну 56 можливо скоро тут і відео з*явиться )))

 80. Віталій on 04.03.2013 at 23:45 said:

  Прошу ознайомитися, що головний міліціянт мені каже про послуги “Інфоресурс” http://www.volynpost.com/conference/20-chat-z-golovnym-milicionerom-volyni , я не платив, якщо не видадуть довідку буду за 30 гривень до суду подавати, не за грошей, а за заради того, щоб показати яка в нас корумпована сама міліція і це не скриває

 81. Юрій on 04.03.2013 at 21:19 said:

  Підскажіть який порядок прийому скарги, тобто як я можу бути впевненим, що вони її дійсно розгляянуть, вони повинні поставити штамп чи щось таке ?

  • Юра on 05.03.2013 at 00:51 said:

   в канцелярії повинні відксерити скаргу, поставити на оригінал і на ксерокс мокру печатку і зареєструвати її в журналі. Оригінал залишається в них, ксерокс – Вам.

   • “відксерити скаргу” – це в ідеалі, а так – можуть сказати, що ксерокс зламався і все. Тому краще мати 2 примірника, один залишаєте, на іншому вам ставлять штамп з датою і номером, за яким скарга зареєстрована. Інколи ще пишуть хто приняв.

 82. Юрій on 04.03.2013 at 13:29 said:

  Буду дуже вдячний, якщо хтось підскаже де в законах передбачено, що вони повинні дати мені письмову відмову і вказати в ній причини відмови . Дякую

  • Юрій on 04.03.2013 at 13:35 said:

   Сам знайшов

   постанова КМУ від 31 березня 1995 р. N 231

   пункт 23 , другий абзац

   “Мотиви відмови у видачі громадянинові України паспорта / проїзного документа доводяться до відома заявника в письмовій формі. “

   • Не то знайшли:) Це про відмову в виданні паспорта. А питали ви, я так розумію, про відмову в прийнятті документів.

    • Юрій on 04.03.2013 at 16:53 said:

     Так , а що тоді є про відмову в прийнятті документів ?

     • Не знаю, мабуть нічого. Можна скласти акт про відмову в присутності свідків. Можна (теоретично) викликати наряд міліції, який мав би засвідчити факт відмови.
      На ділі, думаю це не обов’язково. Це було б важливо, якби працівниця ДМСУ не прийняла документи, а начальник служби, якому ви напишете скаргу, вам би не повірив. Насправді, начальник напише, що на його думку працівниця правомірно не прийняла документи, тому оскаржувати далі вже можна буде цю відповідь начальника, а не відмову “рядової” працівниці.

 83. Юрій on 04.03.2013 at 12:56 said:

  Доречі ось таке знайшов

  Посилання на постанову КМУ від 26.10.2011р. №1098 є необґрунтованим, оскільки порядок оформлення та видачі паспорту громадянина України для виїзду за кордон регламентованоЗаконом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», у межах та на виконання якого постановою КМУ №231 від 31.03.1995р. затверджено «Правила оформлення і видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини, їх тимчасового затримання та вилучення». Ані вказаним Законом, ані зазначеними Правилами не визначено обов’язок особи сплачувати будь-які інші платежі під час оформлення та видачі паспорту.

 84. Юрій on 04.03.2013 at 10:37 said:

  Доброго дня , буду 7 березня йду пробувати отримати закордонний паспорт за 170 + 87 грн. 15 коп. в Міжрегіональний центр видачі паспортних документів в
  м. Львів, на вул. Залізнична, 56. Хто хоче разом, дзвоніть моб . 0937199385

  • Юрій on 04.03.2013 at 16:54 said:

   нас уже 2

   • Юлія on 04.03.2013 at 19:04 said:

    Я б з вами сходила=)

    • Юрій on 04.03.2013 at 19:07 said:

     ок , ми плануємо на 9 годину йти . мій номер є , як що що, то залиште свій , камеру візьму з собою . готуємось , читаємо закони , друкуємо і йдемо … залучаємо друзів

     • Юрій on 04.03.2013 at 21:11 said:

      Нас уже 3 , орієнтовно плануємо на 8 ранку прийти

     • Майте на увазі, там чекати потрібно на вулиці, “запускають” по 5 людей приблизно.
      В 9:00 там як правило вже 10-20 людей, тому черга може підійти ближче до обіду.
      Якщо є можливість, раджу комусь одному прийти заздалегідь і зайняти чергу.
      Крім цього, кажуть, що в міжрегіональному центрі особливо “непробивні” працівники, тож зберіться з силами.

     • Роман on 05.03.2013 at 13:10 said:

      вітаю я вже документи здав /про перипетії писав нижче/, але заради такого долучуся теж, так що нас вже 4

   • Роман on 05.03.2013 at 13:27 said:

    ні вас не 2 вас 5-ро )))

  • Ірина on 06.03.2013 at 23:55 said:

   я з вами)

 85. Яна on 02.03.2013 at 12:28 said:

  Цікава річ!

  Суб’єкти звернення мають право на безоплатне отримання інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання, що забезпечується шляхом надання їм безоплатного доступу до Реєстру адміністративних послуг, розміщеного на Урядовому порталі, функціонування цілодобової Урядової телефонної довідки та інформування таких суб’єктів через засоби масової інформації (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративні послуги»).

  Відповідно до ч. 2 ст. 16 Закону України «Про адміністративні послуги» Реєстр містить інформацію про:
  1) перелік адміністративних послуг;
  2) правові підстави надання адміністративних послуг;
  3) суб’єкта надання адміністративних послуг;
  4) розмір плати (адміністративний збір) за адміністративну послугу (у разі надання послуги на платній основі);
  5) інші відомості, визначені Кабінетом Міністрів України.

  Вирішила зайти на цей Реєстр [адміністративних послуг] і… в розділі “Конституційний лад: Населення (Громадянство. Реєстраційний облік. Паспортний режим)” (адреса: http://reestr.center.gov.ua/Content/Spheras/all_spheras.php ) немає жодної адміністративної послуги!

  Як Вам таке? :)

  З огляду на це, вимога про оплату адміністративної послуги «Оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон» в розмірі 87,15 грн., передбачена пунктом 27 «Переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», затвердженого постановою Кабміну України від 04.06.2007 N 795 (у редакції постанови Кабміну України № 1098 від 26.10.2011 р.) є незаконною, на що і вказував Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд в резонансній постанові від 05.02.2013 р.

 86. Яна on 02.03.2013 at 11:59 said:

  Щодо незаконної вимоги про надання довідки про несудимість, вважаю, що, окрім всього, слід керуватися наступним (прямим застереженням в законі):

  “Суб’єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб’єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні … державних органів …” (ч. 7 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

  Суб’єкт надання адміністративної послуги отримує відповідні документи або інформацію без участі суб’єкта звернення (ч. 8 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

  Суб’єкт надання адміністративної послуги, підприємства, установи або організації, що належать до сфери його управління, які володіють документами або інформацією, необхідними для надання адміністративної послуги, зобов’язані забезпечити безоплатне надання таких документів або інформації не пізніше трьох робочих днів з дня отримання запиту від суб’єкта надання адміністративної послуги, якщо інше не передбачено законом (підпункт 1 ч. 9 ст. 9 Закону України “Про адміністративні послуги”).

  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/5203-17

 87. Яна on 01.03.2013 at 20:17 said:

  Державна міграційна служба України повідомила, що 22.02.2013 р. ними подана касаційна скарга на постанову Дніпропетровського апеляційного суду від 05.02.2013 р. (відносно платежів при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон): http://dmsu.gov.ua/novyny/novyny-dms-ukrainy/1054-rishennia-dnipropetrovskoho-apeliatsiinoho-sudu-vidnosno-platezhiv-pry-oformlenni-pasporta-hromadianyna-ukrainy-dlia-vyizdu-za-kordon-oskarzheno

  Що ж, поживемо-побачимо, чи “встоє” рішення суду апеляційної інстанції…

 88. Ура!
  Сьогодні відбувся перший організований похід в залізничне відділення МСУ.
  Завдання, яке хлопці перед собою ставили:
  здати документи за 170+87,15
  Наштовхнулись на вимогу сплатити 120грн+довідка про несудимість.
  В підсумку добились, щоб МСУ “забула” про довідку, але 120 грн. від них і далі вимагали, тому написали скаргу.
  Чекаємо від них звіт про їхні пригоди на сторінці залізничного відділу.

 89. Marta on 01.03.2013 at 12:59 said:

  А чи є можливість у районному ВВІРі виготовити паспорт за 10 днів? чи потрібно буде чекати 3 місяці?

  • По-перше, ВВІРів НЕ ІСНУЄ. Є МІГРАЦІЙНА СЛУЖБА.
   По друге, закон поширюється на всі відділення, незалежно від того, в якому воно районі.

   • Marta on 01.03.2013 at 13:19 said:

    Тобто я звертаюся у міграційну службу у своєму районі, оплачую відповідні послуги за виготовлення до 10 днів і маю повне право забрати паспорт через 10 днів. З мене знайомі сміються, що не виготовляють так швидко паспорти…

    • Так, але потрібно буде заплатити всі платежі в подвійному розмірі. Щоправда, можуть бути затримки через те, що “нема бланків”, але це не ваш клопіт. Якщо вам наперід скажуть в МСУ, що за 10 днів не вийде, можете скаржитись начальнику.
     Ще в районному відділенні МСУ може не бути технічної можливості для прийому документів і вас можуть відіслати кудись.

     • Marta on 01.03.2013 at 18:08 said:

      Ще цікавить таке – чи потрібно писати ходатайство про видачу паспорта до 10 днів. Якщо я плачу за це гроші, то чому шось пояснювати – значить треба. Почула таке в Міграційній службі мьогодні.

     • Маєте право, згідно закону. Просять “ходатайство”? Запитайте на підставі якого закону?

 90. steavy on 27.02.2013 at 21:26 said:

  Ходив на вулицю Залізничну 56 подавати документи на закордонний паспорт. Від платіжки на 120 гривень відмовлявся, приймати документи не стали, аргументуючи тим, що цей платіж обов’язковий. Говорив спочатку з консультантом, потім з головним інспектором, потім з начальником відділу. Всі несли одну і ту ж кашу: 120 грн обов’язковий. На мої слова, що згідно поправки 292 цей платіж було скасовано казали, що була скасована лише надбавка 25%. Хоча насправді в них біля входу всередині висить документ, в якому йдеться, що і надбавка і сама вартість бланкової продукції були скасовані.
  Вирішив написати офіційний лист-звернення з запитом на інформацію про перелік обов’язкових платежів, передбачених законодавством до начальника відділу.
  Чи можете допомогти все правильно оформити?

 91. Вася on 27.02.2013 at 20:55 said:

  Вибачте я погано поставив питання!!
  Що мені робити якшо я хочу зробити закордоний паспорт а проїздний документ дитини загубив!!

  • “Проїздний документ дитини” – це аналог закордонного паспорту, але для дітей. В постанові вони через кому вказуються.

 92. Вася on 27.02.2013 at 18:56 said:

  що мені робити!! якшо я загубив проїздний документ дитини!!?? Дякую!!

  • У разі втрати паспорта / проїзного документа на території України громадянин зобов’язаний негайно повідомити про це територіальний орган або підрозділ за місцем проживання, а за кордоном – дипломатичне представництво чи консульську установу України, які невідкладно надсилають повідомлення про визнання такого паспорта / проїзного документа недійсним органу, що його
   видав, та Адміністрації Держприкордонслужби (за формою, встановленою в додатку 3 до цих Правил).

   Новий паспорт / проїзний документ може бути виданий після перевірки обставин його втрати.

   http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/231-95-%D0%BF/page

 93. Владимир on 27.02.2013 at 17:35 said:

  Сегодня сдавал документі на Руданского. График работі – каждій день с 9 до 18 обед с 13 до 14. Кабинет на 2-м єтаже – без номера. Зашёл, взял ксерокопию с реквизитамию Там 4 платежа – кроме обязательных ещё 30 грн на ПП “Документ”. Оплата в Привате – за Мкдональдсом. Мой совет – в Привате подходите к любому сотруднику – они все умеют принимать платежи, иначе придётся стоять очередь в кассу. Платёж на ПП “Документ” зачеркнул и попросил принять только три обязательных: за бланк, за услуги и держмыто. Вернулся в ОВИР. Очеередь – 2 человека, но все лезут без очереди по блату, Зашёл сам и никого не пропускал. Тётушка принимающая документы попросила бумажку с реквизитами отдать обратно. Вопросов по поводу неуплаты 30 грн на ПП”Документ” не задавала. И тут она выдаёт – справку о несудимости сами будете делать или как? На мои аргументы что они обязаны делат ьпо закону – отправили в 11-й кабинет к Игорю. игорь сказал что в зависимости от сроков разные расценки. А если бесплатно – то в соседний кабинет к начальнику. Начальник оказался нормальным чуваком, принял заяву на обрабтку персональных данных и сказал что паспорт можна забрать через 21 день. Поэтому! Народ! Не ведитесь!!! Почитайе то что есть на этом сайте. Я сделал паспорт за 87+120+170+11(комиссия банка)

  • Ви молодець, але давайте речі називати своїми іменами, обов’язковий лише 170, 87,15 – по бажанню, а 120 взагалі зайвий. За 170 грн можна зробити тільки через суд, але за 170+87,15=257,15 цілком реально і коментарі це підтверджують.
   Тому пробачте, але перемога ваша відносна, ви відвоювали 30 грн., але не відвоювали зайві 120 і не спробували хоча б “для проби” не платити 87,15.

 94. Оксана on 27.02.2013 at 15:40 said:

  в мене прописка Хмельницький р-н, в обласному овірі відправляють оформляти по прописці, яким документом їм ткнути, щоб прийняли в мене документи на місці, та без лишньої тріпні?

  • Оксана on 27.02.2013 at 15:45 said:

   може хтось збирається йти подавати документи в м.Хмельницькому обласний овір по Грушевського 01 березня, давайте обєднаємось, та разом будемо доказувати свої права, бо шось “очкую” сама

   • Постанова КМУ від 31 березня 1995 р. N 231:
    5. Заява щодо оформлення паспорта / проїзного документа подається особисто або через своїх законних представників до:
    управлінь (відділів) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі – територіальні органи), відділів (секторів) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб міських, районних управлінь, відділів МВС (далі – підрозділи) ЗА МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ в Україні
    або
    міжрегіональних центрів видачі паспортних
    документів НЕЗАЛЕЖНО від місця проживання в Україні

  • Віталій on 27.02.2013 at 18:58 said:

   В мене подібна ситуація була. Подзвоніть на гарячу лінію, і скажіть що відмовляються приймати документи. Якщо гаряча лінія дасть добро, то можете сміло йти й брати рахунки для оплати і оформляти паспорт.

   • Незрозуміло, яке “добро” має дати гаряча лінія. Гаряча лінія – для скарг на порушення, а такі дії працівників ДМС гаряча лінія порушенням не вважає. Перевіряв.

    • Віталій on 27.02.2013 at 23:56 said:

     Волинський міграційний цент принаймні дає об’єктивну інформацію, навіть про ті 120 гривень, якщо щось заперечують аргументую записаною розмовою гарячої лінії

   • Оксана on 28.02.2013 at 10:00 said:

    а можна телефон гарячої лінії?

  • Житель on 09.03.2013 at 17:02 said:

   Тепер можливо виготовлення закордонного паспорта, не залежно від місця Вашої реєстрації, у будь-якому територіальному підрозділі ДМС. Тобто якшо реєстрація Франківського району, можна йти в Сихівський і зробити паспорт.

 95. Юрій Бульбах on 26.02.2013 at 16:55 said:

  Друзі! Пропоную ідею такого собі флеш-мобу: запланувати організований похід в міграційну служби з документами на закордонний паспорт. Тобто, по кожному районному відділенні сформувати списки бажаючих і в один день, за попередньою домовленістю, подати документи. Мається на увазі не у всі відділи одночасно, а в кожен зокрема.

  Адже поширена проблема – людина не впевнена в своїх можливостях оперувати юридичними термінами, особливо коли проти неї кілька працівників МС так ще й з юрвідділом. А гуртом, як то кажуть, і батька легше бити. Хтось говорить, хтось підказує, хтось на камеру знімає чи диктофон записує. Крім цього, якщо це буде принаймі троє людей – це ж для кожного вийде два свідка. Більше – краще.

  Справа ви можете бачити створені сторінки для кожного відділу МС у м. Львові з телефонами і графіком роботи. В коментарях прошу зголошуватись бажаючих!

  • Олександр on 26.02.2013 at 23:50 said:

   Добрий день.
   Я прописаний в Хмельницькому, тому закордонний паспорт буду робити в міжрегіональному центрі, на Залізничній, 56, туди часом не збираєтесь? Буду іти або цієї п’ятниці, або на наступному тижні.

 96. Тетяна on 22.02.2013 at 23:34 said:

  Добрий вечір!Перш за все хочу подякувати Вам за цей сайт та за зекономлені гроші.Я вже писала що ходили ми з чоловіком на Залізничну там вартість паспорта 540 грн. і працівники хитро підковані.Ми пішли на Я.Мудрого там вартість приблизно 440 .Я оплатила по дві квитанції 170 і 85 так як паспорт йшли ми оформляти двоє.Прийшли на Я. М. в суботу 19 січня на саме свято з тими двома квитанціями,а ще в них пише що в суботу лише видача паспортів ,але нас приняли.Сказали що без квитанції 120 грн.не приймають а ті дві по 30 що вони не дуже обовязкові ,і ще щоб ми принесли довідку несудимості,якщо не плотимо.Нас скеровували до гол.їнженера але вона почула конфлікт і сама прийшла стояли на своєму що за нас доплочувати не збирається і скеровувала нас за дозволом в головний ВВІР вул.забула,розмова між нами була спокійна ми скеровувались на закон і що розкидатись грішми не збираємось ,а при виході сказали що будемо писати лист в прокуратуру і попросили гол.інсп.написати нам письмову відмову і вказати своє прізвище.Вона налякалась напевно після нашої вимоги,сказала проходьте і оформляйтесь .але на бланку сказали написати відмову від проплати 120 грн. а про решту квитанцій відмову ми не писали.Пообіцяли що паспорт буде церез 45 днів.,чекаємо через 10 днів буду дзвонити взнавати .А тепер з новин форуму розумію що ми переплатили ще по 85 грн.Хочу побажати всім хто піде робити паспорт -бути впевненим в своїх правах і відстоювати свої інтереси до посліднього,не знаю як в інших людей но нам це заняло не більше як 15 хв.і без скандалу ми були впевнені що все обійдеться приблизно так. бо бажання кудись ще бігати і щось писати зовсім не було.Щиро дякую ВАм Ігорю і всіх Вам благ.З повагою Таня.

 97. Сергій on 22.02.2013 at 15:47 said:

  Прокуратура перевірила, чи справді лучани, аби виїхати за кордон, «платять більше»
  http://www.volynnews.com/news/extreme/prokuratura_pereviryla_chy_spravdi_luchany_aby_vyyikhaty_za_kordon_platyat_bilshe/

  І знову нічого про бланкову продукцію, через яку виходить найбільше розголосів! Що за дибілізм у нас в країні?

  • Віталій on 22.02.2013 at 16:05 said:

   Яка може бути перевірка, якщо в самій міліції деруть від 30 гривень за довідку про несудимість благодійний внесок “Правопорядок”, а відмовляєшся платити, швидко забирають і дають інший за консультацію “Інфоресурс”

   • Не плутайте прокуратуру і міліцію. Крім того, про бланкову продукцію є офіційний лист МВС, в якому начальник гол. управління вказує на недійсність пункту про оплату бланків.

 98. Наталія on 22.02.2013 at 12:32 said:

  на рахунок залишення старого паспорта. ви платите 60 чи 70 гривень і можете його залишити. пошукайте в вищезазначеному законодавстві там точно передбачене таке право.

  • Наталя on 22.02.2013 at 12:52 said:

   Я читала про ціну, знаю.
   Стосовно двох паспортів на різні прізвища сказали, що не можна. Думаю вони не праві, але не знаю як це аргументувати.

   • Аргументуйте тим, що в постанові №231 (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/231-95-%D0%BF) чітко написано:
    3. У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в’їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.
    А також наказ МВС N 1603 від 21.12.2004:
    Для оформлення другого паспорта/проїзного документа чи одночасного оформлення двох паспортів/проїзних документів громадянин додатково подає заяву, в якій обґрунтовує необхідність здійснення регулярних поїздок за кордон (наприклад: здійснення пасажирських чи вантажних перевезень, участь у спортивних
    змаганнях чи концертно-театральних гастролях, підприємницька, туристична чи журналістська діяльність тощо). При одночасному оформленні двох паспортів/проїзних документів подаються дві заяви-анкети з одним примірником необхідних документів кожна.
    Таким чином, якщо старий паспорт дійсний, то придумуєте причину (якщо з переліку нічого не підходить, то посилайтеся на “тощо”) і просите другий, не віддаючи старий.
    Якщо вони вважають його недійсним – нехай процитують закон або постанову КМУ і читайте що там написано:)

   • Щодо двох прізвищ знайшов ще таку відповідь:

    Такой обмен производится на общих основаниях как и выдача нового паспорта. Перед походом в ОВИР за новым паспортом не забываем сделать гражданский паспорт и справку с указанием ИНН (из налоговой) на новую фамилию. С точки зрения украинских законов срок действия загранпаспорта выданного на старую фамилию ограничен только сроком действия паспорта и с ним без проблем можно выезжать за пределы Украины. С точки зрания других стран (например, консульств стран Шенгена) может возникнуть проблема выдачи визы, т.к. они зачастую требуют предьявить и гражданский паспорт.
 99. Наталя on 22.02.2013 at 12:17 said:

  Доброго дня!
  1. Поясніть, будь ласка, що це означає…Держмито – 170 грн. (у разі оформлення за кордоном – за тарифом консульського збору) (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon/710-vydacha-pasporta-hromadianyna-ukrainy-dlia-vyizdu-za-kordon)
  Сьогодні нарешті хочу занести документи на Я.Мудрого, але ще так і не зрозуміла що саме платити. Вибачте. Внаслідок судового рішення про оплату лише 170 грн. ТО ЯКІ СУМИ ПО ЗАКОНУ ПЛАТИТИ? :) 170+87? чи лише 170? І ще…як я можу своє фото принести якщо тепер кажуть фото робиться лише на місці. Будь ласка, поясніть мені!!!!
  2. Друга дилема. В мене зміна прізвища після заміжжя. По закону паспорт з дівочим прізвищем дійсний, але лише в такі країни як Єгипет. Також по закону передбачено можливість володіння двома паспортами одночасно. Запитання: чи можу я залишити старий паспорт з дівочим прізвищем для Єгипту, а новий виробити з новим прізвищем для Шенгену? В паспортному столі сказали, що не можу.

  • М-да… а почитати коментарі релігія не дозволяє?
   Платити лише 170 грн. треба не “внаслідок судового рішення”, це рішення жодного впливу не має на МС, просто якийсь суд прийняв рішення щодо позову якогось громадянина до якогось ВВІРу. Але це дає підстави вірити, що і наступні суди приймуть таке рішення, тому можливо керівники МС задумаються. Але прямого впливу це рішення на подання ваших документів не має.
   І ще, як ви можете не принести фотографії якщо цього вимагає закон??? Постанова 231, стаття 10
   http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/231-95-%D0%BF
   ЧИТАЙТЕ!!!
   “кажуть фото робиться лише на місці”. А ще кажуть, що якщо стрибнути з 9 поверху, то можна полетіти. Спробуєте? Якщо кажуть – просіть показати ЗАКОН або ПОСТАНОВУ КМУ. Накази МВС і МС, а тим більше “бумажки” на дверях не мають жодного відношення до вас.

   Щодо 2., якщо термін дії наявного паспорту не закінчився, то наскільки мені відомо, можна зробити новий не здаючи старий, але юридично не обгрунтую, може ще хтось підкаже…

 100. Юліана on 22.02.2013 at 08:19 said:

  Доброго дня.
  Вимагають довідку про не судимість і без неї не хочуть видавати паспорт. Зараз озброїлась нормативною базою і спробую взяти їх штурмом. Прочитала також що можна замість цієї довідки написати заяву про обробку персональних даних і все. Де можна побачити зразок цієї заяви.
  Дякую.

  • Яна on 22.02.2013 at 10:35 said:

   Пунктом 12 «Порядку провадження за заявами про оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон і проїзних документів дитини», затвердженого наказом МВС України № 1603 від 21.12.2004 р. та зареєстрованого у Мін’юсті України 20.01.2005 р. за № 68/10348, встановлено, що відсутність підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон відповідно до пункту 22 Правил, в тому числі судимості за вчинення злочину, перевіряють територіальні органи та територіальні підрозділи вищого рівня через відповідні управління (відділи) інформаційних технологій ГУМВС, УМВС.

   Отже, обов’язок з перевірки цих даних покладено виключно на працівників органів внутрішніх справ, а відтак вимога про оплату відповідної довідки громадянином є незаконною.

   Заява про обробку персональних даних не замінює цієї довідки – не плутайте. Така заява “дозволяє” фактично є дозволом на отримання щодо Вас персональних даних, в т.ч. щодо судимості чи несудимості.

   Встановленої форми такої заяви немає. Отже, достатньо в основній заяві про оформлення та видачу закордонного паспорту зазначити, що “Цією заявою надаю дозвіл на обробку моїх персональних даних в частині відсутності щодо мене підстав, які тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон”.

 101. Наталя on 21.02.2013 at 15:00 said:

  Скажіть будь-ласка а де можна взяти зразок заяви який потрібно додавати до документів вана чимось затверджена, чи довільної форми

 102. Василь on 21.02.2013 at 11:13 said:

  Приємна новина.

  Українець у суді відстояв право на закордонний паспорт без переплат

  Українець у Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді домігся права отримати закордонний паспорт за 170 гривень, повідомив у середу Радіо Свобода сам позивач, житель Запоріжжя Руслан Жиров.

  Згідно з рішенням суду, ухваленим у вівторок, закордонний паспорт чоловік зможе тепер оформити за 170 гривень (такою є вартість державного мита) замість майже 600 гривень. У Дніпропетровському апеляційному адміністративному суді він довів, що решта зборів при оформленні закордонного паспорта не обов’язкові.

  «Я спробував отримати закордонний паспорт за 170 гривень у Запоріжжі, ознайомившись попередньо з інформацією про процедуру отримання паспорта. У всіх паспортних столах нашої країни ситуація однакова: вам видають квитанції, на яких написані розрахункові рахунки та реквізити різних організацій, які громадяни України насправді не повинні оплачувати. Сума оплати всіх цих квитанцій становить 500–600 гривень, хоча ці платежі насправді не обов’язкові. Громадян України обдурюють скрізь, але коли обдурює держава, це вже переходить всілякі межі», – заявив Руслан Жиров.

  Жиров сподівається, що його справа стане прецедентом для всієї України. Тепер він планує домогтись компенсації моральних збитків від паспортної служби, яка відмовлялась видати йому закордонний паспорт за 170 гривень із весни минулого року.

  Щороку більш як 1 мільйон 300 тисяч громадян України потребують оформлення закордонного паспорта.

  Закордонний паспорт громадянина України друкується за державні гроші і є власністю країни. У 170 гривень державного мита при виготовленні паспорта у термін до 30 календарних днів уже входить вартість виготовлення документа.

  Крім того, також стягуються 87,15 гривень за послуги Державної міграційної служби – оформлення і видачу паспорта, 120 гривень – за бланк паспорта. Окремо можливі збори за додаткові послуги (при втраті попереднього паспорта, при залишенні в користуванні попереднього паспорта, при внесенні в паспорт даних про дітей). При оформленні закордонного паспорта за менші терміни ці збори зростають удвічі. Ці збори передбачені постановою Кабінету Міністрів.

  Оригінал статті: http://www.radiosvoboda.org/content/article/24908119.html

 103. Ірина on 20.02.2013 at 22:25 said:

  Доброго вечора!)
  Хочу поділитися приємною новиною з Вами – паспорт я забрала, оплативши лише держмито та послуги у розмірі 87,15 грн!! (вул. Ярослава Мудрого, 12а). Тому в кого ще до цього часу виникали сумніви, краще озброюйтесь нормативною базою та відстоюйте свої права!!

  Ігорю, в мене до Вас ще питання – перевіряли інформацію стостовно мого чоловіка на сайті http://center-person.gov.ua, нам видало, що дані для виготовлення паспорта не надходили. Хоча документи у ВВірі прийняли.. В чому тоді справа?? Чи варто знову звертатись у ВВІР та проясняти ситуацію?

  • Вова on 20.02.2013 at 22:42 said:

   Мені тепер на Ярослава мудрого не хочуть без оплати бланка приймати:)
   Кажуть шо вже були випадки і вже надоїло їм платити за всіх. Так що, починаю з ними війну:)

   • igor on 21.02.2013 at 11:58 said:

    Що значить платити за всіх? :)
    Їм не соромно брехати людям.
    Я вважаю, що такі люди мають відповідати за свої слова.

    • Ірина on 21.02.2013 at 15:37 said:

     ахах) мені теж це говорили..
     дякую за відповіді!
     сьогодні прояснили ситуацію..
     поїхав чоловік на Руданського, то йому сказали, що чекали офіційного дозволу з Києва.. так, як дозвіл вже є, то приступають до виготовлення документів)))))

  • Роман on 21.02.2013 at 02:12 said:

   така ж ситуація і в мене , але гадаю Ігора з такими питаннями дратувати не треба ))) Мабуть треба вияснити в міграційній службі і написати на сайті результат

  • igor on 21.02.2013 at 11:53 said:

   center-person.gov.ua може надавати інформацію з затримкою, а може не надавати взагалі.

 104. Доброго всім дня) підкажіть, будь ласка, у зв”язку зі змною відповідальних (якщо я усе правильно розумію) за видачу закордонного паспорта, куди тепер іти подавати документи? усе ж на ту Зелену чи ні?
  дякую)

 105. hmara on 19.02.2013 at 22:48 said:

  Хочу виготовити зак.паспорт. Бути обдуреним не хочу.
  Питання: Чи хто-небудь з присутніх тут, справді, зміг оформити зак.паспорт за 257,15 грн? Бо те як може бути і те як насправді було це різні речі.

  • igor on 19.02.2013 at 22:50 said:

   А коментарі пробували читати? В них ви знайдете відповіді на свої запитання.

 106. Сергій on 19.02.2013 at 20:07 said:

  http://tsn.ua/ukrayina/ukrayinec-doviv-u-sudi-scho-zakordonniy-pasport-koshtuye-lishe-170-grn-282807.html

  Сьогодні у новинах прочитав. Чоловіку – ПЛЮС. Ось що значить не зупинятись і стояти на своєму, і програшем у одному суді зупинятись не варто!

 107. Анастасія on 19.02.2013 at 19:14 said:

  Скажіть будь-ласка, а якщо працівники будуть все одно відмовлятись приймати мої документи, то куди потрібно телефонувати? Ким їх лякати?

  • Практика показує, що не налякаєш. Я телефонував на гарячу лінію міграційної служби- там цитують постанову 1098 і просять не морочити голову. Прокуратура як правило “грає в футбол”. Залишається лише судова інстанція, а в суд не подзвониш. Найкраще – мати купку паперів з законами і заготовлені скарги.
   Тут головне переконати працівників МС в серйозності власних намірів. Оскільки, швидше всього, справити враження на них пізнаннями в юриспрунденції у вас не вийде, то вони зрозуміють, що ви “блефуєте” і задурять вам голову. Як варіант – сказати, що ваш однокласник (сусід, дядько) адвокат (юрист, прокурор) сказав, що треба платити тільки 170 грн., людина він зайнята, приїхати не може. А якщо працівник МС не хоче дати паспорт за 170 грн, то ви з тим юристом підете відразу в суд, а прецендент позитивного судового рішення вже є. Якось так:)
   P.S. І саме головне, почитати уважно коментарі до цієї статті і відповіді (!!!) на них, щоб уникнути загальних помилок.

   • Ніна on 26.02.2013 at 13:42 said:

    3 роки тому відмовилась платити страхування. Мовляв це спеціальна поїздка на лікування дитини. Мене переконувала начальник Вол.Волинського ОВІР, що це вкрай необхідно. Я ж сказала у мене серйозний страховий поліс- не рівня тому, що ви пропонуєте. Настояла і не заплатила.Так роблять у нас в місті
    http://forum.volodymyr.com.ua/index.php?showtopic=8754. Але місто прикордонне-13 км від Польщі. Люди виживають з малого прикордонного руху. Все стоїть і не працює тому доводиться відстоювати свої права й іншим. Читайте як було у посиланні.

    Прокуратура Волинської області, реагуючи на повідомлення у ЗМІ, провела перевірку діяльності Управління Державної міграційної служби в області.
    Встановлено, що оформлення закордонних паспортів службовими особами зазначеного Управління здійснюється всупереч Законам України “Про громадянство”, “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, “Про засади запобігання і протидії корупції” та Положення про Державну міграційну службу України. Бажаючим отримати документ надають перелік банківських рахунків для сплати нібито обов’язкових платежів. Як повідомили в прес-службі прокуратури області, у цьому переліку не передбачені законом як обов’язкові платежі за послуги з інформаційного забезпечення Волинської філії ДП “Документ” вартістю 100 гривень та послуги страхової компанії “ВУСО” вартістю 75 гривень. Тож своїми діями посадовці міграційної служби допомагають цим двом організаціям робити бізнес на бажаючих отримати закордонний паспорт.

 108. Наталія on 18.02.2013 at 20:31 said:

  Доброго вечора! щиро дякую за всі коментарі та підказки. я сьогодні ними скористалась. пішла сьогодні здавати документи, оплатила лише дві квитанції (170 держмито і 87.15 – послуги служби), за бланк і довідку про несудимість не платила.після двохгодинної тяганини, спілкування з керівником я довела, що довідку вони мені мають зробити самі. написала заяву про дозвіл на обробку персональних даних, так що 30 гривень зекономила. написала заяву, що відмовляюся платити за бланк, посилаючись на постанову. заяву вони прийняли, але щось сказали про те, що 2 січня 2013 року було якесь роз”яснення, яке вказує на обов”язковість щодо сплати за бланк. не знаю що тепер робити. підкажіть будь ласка. чекаю поради!

  • Роман on 19.02.2013 at 11:32 said:

   Натале, перед кожним стандартним питанням варто було б перечитати коментарі і запитання попередників та відповіді, які вже були дані на них Ігорем та іншими . Завдання Сайту навчити людей захищати себе. Тому уважно читайте і активно захищайте. До речі документи в вас прийняли? якщо так, то нема чого тривожитись. Якщо ні то чи дали письмову відмову?

  • “написала заяву, що відмовляюся платити за бланк” – для чого?
   “якесь роз”яснення” – яке?
   З допису роблю висновок, що документи не прийняли, а прийняли звернення щодо небажання платити за бланк. Отже, мабуть, отримаєте через два тижні відповідь: “треба платити за бланк згідно п. 4 або приміток до постанови 1098″ – така собі довідкова інформація, яка нічого спільного з поданням ваших документів не має.

 109. Постанова апеляційного суду, згідно якого вартість оформленння закордонного паспорта ТІЛЬКИ 170 грн.!!!
  http://reyestr.court.gov.ua/Review/29311769
  Цитати з постанови:
  “Правовий аналіз вказаної постанови КМУ свідчить про те, що платні послуги можуть бути надані за заявою особи, тобто за наявності у неї бажання отримати таку послугу, а не про обов’язковість замовлення такої послуги з метою, зокрема, оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон.” (щодо 87,15 грн., постанова 1068);
  “постанова КМУ №1098 від 26.10.2011р., на яку посилався відповідач в якості правових підстав для відмови позивачу у видачі паспорту, не регулює правовідносини у сфері оформлення та видачі паспортів громадян України для виїзду за кордон”;
  “особа, яка виявила бажання отримати паспорт, сплачує державне мито у розмірі 170грн. за оформлення та видачу паспорту громадянина України за виїзду за кордон, про що зазначено вище. Тобто, якщо приймати до уваги доводи відповідача про необхідність сплати послуги вартістю 87,15грн., то існує подвійна оплата одних і тих же дій (послуг) відповідача.”

  • Яна on 18.02.2013 at 00:39 said:

   Чудово! Нарешті таке рішення з’явилося!

   Враховуючи те, що воно ухвалене судом апеляційної інстанції і є (поки що) єдиним подібним судовим рішенням (щодо неправомірності вимог по сплаті 87,15 грн. та 120,00 грн.), йому ціни немає!

   Позивач – молодець! Зробив велику справу!

   Сподіваюся, вказана постанова у разі її оскарження у суді касаційної інстанції “устоит”!

 110. Володимир on 14.02.2013 at 14:55 said:

  На форумі раніше було написано ” -перед походом в міграційну службу підготувати всі заяви , скарги /в тому числі на ім’я прокурора/ ” підкажіть будь ласка як їх написати ?

  • Яна on 20.02.2013 at 00:19 said:

   На мій погляд, скаржитися на те, чого ще не сталося, не логічно (логічним було б передбачити те, що може статися), а відтак завчасно складати заяву про порушення Ваших прав є щонайменше не розумним, в т.ч. тому, що забере достатньо часу.

   В свою чергу, передбачити хід подій можна – дякувати небайдужості таких людей, як Ігор, які витрачають багато часу, щоб допомогти усім нам розібратися в питанні оформлення та видачі закордонного паспорту.

   • Завчасно складати заяву про порушення Ваших прав є не лише розумним, а й дуже бажаним. Надрукувати на комп’ютері скаргу в довільній формі з вказанням прокурора потрібного району займе 10 хв. Зате на працівника МС (принаймі на начальника) демонстрування цього папірчика справить більше враження, аніж погроза “показати всім кузькіну мать”, оскільки впевнений, в багатьох людей далі погроз справа не піде, бо “нема часу”, “ліньки” і т.д. І в МС це знають і цим зловживають.

   • Знову ж таки, якщо потрібно буде писати скаргу начальнику МС на дії його працівників, то хіба не краще мати цю скаргу підготовлену, замість того, щоб писати “на коліні”, а начальник в цей час зникне “на термінову нараду”?

    • Яна on 20.02.2013 at 01:10 said:

     Покажіть мені скаргу (не готовий шаблон скарги), складену за 10 хвилин, і я за 1 хвилину визначу її перспективи :)

     Я б рекомендувала завчасно підготувати лише витяг з законодавства щодо кожної суми, яку, скоріше за все, вимагатимуть до сплати як “обов’язкову”, а при спробі нав’язати її оплату – вказувала би на відповідну норму закону. Це дуже дієвий спосіб, адже одразу дає зрозуміти – прийшла підкована та заздалегідь озброєна знаннями (а не лише емоціями) людина.

     І навпаки – якщо людина не юрист, а в даному випадку у скарзі слід зробити посилання загалом на 10 нормативно-правових актів, ця скарга буде “сирою”, а відтак відповідь на неї формальною. Тут і до ворожки не ходи!

     • По-перше, справді, можна знайти готовий шаблон “крутої” скарги з посиланнями на 10 нпа.
      По-друге, я ж писав, скарга в прокуратуру довільній формі, якою слід “помахати перед носом” працівників МС, а не нести в прокуратуру. А щодо скарги начальнику – як на мене, достатньо вказати постанову №231.
      Якщо ні – тут є всі необхідні посилання, щоб таку скаргу скласти.
      “прийшла підкована” – це 5 років вузу і ще стільки ж практики, переконаний, що людина без такої грунтовної підготовки не зможе імпровізувати юридичними термінами і “загартовані” такими зверненнями начальники МС запросто її відфутболять. Саме тому я і раджу не “косити під юриста”, бо “розкусять”.
      P.S. Якщо ви можете за 1 хв. визначити перспективи скарги, то впевнений, що можете і за 10 хв. скласти скаргу з посиланнями на 10 нпа і викласти тут, за що всі відвідувачі сайту будуть вам дуже вдячні.

     • Прошу визначити перспективи такої скарги:
      http://passport-ua.org.ua/docs/skarga-example-ext.doc

 111. Юлія on 13.02.2013 at 21:22 said:

  Добрий вечір=) Начитавшись цілу кучу коментарів, я запуталась ще більше. Хочу взнати точно, яку суму потрібно сплатити? І якщо скажуть платити більше( а я розумію що це скажуть обов’язково за Вартість
  бланкової продукції), то якими законами керуватись( тобто ,що мені роздрукувати, щоб зразу їм тикнути в “личко”)? Наперід дякую=)!

 112. Юрий on 13.02.2013 at 17:40 said:

  доброго времени суток!
  почитал я Ваши коментарии, сходил с распичаткой законодательства в ДМС,в ихнее главное управление. Там мне популярно обьяснили ихние юристы, что законодательство нужно читать до конца и в приметке к постановлению №1068 чорным по белому написано, что в стоимость услуг не входить цена за бланк загран. паспорта, а состоить, соответсвенно-120 грн. Теперь я себя чувствую необразованым и неграмотным, спасибо

  • igor on 13.02.2013 at 18:06 said:

   Не робіть передчасні висновки. Прочитайте тут і ознайомтесь зі справами. Не давайте себе так просто обманути. Ви думали свині не будуть захищати своє болото?

   • Юрій Бульбах on 13.02.2013 at 18:14 said:

    “Прочитайте тут” – інформація вже застаріла щодо “2. Якщо сплатите лише 170 грн. (держмито), відмова в оформленні закордонного паспорту буде законною.”:)

  • Юрій Бульбах on 13.02.2013 at 18:10 said:

   Ви просто не все і не докінця прочитали і роздрукували. Насамперед, якщо ви візьмете з собою фото і заповните заяву власноруч, то вам їх послуги, які регламентуються постановою 1068 не потрібні!!!
   А навіть якщо вони вам надають послуги, то це “чорним по белому” – це примітки. А п. 4 каже:
   “4. У разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов’язаних з придбанням відповідної продукції.”
   нижче:
   27. Оформлення та видача:
   паспорта громадянина України для виїзду за кордон:
   87,15
   тобто, плата за послугу 87,15, а якщо послуга передбачає бланк, то вартість бланку згідно п.4 входить в вартість послуги, тобто 87,15. А примітку нехай собі засунуть… самі знаєте куди. Щоб з вас вимагати 120 грн, треба щоб ці 120 грн були написані “чорним по білому” в якомусь законодавчому акті і щоб цей акт стосувався вас.
   Підтвердженням моїх слів є виграний 5.02.13 суд в апеляційному суді Дніпропетровська, який зобовязав ВВІР видати паспорт громадянину виключно за 170 грн. мита.

  • Додатково слід зазначити, що примітка до Переліку також не містить у собі зобов’язання по сплаті тих чи інших платежів. Так Примітка до таблиці з переліком платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміром плати за їх надання викладена в такій редакції:
   «Примітка. Розмір плати за надання послуг наведено без урахування податку на додану вартість та вартості бланків і номерних знаків.»
   Слід відзначити, що дана примітка носить виключно інформативний характер, та не містить у собі будь-яких вимог по сплаті або доплати податку на додану вартість (ПДВ) відповідно до затвердженого розміру плати за платну послугу, тому що послуги сплачуються без ПДВ і додатково не потрібно нараховувати ПДВ до вартості послуг. Тому таким же чином вказується інформативно, що при наданні послуг не потрібно додатково сплачувати вартості будь-яких бланків та номерних знаків. Цією приміткою інформативно вказується, що всі вартості будь-яких бланків та номерних знаків, в разі наданні платних послуг з Переліку, які передбачають їх видачу, вже враховано в розмір плати за платну послугу та затверджено цим Переліком. Така інформація додатково підтверджується нормою визначеною в пункті 4 Порядку затв ПКМУ 1098 від 26.10.2011.

 113. Pavlo on 08.02.2013 at 20:10 said:

  Сьогодні здавав документи на Донецькій 3, Шевченківський район м. Львова. Оплатив тільки мито 170 грн. та послуги 87,15 грн. При перевірці документів, запитали чому не оплатив 120 грн., пояснив, що даний платіж скасовано, після цього мене направили до начальника. Чекав годину поки він звільниться, начальник пояснив мені, що вони ніякої постанови не знають і не можуть прийняти документи, порекомендував звернутись в Головне управління ДМСУ у Львівській області, я попросив письмову відмову, він попросив написати письмову заяву. Оскільки і паспорт потрібен по роботі, планується службове відрядження, вирішив не конфліктувати, розгляд заяв займе час, сплатив 120 грн. після цього документи прийняли. Оплачувати послуги підприємств “Документ” та “Інформ ресурс” не вимагали, проте попросили принести довідку про несудимість, про страховку мови взагалі не було. Інформація про те, що можна не оплачувати послуги підприємств “Документ” та “Інформ ресурс” висить на дошці, проте при не оплаті вимагають довідку. Буду писати листа на Головне управління ДМСУ у Львівській області, нехай дадуть пояснення про стягнення із мене коштів у сумі 120 грн. та повернуть їх мені, не знаю чи має це перспективу, але думаю спільними зусиллями ми все таки їх доб’ємо та заставимо їх нас поважати.

  • Роман on 09.02.2013 at 01:19 said:

   набагато легше не дати , аніж потім відібрати. Паспорт вам і так швидше не зроблять і гроші теж не повернуть,,, На жаль ви опинилися у вибірці ошуканих.

   • Pavlo on 09.02.2013 at 09:07 said:

    Згоден. Не дуже вірю, що мені повернуть кошти, але спробувати потрібно, якщо б звертались усі ошукані, можливо б ситуація змінилась. Вчора здавали документи 80 людей усі платили 460 грн. У мене не було достатньо часу на тяганину, із переписки на цьому форумі зрозуміло, що звернення в прокуратуру, міліції по факту дають тільки відписки. Рішення суду, на яке є посилання, було прийнято через три місяці після звернення громадянина по виготовлення паспорту, ще не факт, що воно виконано, у мене не було стільки часу. Потрібно завчасно, подавати документи, напевно за шість місяців до дати закінчення старого паспорту як у моєму випадку, щоб можна було, звертатись в прокуратуру, міліцію, суд. Оскільки мій паспорт закінчується через місяць, вирішив заплатити їм 120 грн., а потім звертатись у відповідні органи.

 114. Сегодня тоже был в районном пасспортном столе, без квитанции на 120 грн, после часа разговоров с начальником (кстати все было более менее прилично и на сдержаных тонах) и демонстрации всех нужных распечаток законов, в приеме документов отказали с предложением писать звернення в письмовий форми на которое дадут ответ через 10 дней (сомневаюсь) поэтому написал скаргу в обласное отделение, буду ждать ответа :(

  • Начальник ДМС регионального сказал что даст письменный ответ через 10 дней по запросу.

   Прошу помощи в составлении данного звернення таким образом, что бы ответ начальника службы явно указал причину отказа, а именно отсутствие квитанции на 120 грн. Спасибо.

   П.С. Скаргу (расширенную) выложенную постами выше ему демонстрировал, и уже отправил в обласное управление. Помогите составить звернення.

 115. Вова on 08.02.2013 at 10:56 said:

  Був сьогодні на Ярослава мудрого. За Інформ-ресурси і документ сказали шо можу не платити.
  А от за бланк Начальниця відділу(Наталя Вікторівна) сказала що після цієї постанови вийшло ше багато інших які її перекривають, що вони підписали контракт з фірмою яка робить бланки.
  То я написав заяву на імя обласного центру, про те що я відмовляюсь платити за бланк, за 10днів має прийти відповідь.
  як думаєте, яка ця відповідь буде?

  • igor on 08.02.2013 at 11:21 said:

   За незнання і дотримання Законів та невірну інформацію, яку вони надають громадянам, цих начальників та працівників як мінімум мали б знімати з посади.
   Відповідь часто буває не більш адекватна за відповіді представників державних служб.
   При відмові приймати документи та виконувати роботу згідно Законів — вимагайте пояснення у письмовому вигляді і дзвоніть міліції повідомляючи про адміністративне порушення, фіксуйте правопорушення на відео, візьміть зі собою свідків. Інакше важко буде довести, що ви там взагалі були.

  • Юрій on 08.02.2013 at 11:29 said:

   >>як думаєте, яка ця відповідь буде?
   Кажуть, що 5.02.13 було рішення Дніпропетровського апеляційного суду, яким визнали обо’язковість ВИКЛЮЧНО 170 грн мита! Може це щось змінить…

   • Роман on 09.02.2013 at 01:25 said:

    на ярослава мудрого успішно документи здала Ірина on 01.02.2013 at 17:38 said:

 116. Лілі on 06.02.2013 at 22:52 said:

  Дуже цікава інформація. Дякую автору.
  Але саме смішне і комічне – це те, що на офіційному сайті Державної міграційної служби України в переліку обов’язкових платежів вказана ця сума 120грн. на виготовлення бланку ))))
  Хоть плач від нашої держави

  • Юрій on 08.02.2013 at 12:36 said:

   А ще комічніше – на їх сайті в списку “Акти законодавства, що регулюють надання послуги” не вказано постанови КМУ № 1098, в якій вказана сума 87,15 і є натяк на бланкову продукцію. Натомість вони вказали одним із документів, що регламентує їх діяльність наказ МВС, в якому міграційна служба не згадується взагалі!.

 117. олена on 06.02.2013 at 22:37 said:

  Додаткова інформація: довідку про несудимість можна отримати за 10 днів в Мрев Львів- БЕЗКОШТОВНО, необхідно паспорт, індифікаційний та по 2 копії. Звертайтесь у 12 вікно. Працюють: понеділок вихідний, у суботу- до обіду.

 118. Віталій on 06.02.2013 at 17:07 said:

  Дуже гарний сайт. Дуже допоміг зекономити. Добре ще було б якби ще відкрили тему по відкриттю віз, а то там теж є дуже багато “дядичків”, які космічні ціни беруть за послуги, які не завжди надають.

 119. Iрина on 05.02.2013 at 21:48 said:

  Живу в Дрогобичi хочу зробити закордонний паспорт. Дiзналась що заплатити треба бiльше нiж 400 грн + за довiдку про несудимiсть. Роздрукувала з вашого сайту “як виготовити закордонний паспорт” -беру з собою, що з того вийде напишу, скорiш за все що прийдеться заплатити, бо бюрократiя в нас у Дрогобичi ще та!?

  • igor on 05.02.2013 at 22:42 said:

   Закони України однаково діють в будь-якій точці України. Все залежить лише від вашої наполегливості.
   Бажаю успіху!

 120. Роман on 05.02.2013 at 03:21 said:

  Погоджуюсь з попередніми дописувачами про те, що люди в нас, м яко кажучи, мякесенькі а від мякості до дурості дорога не далека ,,,, Аж зло бере,коли кажеш цілому табунові про незаконність вивішених платежів, а табунець киває голівоньками та інших слів окрім як :”нічого в вас не вийде, або тут і не таким крила ламали, або “то треба все зверху міняти” не знає ,,,,,, І сміх і гріх. З іншого боку хай лопухи платять А ось коротка інструкція як з мінімальними втратами нервових волокон зробити закорд паспорт

  -перед походом в міграційну службу підготувати всі заяви , скарги /в тому числі на ім я прокурора/ , постанову про відміну платежу 120 грн і перелік платежів з офіц сайту
  -перед здачею документів поки чекаєш в черзі відвідати начальника установи де популярно пояснити що ви робитимете в разі незаконної відмови прийняти від вас документи попередньо вказавши на невідповідність вивішених платежів чинному законодавству
  -мати при собі відеокамеру, можна навіть банальний фотоапарат з записом відео всі події фіксувати на нього це зекономить вам час /камера за 5 хв дає зрозуміти що ви не належите до числа локшинохранителів/
  -настроїти людей в черзі також відстоювати свої права /хоч то робота для Титану/ + вам треба 2 свідки якби в цій службі знайшлись особливо “обдаровані” Хоча там їм економніше прийняти вас з миром аніж отримати скриню Пандори в перспективі ,,,,,
  в принципі це все Все залежить від вашої стійкості
  Успіху

  • Маркіян on 09.03.2013 at 21:19 said:

   Вітаю

   А можна точнішу інформацію про набір документів?

   Завчасно дякую

   • Якщо вас цікавить закон, то ознайомтесь з постановою №231:
    10. Для оформлення паспорта у разі тимчасового виїзду за кордон подається:

    заява-анкета встановленого зразка;

    паспорт громадянина України, свідоцтво про народження (для осіб віком до 16 років) (після прийняття документів повертається);

    копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, крім осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи;

    дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;

    квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати.

    А що диктує хвора фантазія ДМСУ – це в кожного відділення свій “шпак в голові”)))

 121. Иванна on 04.02.2013 at 21:49 said:

  доброго вечора))
  хочу подякувати за цикаву информацию, та запитати поради у Вас.
  прочитавши цилу купу коментарив, нажаль не помитила ничого якраз що потрибно мени.
  скажить будьласка. я саме зараз подала документ на видмову вид ИНН. та в терминовому порядку потрибно робити закордонний паспорт., скажить чи не мае потреби мени чекати повидомлення про видмову вид ИНН. щоб прикриплювати ии до пакету для виготовлення закордонного паспорту.?

  та ще одне питання, чи маю я правол видмовитись вид пидписання згоди на обробку персональних данних, в рази якщо ии в мене будуть потребувати?)

  дякую на перед за видповидь:))

  • igor on 04.02.2013 at 22:05 said:

   Я так розумію ИНН — це ідентифікаційний номер.
   Я не бачу потреби і переваг відмовлятись від нього. Це скоріше принесе додаткові проблеми і незручності.
   Про ці тонкощі вам слід взнавати читаючи Закони або запитавши в Міграційній Службі.
   Щодо підписання згоди на обробку персональних даних, то в Законах ніде не згадується про обов’язок її наявності та підпису.

 122. Андрій on 03.02.2013 at 21:49 said:

  В 2005 р. я виробляв шенген візу через одну фірму, в кінцевому результаті пропала і віза і мій новий паспорт, чи потрібно писати заяву про втрату, щоб отримати зараз новий паспорт?

  • Друже, в вашому випадку було б доречним вказати назву фірми яка втратила ваш паспорт.
   Гадаю, багато людей було би вам вдячними за таку осторогу! Будьте здорові!

 123. Віталій on 03.02.2013 at 15:57 said:

  В луцькому паспортному столі дають рахунок в якому вказана сума за послуги УДМСУ у Волинській області 207.15, і Держ мито 170 , решту казали що не обов’язкові. Ще дають якусь бумажку, що сказано 207.15 за послуги УДМСУ, там треба написати прізвище і підпис. Що це за сума 207.15, звідки вона взялася? І як вийти з цієї ситуації?

  • igor on 03.02.2013 at 16:05 said:

   207.15 грн — це вони так хитро об’єднали 120 грн за відмінений бланк і 87.15 грн за послуги :)
   До того ж в постанові не існує послуги на таку суму.
   Що робити? Думаю на цій сторінці достатньо інформації для конкретних дій.

 124. Ірина on 01.02.2013 at 17:38 said:

  Я вже писала про те, як здавала документи на Ярослава Мудрого і про свого чоловіка, який два тижні ходив із установи в установу, спілкувався із некомпетентними юристами з ДМС і т.д, і т.п. Хочу сказати, що все-таки документи в нього прийняли без цих лишніх платежів… Після згадки про прокуратуру та міліцію)))) Це напевне єдине, з чим вони не хочуть зв*язуватись) От.. тому хочеться закликати всіх не віддавати свої чесно зароблені гроші тим “тушкам”, а відстоювати свої права!!!!

  • igor on 01.02.2013 at 18:37 said:

   Дякую за відгук.
   Ви праві, людям пора піднімати юридичну грамотність і відстоювати свої права.
   Адже сьогоднішнє становище в Україні саме через те, що більшість населення дозволяє себе обдурювати.

  • Наталя on 08.02.2013 at 18:30 said:

   Неймовірно…сумно…за нас, простих людей, яких дурять на кожному кроці…Щойно я повернулася з ВВІРУ на Ярослава Мудрого…питаю у кабінеті клопотань, чи всі вказані платежі на закордонний паспорт обов’язкові…молода чорненька жіночка каже: “ТАК!…” Після хвилинної паузи додає: “хіба що можете піти за довідкою про несудимість, тоді не будете платити 30 грн., але ж вам прийдеться чекати на довідку цілий місяць!…” Ще після хвилинної мовчанки додає: “ну але це можна і паралельно чекати на довідку і паспорт, якщо вже так хочете не платити цих 30 грн.” Якби я так не допитувалась, то і цього б не дізналася! Аж зло бере..чим вони відрізняються від злодіїв?! За таке статтю треба приписати!

   • Наталя on 08.02.2013 at 18:49 said:

    а ще, я повернулась в це й же кабінет на Ярослава Мудрого спитати чи платна фотографія, сказала та ж жіночка: “ТАК! 30 ГРН!” Як так можна брехати? і ще й скаржаться, що держава в нас погана, та не держава, а окремі люди в нас безсовісні і погані, а через них і держава погано виглядає!

 125. игорь on 01.02.2013 at 13:40 said:

  только , что был на Ярослава Мудрого12а
  к походу туда готовился месяц, перечитывал этот форум готовился к штурму и результат
  документы сдал с наименьшими потерями верней вообще безпотерь
  170 гр.-держмыто
  87.15 послуги
  7гр ощад банку за услуги
  .нет еще 2 часа в очереде-это самая крупная потеря. Большое спасибо IGORю.
  Что больше всего поразило , что люди в очереде отдают свои деньги просто так даже не думая ,что они делают.
  Я неотдал хапугам 210гр.
  хотя они это требовали, но требовали хитро
  почему на державной доске обяв висят комерческие предложения фирм по обслуживанию населения
  30гр за справку о не судимосте
  30гр за заполнение анкеты
  30гр за фотографию
  хотя это все входит в оплату услуг 87.15
  инаконец за бланк паспорта 120гр.
  всего этого мне удалось избежать
  загран паспорт властнисть державы
  почему я должен за нее платить
  заплативши чесно налоги ты державе ничего не должен .
  На обратном пути изДМС зализничного р-ну
  зашел к начальнику ДМС ,что на Городоцкой
  зам ее на мои вопросы ответить не смогла ,
  завтра выйдет начальница к ней и обращайтесь.
  инспектор с Ярослава Мудрого сказала ,что она будет платить за бланк за меня
  Я не поддался на ее провакацию не заплатил.
  единственное ,что я не дожал то это не смог переубедить инспекторшу взять заявление что даю согласие на обработку личных данных для справке о судимосте
  почему Дмс не может при моем заявлении зделать справку о судимости,а частная фирма за 30 гр. может не понятно
  Это и оплату бланка я хотел выяснить у начальника Зализничного Дмс но не удалось
  Люди боритесь за свои права.

  • igor on 01.02.2013 at 13:46 said:

   Дякую за відгук.
   Думаю чим більше люди будуть бачити як хтось відстоює свої права і добивається свого, то легше зможуть діяти аналогічно.

 126. Роман on 01.02.2013 at 06:55 said:

  дякую за статтю

 127. тарас on 30.01.2013 at 22:13 said:

  зараз мені 17 років.на кінці березня буде 18.коли можна подавати документи на зак.паспорт?

 128. Андрій on 24.01.2013 at 12:23 said:

  Ще питання,якщо мені зараз роблять довідку з військомату і вона повинна бути в кінці наступного тижня,(але буде дійсна до 1 березня)бо 1 березня випускний.Я подам документи в кінці січня чи на початку лютого,то можливі проблеми з видачею паспорта?,якщо наприклад його видадуть 3 березня чи трохи пізніше?

  • “дійсність”/”недійсність” довідки визначається на момент подачі пакету документів. Якщо Ви збираєтесь подати документи до 1 березня – то все в нормі. Навіть якщо Ви подасте документи 28 лютого, то вважатиметься, що ви подали її вчасно, тобто до завершення терміну її дії.

 129. Наталя on 23.01.2013 at 20:14 said:

  Доброго часу доби!!!
  Все перечитала – накачалась інфою. Дуже вдячна! За відсутності часу, все ж спробую зекономити) Маю ще питання: чула, що вони дуже возяться з тими біопаспортами… пишуть, що це все може стартувати із квітня за відсутності наразі відповідної ресурсної бази. Я збираюсь на днях подати документи. Як вважаєте: я отримаю звичайний чи вже біопаспорт? Наперед вдячна за відповідь!

 130. Олена on 23.01.2013 at 14:07 said:

  Вчора подавала документи на Залізничній. Все відбулось ось так: щойно сіла за стіл ( до темноволосої, бо чомусь вони не представляються), як відразу подався оранжевий бланк зі словами: “Заповнюйте!”. На запитанная щодо його суті, було сказано, що це послуги на отримання довідки про несудимість. На самому бланку був друк «Документ» . Вартість довідки про несудимість тепер складає( у темноволосої) – 60 грн. А якщо терміновий паспорт, то 90 . Відмовляюсь заповнювати і оплачувати. На що вона відповіла, що не прийме документи. Я сказала, що принесу довідку коли буду забирати паспорт. Далі говорю лише про обов’язкові платежі- дає листочок 170, 120, 87.15. А далі найцікавіше: ” Так як ви не оплачуєте “наших” послуг, заповнюйте усе самі і ксерити ваші документи я не буду! ” Я сама заповнила заяву( поля не всі заповнені, зокрема № реїстрації в журналі), пішла відксерила документи, оплатила ці 3 суми. Прийшла ,темноволоса не переглядаючи моїх документів відправилила в 2 каб., де взяли всі документи, сфотографували і я пішла додому. Планую йти на прийом до нач. відділу громадянства та реєстрації фізичних осіб ГУ МВСУ у Львівській області Василя Логінова. (біля Жоржу)

  • igor on 23.01.2013 at 15:29 said:

   120 грн оплачувати не потрібно.
   Оплата 87.15 грн — це якраз за послуги збору документів і виготовлення паспорту. В тому числі і заповнення, ксерокопії і т.д.
   Якщо ви все приносите і заповнюєте самі, то 87,15 грн немає потреби оплачувати.
   Раджу поскаржитись на цю працівницю хоча б на гарячу лінію.

   • Яна on 03.02.2013 at 14:14 said:

    Судова практика з цих питань вже є. Два відповідних судових рішення ухвалені Донецьким окружним адміністративним судом (див. нижче).

    Висновки:
    1. Обов’язковими платежами є лише 2: держмито в розмірі 170 грн. та адміністративна послуга “Оформлення та видача паспорту для виїзду за кордон” в розмірі 87,17 грн.
    2. Якщо сплатите лише 170 грн. (держмито), відмова в оформленні закордонного паспорту буде законною.
    3. 120 грн. за бланк паспорту сплачувати не треба, адже скасовано весь абзац 2 пункту 1 Постанови № 795, а не лише плату надбавки в сумі 25 відсотків вартості бланку, як запевняють у ВГІРФО.
    4. Вимога про сплату будь-яких інших платежів є незаконною.
    4. Ні Закон, ні Правила № 231 не вимагають від громадянина одержання довідки про відсутність судимості – обов’язок з перевірки цих даних покладено виключно на працівників органів внутрішніх справ.

    Детально ознайомитися з обома відповідними судовими рішеннями (вони різні) можна тут:
    1. Справа № 2а/0570/10772/2012 (суддя Голубова Л.Б.): http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/26140528 ;
    2. Справа № 2а/0570/15666/2012 (суддя Волгіна Н.П.): http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28770779.

    Що може бути краще, ніж судова практика? :) Сподіваюся, що ці рішення, як рішення суду апеляційної інстанції, допоможуть.

    До речі, відповідної практики суду касаційної інстанції поки що немає.

    • Яна on 03.02.2013 at 14:19 said:

     Обов’язок громадянина особисто надавати відомості про судимість чи її відсутність шляхом подачі довідки форми ІП-1 МВС України, що видається УІТ ГУМВС області законодавством не передбачено.

     Про це і не тільки у третій постанові
     Донецького окружного адміністративного суду, справа № 2а/0570/14839/2012
     (суддя Куденков К.О.): http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28169799

     • Яна on 03.02.2013 at 15:46 said:

      Допустилася помилки лише в одному – Донецький окружний адміністративний суд є судом першої (загальної), а не апеляційної, інстанції.

     • Vasyl, Львів on 20.02.2013 at 02:22 said:

      так тут позивачу вівдмовлено повністю

 131. Юра on 22.01.2013 at 17:17 said:

  Доброго вечора! Вирішивши виробити закордонний паспорт та взнати в інтернеті які документи для цього необхідно подати попав на цей чудовий ресурс! Авторам за розяснення велике спасибі! Також хочу порадитись на рахунок таких питань:
  1. спочатку необхідно взяти реквізити і оплатити держ. мито та послуги служби ДДГІРФО МВС України і додавши чеки до пакету документів здавати їх чи навпаки?
  2. потрібно здавати оригінал чеків чи можна ксерокопії?
  3. чи є проблеми з одержанням довідки з військомату?
  Наперед дякую за відповіді.
  І чи потрібно з пакетом документів здавати заяву на дозвіл збору персональних даних, чи це вже за вимогою?

 132. Андрій on 22.01.2013 at 01:49 said:

  Скажіть будь-ласка,де потрібно фотографуватися на паспорт,не можу знайти інформації стосовно цього.І яка вартість(бо десь читав,що буцімто вони фотографують на місці,але також на цьому незаконно заробляють)

  • igor on 22.01.2013 at 10:37 said:

   Фото можна виготовити в будь-якому фото-салоні і здати зі всіма необхідними документами, перелік яких вказаний в законах.
   Якщо ви оплачуєте 87,15 грн за послуги ДДГІРФО, то фотографування туди вже включене.

   • Андрій on 22.01.2013 at 13:38 said:

    А якщо я сфотографуюся в салоні,то ціна буде меншою?

    • Юрій on 06.02.2013 at 15:35 said:

     Звісно ні, 87,15 в постанові вказано без “розбиття” на складові.

     • Юрій on 06.02.2013 at 15:38 said:

      До речі, питання, десь розписано в законодавстві що конкоретно входить в ці “87,15 грн.”?

     • Vasyl, Львів on 20.02.2013 at 02:25 said:

      До заяви додаються такі документи:

      платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та БЛАНКА ПАСПОТРА;

      Отож маєм правову колізію – коли закони взаємозаперечуються (

     • Для Vasyl: в даному випадку немає жодної колізії. Цей документ стосується “адміністративної послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон”, яка надається згідно постанови 1098, яка регулює ДОДАТКОВІ платні послуги МС. Якщо вам ці послуги не потрібні, то вас і той перелік не стосується.
      Крім цього, цей рядок слід читати як “вартості цієї (адміністративної послуги та бланка паспорта)” а не “вартості цієї адміністративної послуги та вартості бланка паспорта”, оскільки в п.4 постанови 1098 вказано, що вартість бланка входить в вартість послуги. Тобто коли в 1098 написано вартість послуги 87,15, то це означає вартість послуги і бланка 87,15. Щоправда працівники МС вважають інакше, трактують п. 4 навпаки і посилаються на примітку.

     • Vasyl, Львів on 22.03.2013 at 18:09 said:

      сьогодні на Сихові разом з товаришем здали документи за 257,15грн. (хоча перший мій похід в міжрегіональний ДМС закінчився нічим і я думав вже заплатити всі 450 грн і не мастити голову)
      дуже мила дівчина попросила нас поговорити з її керівником і вона все зробить. Так і зробили, він відразу сказав що ПП Документ послуги можна не платити. але за бланк пробував впертися. Пішов показувати нам листа, що їм надіслали із додатком. Я пояснив що це лист, а не нормативно правоа база, тоді він кудись подзвонив, запитав що йому робити і сказав що ок, ми приймем але документи стануть в області і там зависнуть. Ми погодились. Тоді дівчинка прийняла в нас документи і ми поїхали додому.

      Більше проблем насправді було зі самими людьми. Сидів там жирний тіпок, який гарчав що ми забираємо час а він спішить на роботу, хоча ми вистояли як і всі свою чергу.

      Так що не бійтеся говорити про свої наміри.

      Іще – телефонував дорожньому контролю та дізнався що керівника міжрегіонального ДМС будуть подавати на звільнення через те що в неті ходить відверта дескридитація ДМС служби.

      Щануймося!

 133. HHHHH on 21.01.2013 at 16:56 said:

  Здавала документи на вул. Ярослава Мудрого. Йшла звичайно вже підготовленою, з пакетом постанов)) Працівниці впадали в істерику, з*їжджали на те, що не варто вірити всьому, що пишуть в Інтернеті, ссилались на те, що вони не компетентні в юридичних аспектах.. Хоча я і сама далека від юриспруденції. Найсмішніше, що документи прийняли.. хоча лякали інспектором))) З інспектором я таки поспілкувалась. Все, що від неї почула – “Якщо Ви читали останній випуск газети “Експрес”, то там розписано про те, що ніяку плату за бланк не відміняли. Ми змушені будемо платити за Вас)))) Ну що тут можна сказати.. І смішно, і плачно) От такі люди працюють в наших установах..
  А з чоловіком інша ситуація, тиждень його відсилають з однієї установи в іншу, то з Зеленої на Руданського, то з Руданського на Лепкого.. Напевно без скарги в прокуратуру не обійтися( Образливо, що живемо в такій державі.. Стягти з тебе 180 грн їм простіше простого. Держава ж нам не подарує ці гроші, то чому ми маємо так просто віддавати їх зі своєї кишені..

 134. Олександр on 16.01.2013 at 21:28 said:

  Вітаю.

  Перечитав більшість номативних документів які стосуються одержання закордонного паспорта і знайшов лише платіж в розмірі 87.15грн. для підрозділу ДМС на “Оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон” (постанова від 4 червня 2007 р. N 795).
  Хто знає, де вказується, що оплата держмита 170грн. (для отримання закордонного паспорта) є обов’язковою?
  P.S. Якщо тут десь говорилося вкажіть де, можливо пропустив.

  Дякую.

 135. Віталій on 11.01.2013 at 00:55 said:

  Скажіть чи набрав чиності закон, який дозволяє виготовляти закордонний паспорт незалежно від місця прописки? Чи можу я виготовити закордонний паспорт в Луцьку, якщо приписаний в Тернопільській області?

 136. Chernigiv on 10.01.2013 at 19:28 said:

  Добрий вечір! Сьогодні таки подзвонила в Держ. міграц. службу і запитала, якою постановою вони керуються при стягненні 120грн. за бланкову продукцію. І, наче, відповіли, але без цифр вона… (пункт 4.) – http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1098-2011-%D0%BF – “4. У разі надання послуги, що передбачає видачу бланка або номерного знака, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов’язаних з придбанням відповідної продукції.
  Обсяг таких витрат визначається МВС. ”
  Який цей розмір – ніде не зазначено (не знайшла, при наймні). Але те, що платити САМЕ ЗА БЛАНК треба, таки написано в постанові. В чому тут ДМС не права? (хочу зрозуміти, де, що я не так “уняла” щоб знати, чи треба їх продовжувати “довбати” за ці 120грн, бо в Постанові все ж є…)
  ДЯКУЮ дуже за відповідь!

  • igor on 21.01.2013 at 18:31 said:

   Ця постанова керує платні послуги МВС. Серед таких є послуга оформлення та видачі закордонного паспорту — 87,15 грн.
   4-й пункт говорить про те, що якщо платна послуга вимагає бланки чи номерні знаки, то ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ВЖЕ ВКЛЮЧАЮТЬ ВИТРАТИ НА ЦІ БЛАНКИ. Тобто за бланки чи номерні знаки ДОПЛАЧУВАТИ НЕ ПОТРІБНО.
   До того ж серед платних послуг немає ніяких бланків.
   Читайте уважніше закони, а не слухайте людей, які замилюють вам очі.

 137. Андрій on 10.01.2013 at 16:14 said:

  все одно кажуть платити за бланк 120 гон. ссилаються на “СТАНДАРТ адміністративної послуги з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон” Зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 лютого 2012 р. за № 291/20604 п.3.1. цитата:
  До заяви додаються такі документи:
  – платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;
  - платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати..
  знайшов даний документ http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0291-12 він значиться як чинний. То всеж таки прийдеться мені заплатити? і ще одне питання чи хтось отримав паспорт не платячи 120 грн за бланк.

  • igor on 10.01.2013 at 16:23 said:

   Даний закон посилається на http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/795-2007-%D0%BF в якому плата за бланкову продукцію була відмінена. Вартість адміністративної послуги — це 87,15 грн, ане 120 грн.
   Досить слухати цих людей. Вимагайте від них відмову у письмовому вигляді, де чітко буде прописано нормативні акти, по яких вони вимагають 120 грн. Але вони це писати відмовляться, бо таких нормативів в чинному законодавстві просто не існує.
   Потрібно робити шум. Викликати міліцію, писати в прокуратуру і т.д.

   • Яна on 01.02.2013 at 23:42 said:

    Ігорю, будь ласка, проконсультуйте з наступного питання:

    Згідно п. 27 «Переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 795 від 04.06.2007 р. (в останній редакції від 19.04.2012 р.), розмір плати за надання послуги «Оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду» становить 87,15 грн.

    Водночас, згідно ПРИМІТКИ до цього Переліку (наприкінці цього переліку) розмір плати за надання послуг наведено без урахування податку на додану вартість та вартості бланків.

    Виходить, вартість бланку не входить до вартості послуги «Оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду»?

    Завчасно дякую за надане роз’яснення!

    • igor on 02.02.2013 at 00:05 said:

     1. Дана платна послуга ДМС не є обов’язковою. Відповідно ви не зобов’язані за неї платити, якщо принесете всі необхідні документи і фото, передбачені законом.
     2. Дана платна послуга — це лише оформлення та видача паспорта, а не його виготовлення. Бланк вимагається лише при виготовленні продукції. Ви ж не замовляєте номерний знак для автомобіля.
     3. Оплата бланку була відмінена постановою КМУ № 292 від 11.04.2012. І що б вам ці “розумники” не говорили — вони не мають права з вас ці платежі вимагати. Інакше б не боялись дати письмову відмову по причині відсутності оплатити за бланк громадянином.

     • Яна on 02.02.2013 at 00:44 said:

      Дякую, Ігорю!

      І ще одне питання: яка саме стаття КУпАП передбачає відповідальність за незаконну вимогу працівників ОВІРу про сплату цієї (скасованої) суми (120 грн.)?

 138. Olga on 10.01.2013 at 16:05 said:

  Сьогодні їздила на залізничну, щоб зробити Закордонний паспорт собі та проїздний дитині. а мені вони відповіли що креще їхати на Рудансьго.
  як мені поступити? щоб виготовити паспор не стоячи кілометрові черги з двома маленькими дітьми? чи треба на Рудагнського йти вже з проплаченими квитанціями?

  • igor on 10.01.2013 at 16:26 said:

   Аргументів “краще” в законодавстві немає. Якщо вони відмовляються вас приймати, тоді вимагайте пояснення у письмовому вигляді. Також варто дзвонити в гарячу лінію і цікавитись роботою служби.

 139. Андрій on 09.01.2013 at 12:56 said:

  Усім доброго дня!!!
  сьогодні спілкувався з працівниками ДМС
  по гарячій лінії і питався чому у них на сайті
  в обовязкових платежах треба платити за вартісь бланку 120 грн., якщо вона відміненапостановою від 11 кв 2012 №292 на що мені що вартість відмінена тільки на першу видачу паспорту. чи може хтось з обізнаних написати чітко який абзач і в якому пункті чітко вказано шо відмінена плата за бланк (як там конкретно написано чи перша видача чи не перша, якщо звісно там таке є)
  наперед дякую!!!

  • igor on 09.01.2013 at 13:11 said:

   Виключений наступний абзац:
   “Під час надання послуг з оформлення проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства і паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється плата у розмірі вартості бланка та надбавки в сумі 25 відсотків такої вартості, яка спрямовується як власні надходження, що використовуються відповідно до законодавства.”
   Після цього в Постанові про плату за бланк взагалі нічого не згадується.
   Люди, навчіться читати Закони самостійно, вони ж в публічному доступі на офіційному сайті zakon.rada.gov.ua і добре знаходяться пошуком (навіть гуглом)!

 140. Тетяна on 08.01.2013 at 22:53 said:

  Добрий вечір!Сьогодні з чоловіком ходили на залізничну хотіли виготовити зак. паспорт,нам відповіли що до 15 січня заявки не приймають і вартість 540 грн.На щастя потрапила на цей сайт вирішили з чоловіком, що будем відстоювати свої права,переплачувати за двох не хочеться.Підскажіть будь-ласка я хочу вписати дочку 10 років,там мені сказали що потрібно дозвіл нотаріальний батька з яким я розлучена ,чи це обов”язково і ще чи краще зробити дитині проїздний документ на виїзд закордон і яка його вартість, чи потрібні якісь дозволи від батьків.Ще підскажіть можливо краще звернутись в залізничний ОВІР можливо там менш хамовиті.Завчасно дякую ,чекаю на пораду.

  • igor on 08.01.2013 at 23:58 said:

   Щодо цін, то там можуть бути деякі зміни, оскільки прийняли закон про біометричні паспорти. Але в будь-якому випадку платити треба лише за те, що передбачено в законодавстві.
   У вашій ситуації для вписування дочки в паспорт потрібно нотаріально завірений дозвіл батька про дозвіл виїзду дитини за кордон. Проїзний робити не варто, якщо дитина сама не виїжджатиме. До речі, списування дитини в паспорт – безкоштовно.
   Можете, також, звернутись в районний ОВІР. Чи хамлять там менше – не знаю, але до свідомих громадян, які знають і відстоюють свої права, всюди негативно ставляться. Адже такі люди заважають годувати товстопиких покидьків, які керують цією гнилою системою :)

 141. Zhytomyr on 06.01.2013 at 12:01 said:

  Не могу понять почему паспортный стол при приеме документов на загран забирает оригиналы чеков об оплате? По логике им должно быть достаточно и ксерокопии этих чеков? Чек это мой документ ведь так? И потом они не дают никаких документов потдтверждающих факт приема от меня документов с датой и печатью. А должны бы? Получается бумаги я сдал, деньги заплатил, а никаких доказательств этого у меня нет. Как требовать соблюдения сроков оформления паспорта…

 142. Андрій on 04.01.2013 at 20:08 said:

  Доброго дня.
  Я здав документи на виготовлення закордонного паспорта на початку минулого місяця а саме 8 грудня.
  Перевіряю на сайті http://www.center-person.com/ua/passport.php інформацію і мені видає – За період з 01.06.2010 дані для виготовлення паспорта до підприємства не надходили..
  Це означає що мій закордонний паспорт ще не виготовляли?

  • igor on 05.01.2013 at 00:42 said:

   Очевидно, що ні. Хоча даний сервіс не дає ніяких гарантій щодо достовірності та актуальності інформації.

  • Оксана on 07.01.2013 at 16:39 said:

   Ачому 2010 рік?

   • vasiliy on 13.01.2013 at 11:17 said:

    Доброго дня, Андрій. Чи забрали паспорт? Я здавав документи 13.12.12, завтра планую іти забирати – надіюсь що уже є :-) На сайті перевірки виготовлення теж видає інформацію що дані для виготовлення паспорта не надходили…

 143. Zhytomyr on 04.01.2013 at 19:47 said:

  Пр! Подавал сегодня доки на загран. Хочу поделиться полученным опытом.
  - Когда идёте в паспортный стол забудьте, что это гос.организация. Это такая же коммерческая структура, которая стремиться “содрать” с вас как можно больше денег. Только вот про “сервис” там никогда не слышали.
  - На оформление я потратил больше 2х часов при том, что никакой очереди не было. Дело в том, что сотрудницы в приемное время занимаются не работой с заказчиком, а решением каких-то своих текущих задач. Документы у меня принимали параллельно разговаривая по телефону, отвлекаясь на каких-то людей кот. заскакивали в кабинет. И это областной ОВИР!!! Раздрожает такое отношение.
  - Про стоимость никто ничего не говорит вообще. К вопросу о деньгах подошли так: “Подойдите к той девушке. Она даст вам на проплату.” Та девушка дает бумажку размером 1х4см!!! На ней написано 6 или 7 цифр. ВСЕ!!! Идите с этим мол в кассу.
  !!! Если приходишь к ним не подготовленным – идешь и платишь 596 грн. за 30 дневное оформление паспорта.
  - Дальше у нас с этой девушкой была получасовая дискуссия по поводу этих цифр. Интересно, что услуги ДДГИРФО и стоимость бланка они НЕ разделяют. Стоит цифра – 207,15 грн. А это 87,15 +120грн. Какие-либо аргументы, что оплата бланка отменена, тупо игнорируются, причем на отрез. “Что я, должна за вас его оплачивать или государство?” Я даже принес распечатку того скана, на который, Игорь вы давали ссылку – ответ-разъяснение из ДДГИРФО относительно постановления 292 от 11.04.2012. Ответ: “ДДГИРФО ликвидирован. Можете звонить куда угодно. За бланк вы обязаны заплатить или у вас не примут док-ты!”
  - Зайти туда с 2мя свидетелями нереально. Тебе сразу: “Не толпитесь. Ждите в коридоре.” Записывать на диктофон разговор тоже мало реально, т.к. принимают тебе в “проходном” режиме. То – “подождите девушка сейчас подойдет”, то кто-то встревает. И потом, как выяснить и зафиксировать с кем ты разговариваешь. Никто тебе этого не скажет. А без этого аудио-запись не доказательство. Носить нагрудные именные шильды там не заинтересованы.
  - Короче я рад, что девушка хоть услуги Информ-Ресурсов и прочую хрень срезала. Хотя тоже упорно “грузила” про справку об отсутствии судимости… Что интересно, если знаешь о чем она говорит, то понимаешь, что она несет полную чушь!!!
  – В итоге я заплатил 377,15 грн + 6,40 грн услуги банка. Слишком надо на них орать, чтобы сохранить всего 120грн. Мило улыбаясь, она мне еще кинула: “паспорт может изготавливаться в течение 90 рабочих дней”. А их начальница упоминула, что услуги ДДГИРФО теперь будет выполнять другая организация и соответственно будут другие расценки.
  Такое впечатление, что паспортные столы действуют безконтрольно и “опираются” на те версии нормотивных док-тов, которые для них выгодны. У них там на доске на самом видном месте, крупным шрифтом даже какая-то выжимка из закона висит о том, что каждый гражданин выезжающий за рубеж должен быть застрахован. И под это дело, в стоимость оформления входит стоимость страховки 100 с лишним грн. Хотя в страховой ее можно купить и за 25грн. И причем здесь вообще страховка к загран паспорту. В декабре еще на стенде висели расценки за оформление загранов. Сегодня – пусто.
  Я думаю этот бардак можно побороть только имея адрес и телефон вышестоящего гос.органа, куда можно было бы заявить о том, что конкретный исп.орган не соблюдает действующее законодательство. Достаточно одного распоряжения “с верху” на имя начальника стола с просьбой разобраться как все это прекратиться. Пока на местах не понимают кому подчиняются, они творят беспредел “в рамках закона”.

  Вывод: Если кто планирует оформлять паспорт – не тяните и подготовтесь отвоевывать свои деньги у мошенников, которые сидят в паспортных столах.

 144. Оксана on 28.12.2012 at 23:54 said:

  Добрий вечір, я з Дрогобича, подавала документи на закордонний паспорт 3 місяці назад, сьогодні ходила в паспортний, мені показали мій готовий паспорт, але не видали, сказали що потрібно довідку про відсутність судимості, скажіть будь-ласка, чи таке можливо, якщо область паспорт видала, то навіщо довідку про несудимість?
  P.S. Чула люди в коридорі говорили, що треба дати 200 грн. на лапку, куди мені звернутись?

  • igor on 05.01.2013 at 00:47 said:

   Дайте їм дозвіл про збір та обробку ваших персональних даних. Якщо будуть відмовлятись, тоді просіть відмову у видачі в письмовому вигляді. Потім з відмовою, чи без — пишіть скаргу в місцеву прокуратуру. Бажано мати зі собою двох свідків, щоб вказати їх в скарзі в прокуратуру.

   • Роман on 19.02.2013 at 13:01 said:

    Маю пропозицію Якщо можна в тілі сайту після загальної інформації вивісити зразки скарг на ім”я прокурора і заяву з проханням обгрунтувати відмову про прийом документів на вироблення закордонного паспорту в разі оплати тільки обов”язкових платежів. Люди би менше рутинних питань задавали )))

    • igor on 19.02.2013 at 13:21 said:

     Дякую за пораду. Зараз в розробці проект “Захист прав”, в якому люди зможуть отримати інформацію, допомогу і конкретні кроки, які необхідно зробити для захисту своїх прав. Проект буде націлений не лише на виготовлення паспорта, а на всі інстанції, де порушуються права громадян.

 145. Саша on 28.12.2012 at 20:51 said:

  Доброго вечора )* Мені через 3 тижні буде 16 років, я читала в інтернеті шо закордоні паспорти видають в 16 років правда це? Я би дуже хотіла зробити паспорт у 16 але батькии протів, чи треба їхньої присутності на подачі заяві на загран паспорт?? Спасибо

 146. Zhytomyr on 25.12.2012 at 20:54 said:

  Еще вопрос, кто-нибудь смог получить загранпаспорт не заплатив за сам бланк паспорта (бланковая продукция)? Хоть один человек??? Вы столько написали про то, что этот платеж отменен, но в реальности все паспортные столы требуют оплату 120грн. (в том числе в Киеве – http://www.passport-ua.org). Не хотелось бы трепать себе нервы на “ровном месте”…

  • igor on 25.12.2012 at 22:27 said:

   Звісно зміг. Правда, зазвичай це юристи, журналісти або активісти)
   Ось скан документа, де представник ДДГІРФО чітко розписав про оплату при виготовленні закордонного паспорта (взято тут).

   • Zhytomyr on 26.12.2012 at 20:50 said:

    Igor спасибо! Теперь все прояснилось. Не знал что загранпаспорт после выдачи остается собственностью государства…
    В Житомире ни один паспортный стол не принимает документы на загран и НЕ выдает ранее заказанные!!! Все говорят приходите 2 января. Ходят слухи, что с 1 января 13 года будут выдаваться только биометрические паспорта. Боясь, если это так, то еще как мин несколько месяцев паспорт получить будет нельзя, потому что в ОВИРах нет ни оборудования, ни ПО, ни специалистов для снятия биометрии. У Вас нет никакой информации по этому поводу?

    • igor on 26.12.2012 at 22:45 said:

     Паспорти мають видавати. А з 03.01.2013 приймати документи.
     Щодо біометрики та змін виготовлення паспортів з 03.01.2012 інформації ще немає.

 147. Zhytomyr on 25.12.2012 at 20:35 said:

  Приветствую! пытался сегодня подать документы на загран – меня отправили под предлогом, что паспорта с 21.12.12 не изготавливаются и не выдаются т.к. ДДГИРФО разформирован и кто будет выполнять его функции в дальнейшем не понятно. У кого-нибудь есть сведения по этому поводу? И правомерен ли отказ в приеме документов на таком основании? Что вообще теперь делать? Я подозреваю, что это лишь предлог, чтобы “отфутболить” меня на след год, а с нового года будут новые тарифы…

  • igor on 25.12.2012 at 22:20 said:

   Міжрегіональний центр видачі паспортних документів у зв’зку з організаційно-технічними проблемами з 21.12.12 по 02.01.13 працює тільки у режимі видачі паспортних документів.

 148. Наталія on 25.12.2012 at 14:25 said:

  Скажіть будь-ласка , мій чоловік прописаний у Криму , чи може він отримати закордонний паспорт у Львові? Куди звертатись і що робити?!))))

  • igor on 25.12.2012 at 15:32 said:

   Перш ніж писати коментар, варто б було прочитати статтю. Там все написано.

 149. Роман on 25.12.2012 at 11:45 said:

  Доброго дня! Щойно приїхав зі Львіського представництва Міжрегіонального центру видачі паспортних документів. Там в мене почали вимагати довідку про несудимість та оплату за бланкову продукцію ( 120 грн. відмінених постановою КМУ №292 ). Я зачитав їм постанову та вони все одно не хотіли приймати документи. Свої прізвища працівниці називати відмовилися. Підкажіть, будь-ласка, де потрібно скаржитися на такі дії працівників центру?

  • igor on 25.12.2012 at 12:00 said:

   Скаржитись можна в районну прокуратуру. Також можна на місці викликати міліцію для фіксування адміністративного правопорушення.
   Якщо в скарзі будуть вписані свідки та/або відео-/аудіо-фіксація правопорушення, то це збільшить шанси на розгляд вашої скарги та вживання заходів прокуратури щодо ГІРФО.
   Якщо вони відмовляються приймати документи, то ви маєте право отримати відмову у письмовому вигляді.
   Що б там не було — головне не здаватись і відстояти свої законні права. Бажаю успіху.

 150. Олександр on 24.12.2012 at 00:40 said:

  Доброго дня.
  Планую іти здавати документи на закордонний паспорт, на Залізничну, з усього прочитаного, як я зрозумів, потрібно здати усі документи, отримати квитанцію до оплати, але оплатити в банку, повідомивши, що оплата тільки обов’язкових послуг. Але що робити, коли в банку попросять заплатити ті 120 грн за бланк? спробувати пояснити їм, а ні – дзвонити на банківську гарячу лінію?
  чи це ще на Залізничній потрібно отримати квитанцію, де вже не буде значитись ніяких лишніх платежів?

  • igor on 25.12.2012 at 12:10 said:

   Оплатити ви можете де завгодно, головне принести квитанцію.
   Ви не зобов’язані платити за те, чого не бажаєте. Касир не може вимагати від вас цього. Якщо дасть вам зайві рахунки, то просто поверніть їх їй назад.
   Якщо вона буде відмовлятись проводити платежі, тоді дзвоніть в гарячу лінію банку, бо це є адміністративне правопорушення.

   • Олександр on 25.12.2012 at 16:42 said:

    А яка форма дозволу про збір і обробку персональних данних? її потрібно писати на чиєсь ім’я, чи достатньо на аркуфі написати: Я, П.І.Б., дозволяю ДДГІРФО (чи Львіському представництву Міжрегіонального центру видачі паспортних документів?) проводити збір та обробку моїх персональних данних. Дата. Підпис.

    • igor on 25.12.2012 at 16:57 said:

     Можна так:
     Начальнику Львівського Міжрегіонального центру ДДГІРФО МВС України
     вул. Залізнична, 56
     ВАШЕ ПІБ
     ВАША АДРЕСА
     ВАШ КОНТАКТНИЙ ТЕЛЕФОН

     ЗАЯВА

     Я, ПІБ, даю згоду на збір та обробку моїх персональних даних під час здійснення перевірки інформації про відсутність у мене судимості для виготовлення відповідної довідки.

     Дата Підпис

     Зауважу, що як вам будуть сунути на підпис різні папірці, то уважно читайте, що там написано. Не підписуйте ніяких Заяв-Доручень різного роду послуг ДП “Інформ-Ресурси” чи “Документ”, а також непотрібних страховок.

  • Олександр on 25.12.2012 at 17:08 said:

   Де можна подивитись зразок скарги в прокуратуру на ГІРФО, про те, що у мене вимагають довідку, яка в законах не передбачена? і зразок “дозволу про збір інформації”(попереднього разу запитував)? бо бачу, що без них ніяк, і наврядче мені там рокажуть, як правильно написати на них)
   дякую)

   • igor on 25.12.2012 at 17:12 said:

    Ось зразок:

    Прокуророві Залізничного району міста Львова
    ВАШЕ ПІБ
    ВАША ДОМАШНЯ АДРЕСА
    ВАШ КОНТАКТНИЙ ТЕЛЕФОН

    Скарга
    (Відповідно до закону України «Про звернення громадян»)
    Я, ВАШЕ ПІБ, ДАТА подавав документи в Львівський Міжрегіональний центр ДДГІРФО МВС України на виготовлення закордонного паспорта. Не надаючи чіткого переліку документів та платежів для виготовлення закордонного паспорта, згідно чинного законодавства, працівники ДДГІРФО додатково вимагали з мене 120 гривень за бланкову продукцію та довідку про несудимість. Проте плата за бланкову продукцію була відмінена постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 11 квітня 2012 року, а подання довідки про відсутність судимості не є обов’язковим, бо такий документ законодавством від громадянина не вимагається. Обов’язок перевірки відсутності підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон, згідно зі ст.12 наказу МВС України від 21.12.2004 № 1603, покладено на підрозділи МВС України. Запиту згоди на збір та обробку моїх персональних даних від працівників ДДГІРФО теж не було.
    Щодо неправомірних вимагань працівників ДДГІРФО, мої аргументи та посилання на Закони України були проігноровані.
    В результаті мені відмовили у прийнятті документів на виготовлення закордонного паспорту.
    На прохання представитись і дати відмову у письмовому вигляді, працівники ДДГІРФО мені відмовили.

    Відповідно до наведеного вище та керуючись законом України «Про звернення громадян», прошу:
    1. Притягнути працівників Львівського Міжрегіонального центру ДДГІРФО МВС України до відповідальності за неправомірні дії щодо мене.
    2. Відповідь надіслати у письмовому вигляді у встановлений законодавством термін.

    ДАТА ПОДАЧІ СКАРГИ ВАШЕ ПІБ І ПІДПИС

    • Олександр on 25.12.2012 at 17:13 said:

     Дуже дякую! відпишу, чого добився)

     • Олександр on 25.12.2012 at 17:24 said:

      Та, чуть не забув, в скарзі в прокуратуру, потрібно тільки зазначити імена свідків, чи від кожного з них потрібен свій папірець з свідченнями? і стосовно аудіо\відео – їх потрібно переписати з диктофону на диск і здати разом зі скаргою? чи тільки в скарзі зазначити що мною проводилась аудіо\відео фіксація правопорушення?

      • igor on 25.12.2012 at 17:51 said:

       Достатньо вказати імена та домашні адреси свідків.
       Щодо даних фіксації, то можна вказати, що такі є і що вони будуть передані при проханні прокуратури чи суду, якщо до цього дійде.
       Згідно з ч.4 ст.55 Конституції кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
       Оскільки в робочих кабінетах ГІРФО не проводять роботу з обробкою даних державної таємниці, то фото/відео фіксація не є заборонена.
       (Режимні об’єкти, в яких проводиться обробка державної таємниці, передбачають наявність контрольно-пропускного режиму, який відсутній у ГІРФО).
       Але тим не менше на фіксацію там реагують досить агресивно. Та воно й не дивно.

 151. ДІМА on 23.12.2012 at 21:40 said:

  добрий вечір якщо мені потрібно дитину вписати в закордонний паспорт потрібно платити якісь кошти?

 152. Володимир on 23.12.2012 at 15:49 said:

  Доброго дня.
  13.12.12 здав документи на зак. паспорт, на Сихові. Заплатив 170+120+87,15+30(не судимість)+30(послуги?), зачитував постанову про відміну плати за бланкову продукцію – відмовлялись приймати документи. Чи можна повернути 120 грн., копії квитанцій маю? Як?

  • igor on 25.12.2012 at 13:14 said:

   Напишіть скаргу в прокуратуру і туди, де виготовляли паспорт, що з вас незаконно було стягнуто 120 грн на бланкову продукцію, яка була відмінена постановою Кабінету Міністрів України № 292 від 11 квітня 2012 року. Вкажіть, що ви бажаєте, щоб вам цю суму повернули на банківський рахунок (не забудьте вказати реквізити). Також додайте копії квитанцій.
   Вірогідність повернення грошей не велика, але якщо все більше людей будуть скаржитись і піднімати це питання, то можна щось змінити в цій системі.

 153. Сніжана on 21.12.2012 at 13:32 said:

  дитині 18 років буде 1го липня 2013 року за тиждень до того виїжджає на практику в Словацьку республіку. день народження святкуватиме там. Як зробити паспорт

  • igor on 25.12.2012 at 13:26 said:

   Дитячий проїзний виготовляють до 16 років. Закордонний після 18 років. Можливо просто вписати дитину до паспорта батьків.

   • Сніжана on 26.12.2012 at 21:42 said:

    але дитина їхатиме без батьків з університетською групою.

    • igor on 26.12.2012 at 22:49 said:

     На жаль Закони України недосконалі і немає чітких вказівок для таких випадків. Зверніться з цим питанням безпосередньо до служб ВГІРФО МВС України.

 154. Андрій on 21.12.2012 at 09:03 said:

  В мене товариш зараз робив собі новий паспорт але старий залишав у себе так він заплатив тепер за виготовлення щось біля 550грн там на Залізничній. Цікаво за які це послуги він платив що вийшла така сума.

  • igor on 21.12.2012 at 11:00 said:

   Це варто запитати в ГІРФО, подаючи їм запит згідно Закону “Про доступ до публічної інформації”. Потім через прокуратуру та суд можна довбати їх.
   Але якщо бездумно підписували всі бумажки, які там давали, то відстояти можна лише 120 грн.

 155. Андрій on 21.12.2012 at 08:59 said:

  Доброго дня.
  Я їх добив і документи в мене прийняли без сплати цих 120грн правда зайняло це три тижні і трохи нервів. Скажу зі свого досвіду працівники ОВІРУ більше бояться і їх легше добити щоб вони прийняли документи. Я думав спочатку здати документи на Залізничній але після першого мого спілкування з ними коли я спитав що оплачувати і потім спробував їм все толково пояснити то вони там ніби з ланцюгу зірвались пощали верещати інакше не скажу))) А ось в ОВІРІ було легше ніхто не кричав просто пробували мені пояснити і все а на Залаізничній відразу розкричались звідки такі мудрагелі беруться.
  Зараз є інша проблема мені не хочуть видавати. паспорт без надання довідки про несудимість, що робити в такому випадку?

  • igor on 21.12.2012 at 11:05 said:

   Потрібно дати їм аркуш з дозволом про збір та обробку ваших персональних даних. Якщо будуть ломатись, тоді треба вимагати відмову (відмову приймати документи і виготовляти паспорт, маючи всі необхідні документи та ваш дозвіл на збір і обробку персональних даних) у письмовому вигляді, а потім з цим йти в прокуратуру. При наступній зустрічі варто взяти зі собою двох свідків, щоб потім можна було оскаржити неправомірні дії працівників в прокуратурі.

   • Андрій on 21.12.2012 at 16:31 said:

    Ви не зрозуміли вони мені паспорт видавати не хочуть бо треба довідку про не судимість. Паспорт готовий але не видають кажуть принеси довідку про не судимість.

    • igor on 21.12.2012 at 16:36 said:

     В будь якому випадку вимагайте відмову у письмовому вигляді і беріть зі собою мінімум двох свідків.

 156. Слава on 19.12.2012 at 16:31 said:

  Вітаю і дякую за корисну інформацію)
  В мене наступне запитання – чи потрібно платити за вписання в паспорт дитини -1,5року, і які треба додатково документи подати.Дякую.

  • igor on 25.12.2012 at 13:39 said:

   Внесення дітей в паспорт — безкоштовно.
   Потрібно оригінал та копія свідоцтва про народження дитини. Якщо дитина подорожуватиме з одним з батьків потрібно мати дозвіл від другого батька, завірене у нотаріуса.
   Якщо паспорт вже є, то вписати дитину можна в найближчому ОВІР.

 157. Марьяна on 15.12.2012 at 14:13 said:

  Буду подати в суд на Міжрегіональний центр видачі паспортних документів м Львова на вул Залізничній,56,була в них 3011.2012р. Почалось,ще з працівниці банку,яку поставити на місце заняло 2 хв,я просто набрала по телефоні гарячу лінію банку,доречі номер гар.лінії висить на стіні,і вона сама просила,щоб я не дзвонила,вона прийме мої два платежі )))”Кіно” почалось з їхнім начальником,яке тривало 2 год, написала на них в прокуратуру,начальник мене нагло виганяв,так і не давши письмової відмови у прийнятті документів,надіслала їм рекомендований лист,з копіями документів,вже 11 день ні слуху ні дух,сьогодні знов написала лист з попередженням про позов до суду,згідно( відповідно до статті 23 та 24 Закону України «Про доступ до публічної інформації»)Сьогодні прийшов лист з прокуратири,що справу передано полковнику міліції Курочці М.І.Впевнена,що доб”ю це питання,бо налаштована рішуче.Ще прочитала,що за законом дітей моєму 1,8 за 30 календарних днів мають вписувати безкоштовно

  • igor on 15.12.2012 at 20:28 said:

   Мене цей начальник теж виганяв :) .
   І відповідей на запит теж не отримав. Буду писати в прокуратуру.
   Дуже добре, що Ви налаштовані боротись. От би побільше людей відстоювали свої права..
   Дякую, за відгук.
   Бажаємо вам успіху в цій справі і чекаємо подальших відгуків.

   • Марьяна on 20.12.2012 at 14:22 said:

    Сьогодні прийшла відповідь від Міжрегіонального центру…,що вони не можуть прийняти документи в мене,тому що в них немає повноважень перевірити інформацію про мою несудимість))))тобто притензій до того,що я оплатила 257,15 в них немає))))))))))У відповідь я написала їм лист опираючись на Наказ МВС №1603 від 21.12.2004 (зі змінами).І написала,якщо вони мені не нададуть аргументованої відмови,буду подавати у суд.
    Потрібно,щоб багато людей зверталось на них в Прокуратуру,в міліцію,тоді буде результат))) І діло вже навіть не в грошах і потраченого часу, а діло ПРИНЦИПУ

    • igor on 20.12.2012 at 14:35 said:

     Щоб вони могли перевірити інформацію про несудимість — вам потрібно написати їм на аркуші, що ви дозволяєте збирати та обробляти ваші персональні дані працівниками ГІРФО.
     Побільше треба людей, які готові боротись з цією гнилою системою і лише тоді буде шанс щось змінити в цій країні.
     Дякую за відгук!

     • Марьяна on 20.12.2012 at 15:06 said:

      Я їм вже два рази давала цей дозвіл в двох листах

     • Марьяна on 03.01.2013 at 16:24 said:

      Сьогодні прийшов лист з міліції,що до їхньої компетенції не входять вирішення таких справ)))і ще один лист від Міжрегіонального центру…,що потрібно доплатити ще 120 грн(хоч в першому їхньому листі про це не йшлося),і інформацію про несудимість вони не перевіряють,бо відділ,що тим займався розформований,і подавай їм довідку про несудимість.Бачу треба після свят в суд подавати,прокуратура не в компетенції,передає міліції,ці теж не в компетенції…Дивно…

     • Марьяна on 03.01.2013 at 16:29 said:

      Хто ж тоді в компетенції)))

 158. Валерій on 13.12.2012 at 21:14 said:

  Отже сьогодні спробував дану схему)
  Звичайно з паспортного мене відправили сказавши, що вона не може за мене платити свої гроші а без того документи не прийме! Скільки не пояснював – посилались на пункт 4 постанови 1098. Спитав де начальник служби – відправили туди, але довго наголошувала, що вона пояснювала чому не бере документів.
  Потрапив до начальника на Руданського 3, після мого пояснення він сказав що вона зробила все правильно – а той закон якраз перекриває дію попереднього. Ніби попередній скасування 2 абзацу означає тільки відміну 25% надбавки але ті 120 гривень регулюються законом 1098 і ніхто їх не відміняв!!! Які варіанти продовження боротьби???))

  • igor on 13.12.2012 at 23:04 said:

   Другий абзац означає виключення і 25% надбавки і суму вартості бланкової продукції.
   Ось скан документа, де представник ДДГІРФО чітко розписав про оплату при виготовленні закордонного паспорта (взято тут).
   Ви маєте право взяти відмову виготовлення закордонного паспорта у письмовому вигляді. Якщо вам цю відмову дадуть, тоді можна з нею звернутись в місцеву прокуратуру і поскаржитись на незаконні дії.
   Відмову з “аргументами”, які вам представляли в усній формі, вам, звісно, давати не захочуть. Тому беріть зі собою двох свідків і йдіть за відмовою. Якщо не захочуть давати, тоді пишіть скаргу в прокуратуру (вказавши свідків). Для ефекту можете ще викликати на місці міліцію для фіксування адміністративного правопорушення. Диктофон, відеокамера та інші фіксуючі пристрої не завадять.
   Успіхів!

 159. льоша on 13.12.2012 at 13:00 said:

  доброго дня.підскажіть будь-ласка скільки буде коштувати терміновий паспорт (район 7-14днів.)бо немаю як вирватись з роботи(((

  • igor on 25.12.2012 at 13:46 said:

   Згідно законодавства до 10 робочих днів вартість така:
   Держмито 340 грн
   Послуги ДДГІРФО 174,30 грн

 160. Vasiliy S. on 11.12.2012 at 22:29 said:

  Вечір добрий!
  Планую завтра іти на Залізничну подавати документи на виготовлення зак. пасп. Буду тиснути. Що вийде – відпишусь. Удачі мені :)

  • igor on 11.12.2012 at 22:45 said:

   Бажаємо успіху! Чекаємо звіту :)

   • Vasiliy S. on 14.12.2012 at 14:55 said:

    Був в середу на Залізничній. За ціль взяв тільки зясувати що до чого і взяти рахунки. “Яка вартість? – 540 грн відповідають”. Не знаю чи рахунки там не дають нікому, чи то я “на взльотє” спалився що щось трохи тямлю, але рахунків не дала – каже в банку беріть. Приходжу в банк – “Я номерів рахунків ,каже, не бачу, :) питайте в працівників” Після 30хв хвилин переливання з пустого в порожнє і доказувань своєї правоти, рахунків так і не отримав, взяв лише зразки всіх запропонованих мані заяв з собою і пішов. Сказав що зайду пізніше. Приходжу сьогодні, даю заповнену лише одну заяву на виготовлення паспорту із прописаною сумою 87,15 грн. Кажу памятаєте мене – так, звичайно, сідайте. Не вдаючись в деталі як я знову пів години пояснював/доказував свою правоту, зійшлись на сумі 170+87,15+120+30 (дов. про несуд.) = 407,15 грн. Плюс в банку 20 грн комісії. До кінця не дотиснув, – зізнаюсь :) вирішив що часу і грошей на “тяганину” піде більше ніж на вибитих 150 грн. Та все одно зекономив 133 ГРН. І за це Ігор дякую.
    P.S. Здавши всі документи, підходжу ще раз до працівниці в якої заповнював заяви, даю роздрукований лист, де прописано що 120 грн платити не потрібно, кажу “Почитайте, якщо і ДІЙСНО не знаєте про скасування цієї плати…” Виходжу, а вона мені в слід “Дякую, я вже це бачила…” :)

    • Vasiliy S. on 14.12.2012 at 17:07 said:

     Питання тепер в іншому – Чи зроблять до 30 календарних днів? (чи навіть робочих?). А то вона натякала що може і 2-3 міс виготовлятись…

     • igor on 14.12.2012 at 17:17 said:

      Зроблять. Зазвичай роблять за 2 календарні тижні.
      А от коли віддадуть — це вже інше питання. Паспорт вже може лежати в них, але вони принципово його не видають.
      І ще момент: виготовлення в законах до 30 календарних днів, а в ДДГІРФО чомусь 30 робочих.
      Якщо є свідки її слів, чи якась інша фіксація, то можете на цю працівницю написати в прокуратуру. Нехай їй зроблять зауваження, щоб думала головою, перш ніж щось ляпнути.

     • vasiliy on 14.01.2013 at 13:35 said:

      Ура!!! Заходжу сьогодні на сайт http://www.center-person.com “Шановний власник ІПН № *************.
      Документ виготовлено та відправлено 11 сiчня 2013 року до підрозділу ДДГІРФО МВС України.
      Дата доставки не пізніше 22 сiчня 2013 року” – Якщо пошта оперативно спрацює, і на Залізничній не будуть нічого “мутити”, до кінця тижня отримаю :-)

     • vasiliy on 22.01.2013 at 19:00 said:

      Був в Пт. 18,01,13 на Залізничній – сказали що паспорта ще немає (є тільки ті що подавались до 28,11,12). Вирішив дочекатись того 22.01 яке прописане на сайті. Приходжу сьогодні – знову кажуть що немає, а є тільки ті що подавались до 28,11,2012. На питання коли буде сказали періодично навідуватись і питати… Як порадите в цьому випадку діяти?

      • igor on 22.01.2013 at 20:01 said:

       Подзвонити в гарячу лінію і поскаржитись, поговорити з начальником, попросити пояснення невиконання роботи в термін згідно законодавства в письмовому вигляді і т.д.
       Коли я забирав паспорт, то мені теж сказали прийти в інший день. Але після скандалу, паспорт віддали відразу. Можуть, якщо захочуть.
       Зауважу, що термін виготовлення 30 календарних днів, а не робочих, як вони трактують.
       Для мене досі загадка, чому вони не дають паспорт відразу, а відмовляють і говорять прийти пізніше. Мої здогадки — це імітація тривалого виготовлення, щоб за хабар віддавати швидше (адже паспорт може бути готовим за 2 календарні тижні після подачі документів). Або просто ці нелюди по іншому поводитись не вміють.

    • Vasiliy on 31.01.2013 at 16:43 said:

     Нарешті, таки сьогодні отримав ПАСПОРТ!!!! :) Хочу поділитись історією – впевнений комусь стане в пригоді. Учасників “процесу” називаю по іменах – нехай країна знає своїх героїв!
     Отож сьогодні набрався рішучості і вирішив що б вони там не казали – забрати паспорт. Заходжу в 4 каб. – Олена Миколаївна пояснює що паспорта ще немає, а є тільки ті що подавались до 4,12,12. Тисну – каже зайти в 1 каб. Заходжу в 1 каб. до гол. спец. ГУ ДМС у Льв. обл. Алли Борисівни Грищук – каже немає Вашого паспорту, буде після 14.02.2013. Кілька разів прошу письмову відмову – відмовляється, каже ідіть в консультантів запитайте скільки часу виготовляється паспорт. Тисну – відсилає в 3 каб. до нач. ГУ ДМС у Льв. обл. Мирослава Михайловича Брославського. Заходжу – він записав коли я здав, прізвище – пішов в той же 1 каб. Виходить через кілька хв. з моїми документами, віддає в 4 каб. і просить видати паспорт. Олена Миколаївна без будь яких питань видає пспорт :) Такі справи…
     ЛЮДИ!!! Відстоюйте свої права і все буде Ок!!! Удачі!!!

     • igor on 31.01.2013 at 16:50 said:

      Дякую за відгук. Думаю громадяни читаючи ваш випадок поміркують і зроблять висновки.

 161. игорь on 10.12.2012 at 10:24 said:

  Оплата за бланкову продукцію (120грн) відмінена постановою Кабінетів Міністрів України № 292 від 11.04.2012
  в этой постанове нет ничего про отмену оплаты за бланкову продукцию

  • igor on 10.12.2012 at 13:19 said:

   В даній постанові виключений абзац (цитую той самий абзац):
   “Під час надання послуг з оформлення проїзного документа дитини, посвідки на постійне та тимчасове проживання для іноземних громадян та осіб без громадянства і паспорта громадянина України для виїзду за кордон справляється плата у розмірі вартості бланка та надбавки в сумі 25 відсотків такої вартості, яка спрямовується як власні надходження, що використовуються відповідно до законодавства. { Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 65 ( 65-2009-п ) від 28.01.2009 }”.
   Якщо ви цього не можете зрозуміти, тоді спробуйте знайти Закон, який зобов’язує громадянина сплачувати 120 грн при виготовленні закордонного паспорта.

 162. Аліна on 07.12.2012 at 01:03 said:

  Хочу поделиться своим опытом получения загранпаспорта. Живу в Ужгороде. Подавала в августе. Перед подачей документов начиталась полезных статей, подобных вашей, узнала, что могу законно отказаться от всяких благотворительных взносов, необязательных платежей, страховки (которую ВГІРФО иногда даже не выдаёт, беря за неё деньги). Кому ни рассказывала о такой возможности, все отвечали, что такое маловероятно. Пришла, подаю документы, мне говорит работница “С вас 550 грн., где будете оплачивать-здесь или в банке?”, отвечаю, что в банке. Банк, кстати, находится на дворовой территории ВГІРФО, такое себе полустационарное помещение, “свой” банк, в котором все “в теме”. Кассиру говорю “У меня оплата за загранпаспорт, без благ. взносов и остальной муры, ТОЛЬКО ОБЯЗАТЕЛЬНЫЕ ПЛАТЕЖИ”. При этом в голове вертится заученое накануне – “в случае несогласия требовать причину отказа в письменном виде”;). Кассир мне “А вы уже в кабинете были? ВАМ РАЗРЕШИЛИ?”. Отвечаю, что да;). Вышло 389 грн за паспорт и, так как я оплачивала и за маму, то в общем “сэкономила” 322 грн. Принесла квитанции во ВГІРФО, они ни слова не сказали по поводу суммы. Думаю, если бы я платила сразу у них , то это стоило бы немалых нервов, работницы там матёрые и всегда имеют, что ответить “таким умным”. А так им уже никуда не деться- всех платежей, нужных для получения паспорта, по закону достаточно. Получила паспорта точно в тот же срок, что и те, кто оплачивал 550 грн. К слову сказать, стоя в очереди, я всем рассказывала о возможности законно “сэкономить”. Все в ответ кивали головой, говорили, что тоже об этом знают, и какое же у нас херовое государство. То же самое всем подтвердил парень, принёсший квитанцию из банка на сумму 389 грн. и спокойно сдавший её, как и я позже. Итог: все, кроме меня и того парня, с рабским спокойствием оплатили кто на месте, кто в банке 550 грн.!!!!!!!! Писец! На таком стаде и ездят все, кому не лень, а потом удивляются, почему всё плохо.

  • Аліна on 07.12.2012 at 01:06 said:

   Тоді я ще не знала, що можна й за бланк не платити;)

 163. Andy on 06.12.2012 at 17:08 said:

  Доброго дня.
  Сьогодні спробував здати документи на виготовлення закордонного паспорта в мене їх не прийняли. Сказали що потрібно ще оплатити 120грн посилаючись на постанову №1098 пункт 4 (http://www.kmu.gov.ua/kmu/control/uk/cardnpd) Чи можна здати документи без оплати цієї послуги?

  • Andy on 06.12.2012 at 17:11 said:

   Ось ця сама постанова на сайті МВС http://mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/623875

   • igor on 06.12.2012 at 19:10 said:

    Насправді бланкова продукція керувалась постановою КМУ від 4 червня 2007 р. N 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”.
    Але 11.04.2012 вийшла постанова КМУ 292, яка ВИКЛЮЧАЄ другий абзац першого пункту, в якому йшлось про оплату бланкової продукції. Дивіться: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/795-2007-%D0%BF/ed20120419

    Те, що вони вам показали — це перелік їхніх послуг, В ЯКИХ НЕМАЄ НІЧОГО ПРО БЛАНКОВУ ПРОДУКЦІЮ! Ця постанова лише дозволяє взяти з вас 87,15 грн за послуги ГІРФО (які вони виконують не в повному обсязі!). І ці послуги теж є добровільними! Ви можете обійтись без них, здавши повний пакет документів, фото і платіжок. Правда щоб вони у вас це прийняли — треба чимало шуму зробити і добре ознайомитись з законами.

    Ці державні структури вже давно гниють своїми правилами тушок згори, які обкрадають людей і не зважають на закони. Тому треба чимало сил, щоб протистояти цьому і вистояти свої права. Але, на жаль, більшість через брак знань та часу прогинається через їхню систему і дозволяє себе обкрадати. Хотілось б, щоб люди нарешті почали відстоювати свої права. Лише так цю систему можна проламати.

 164. Сергій on 05.12.2012 at 21:31 said:

  Добрий вечір!
  Мені менше місяця до 18 річчя, можу я подати документи на оформлення паспорта?

 165. анна on 27.11.2012 at 19:26 said:

  Добрый день. Моя двойная фамилия не помещается в загранпаспорт (Журавльова-Садовець) две последние буквы (на лат. ts) хотят обрезать. У меня с визами или на границе проблем с этим не будет? Если да , что делать

  • igor on 30.11.2012 at 23:39 said:

   Бажано, щоб прізвище влазило. Чітких дій при даній ситуації знайти не вдалось. Проблеми можуть бути при невідповідності імен між документами. Нічого, окрім зміни прізвища, порадити не можу.

 166. Надія on 22.11.2012 at 19:19 said:

  Доброго дня! Я вдруге вийшла заміж і зараз повинна поміняти закордонний паспорт на заміну прізвища. Від першого шлюбу в мене є дитина (вона вписана в моєму паспорті). Скажіть,будь ласка,якщо вписувати дитину в новий закордонний паспорт,чи потрібний нотаріальний дозвіл батька дитини? Нотаріальну згоду він давати відмовився. Я чула,що якщо батько проживає в одному районі,то не потрібно (він прописаний з нами в одній квартирі).Це дійсно правда? Дуже дякую за увагу.

 167. Анастасія on 22.11.2012 at 13:09 said:

  Доброго дня! хочу подати документи на закордонний паспорт. підкажіть, що потрібно робити: йти заповнювати бланки чи спочатку все оплатити ( де і що). Дякую)

  • igor on 30.11.2012 at 23:22 said:

   Можете піти все оплатити, а потім здати всі необхідні документи з квитанціями про оплату. Оплатити можна де завгодно, головне оплатити за вірними реквізитами.

 168. Світлана on 19.11.2012 at 12:36 said:

  Доброго дня.Хочу взнати у мене був закордонний паспорт на мою дівочу фамілію вийшов термін 4 роки тому, а тепер хочу виробити новий на теперішню фамілію ,що мені робити і скільки це буде коштувати.І ще одне питання -чи можна вписати дітей у паспорт їм 9 і 13 років ,які документи потрібні так як ми хочемо поїхати на літні канікули за кордон.

  • igor on 30.11.2012 at 23:19 said:

   На повторне виготовлення паспорта знижок не дають.
   Про документи для вписування дітей можете взнати там, де будете виготовляти паспорт або в Законах України.

 169. Іринка on 13.11.2012 at 23:33 said:

  Отже, львів’ян на залізничній вже приймають? чи можливо виготовити там паспорт за 10 днів, ще й якщо почати сперечатися щодо оплати дод.послуг центру? яка зараз вартість терм.виготовлення паспорту? Мій чоловік рік тому там виготовляв, теж не платив страхівку і послуги оформлення то нервів добре з’їли, але йому нетерміново було…

  • igor on 14.11.2012 at 10:54 said:

   В статті вище ви знайдете відповіді на свої питання.

 170. Василь on 13.11.2012 at 16:30 said:

  Добрий день.Хотів запитати ,я змінив прізвище і в мене є діючий закордонний паспорт з діючою шенген візою на старе прізвище чи можна його залишити поки буде виготовлятися новий паспорт?

  • igor on 13.11.2012 at 16:53 said:

   Якщо ви змінили прізвище, тоді ваш дійсний закордонний паспорт стає недійсним. Відповідно, немає необхідності залишати недійсний документ. Чи потрібно його здавати перед виготовленням, ви зможете взнати при оформленні нового паспорта. (Не забудьте перед оформленням отримати ідентифікаційний код на нове прізвище в податковій).

 171. Олександр on 13.11.2012 at 16:04 said:

  Вивчив сайт. Дуже дякую за сайт! Йду робити паспорт, маю час, тому спробую розворушити лiгво
  .

  • igor on 13.11.2012 at 16:07 said:

   Бажаємо успіху і чекаємо на історію виготовлення!)

 172. Вася on 12.11.2012 at 12:11 said:

  Вітаю!! В мене таке питання. Чи можна здати документи на виготовлення закордоного паспорту за 30 днів до 18 років, а отримати вже повнолітнім??

 173. 4ort on 09.11.2012 at 17:07 said:

  Доброго дня! Подав документи на виготовлення закордонного паспорта в відділенні у справах ГІРФО м. Дрогобич (Львівська обл.)
  Документи прийняли. Вимагають довідку “про несудимість” за якою треба їхати до Львова.
  Просив начальницю відділення видати мені документ про те що мені відмовлено в прийомі документів або документ що підтверджує прийом моїх документів. Нічого в письмовій формі не “вибив”.
  Начальниця мотивує необхідність довідки вказівкою “обласного УВІРу”.
  Що робити? Куди жалітись? Буду вдячний за відповідь

  • igor on 13.11.2012 at 12:58 said:

   Можна спробувати вислати їм рекомендованого листа з заявою про те, що Ви дозволяєте їм обробляти Ваші персональні дані для отримання інформації про відсутність судимості. Але цей варіант потягне за собою багато часу (місяць) і не факт, що спрацює.
   В іншому випадку беріть двох свідків і йдіть спілкуватись до начальника. Потім пишіть в районну прокуратуру скаргу на ГІРФО, про те, що у вас вимагають довідку, яка в законах не передбачена. Довідка про відсутність судимості законодавством від громадянина не вимагається. Обов’язок перевірки відсутності підстав, що тимчасово обмежують право громадянина на виїзд за кордон, згідно зі ст.12 наказу МВС від 21.12.2004 №1603, покладено на підрозділи МВС. Обов’язок громадянина – повідомити про відсутність судимості, обов’язок МВС – це перевірити. Відтак вимога до громадянина надати довідку про відсутність судимості є незаконною. Також варто зазначити, що запиту згоди на збір та обробку ваших персональних даних від працівників ГІРФО МВС України у м. Дрогобич не було.
   Можна ще на місці викликати міліцію і написати заяву про правопорушення. А саме відмова виготовлення паспорту згідно законодавства і відмова видачі документу про причину відмови.
   На розгляд скарги піде до місяця часу.

   • 4ort on 30.11.2012 at 19:16 said:

    Подзвонив на Урядову гарячу лінію. Через три тижні прийшла ”відписка”.
    Плату за бланк потрібно платити згідно п.4 постанови КМУ від 26 жовтня 2011р. №1098 “Деякі питання надання підрозділами МВС та ДМС платних послуг”
    За довідкою “про несудимість” потрібно їхати в Управління інформаційно-аналітичного забезпечення ГУМВС України у Львівській обл. Мотивують Законами України “Про захист персональних даних”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про внесення змін до Закону України “Про інформацію”.
    Правда написано що рахунок ДП “Документ” платити не обов’язково.
    Листа підписав перший заст. начальника В.Є. Канюка

    Ось такі пироги. Як то кажуть – покращення життя вже сьогодні )))

    • igor on 30.11.2012 at 23:16 said:

     Плата за бланк була відмінена постановою Кабінетів Міністрів України № 292 від 11.04.2012. Користування застарілими законами є грубим порушенням Законів України.
     Про довідку — вони у вас просто мають взяти дозвіл про обробку персональних даних. А якщо не пропонують взяти, тоді можна написати самому і здати.
     Можете написати листа в прокуратуру зі скаргою на В.Є. Канюка, про те, що він спирається на застарілі Закони та не надає повної відповіді (про дозвіл обробки персональних даних).
     Не забувайте, що ви платите за послуги ДДГІРФО, в які входить перевірка судимості.

     • 4ort on 02.12.2012 at 10:15 said:

      На сайті ГУ МВС України у Львівській обл. є перелік необхідних документів для оформлення закордонного паспорта
      http://milicialviv.gov.ua/ua/Dokumenti_6014.html
      Згідно цього переліку плата за бланк та довідка “про несудимість” є обов’язковими.
      Таке може бути тільки в нашій державі…

      • igor on 02.12.2012 at 11:13 said:

       Там застаріла та неточна інформація, за яку ніхто не несе відповідальності. Наприклад, послуги УГІРФО можуть надаватися, але не зобов’язують громадян цими послугами користуватись. В законі чітко написано, “можуть надаватися” та “Замовник має право відмовитися від надання замовленої послуги” (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1098-2011-%D0%BF). Щодо довідки про несудимість, то в Законах України не зобов’язують громадянина цю довідку виготовляти (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0068-05).
       Не розумію, чому люди беруть інформацію з недостовірних джерел, замість того, щоб читати Закони?
       Почитайте Закони і все стане зрозуміло!

 174. Люда on 08.11.2012 at 12:57 said:

  Добрий день. Скажіть будь ласка чи можна у Львові на залізничній 56 виготовити паспорт ( проїздний документ) для дитини ( 8 років) якщо прописані ми у Києві. Дякую.

 175. леся on 29.10.2012 at 19:31 said:

  добрий день!! скажіть будь ласка чи на Залізничній роблять всім паспорти, чи потрібно йти по районах? бо я прописана вСихівському р-н. чи зроблять мені на залізничній паспорт??

 176. Христина on 27.10.2012 at 20:23 said:

  Я була 25,10,2012 на вул.Залізнична 56 в ціна за виготовлення паспорта за півтора місяця 540 грн.

  • igor on 27.10.2012 at 21:55 said:

   Ціна на виготовлення закордонного паспорта керується Законами України і не залежить від місця їх виготовлення.
   Якщо з вас стягнули більше і виготовляли довше, тоді можете подати запит на інформацію, щоб вам розписали, за що саме було стягнуто таку суму згідно чинного законодавства, або ж можете звернутись в прокуратуру зі скаргою.
   Раджу взнати вартість виготовлення закордонного паспорта самостійно читаючи Закони України, а не слухаючи працівників ДДГІРФО, які не спираються на Закони України та не несуть відповідальності за свої слова.

 177. Тьома on 24.10.2012 at 18:49 said:

  Всім привіт. в Мене така ситуація!!! я приписаний не у львові але через оботу ніяк не можу попасти до свого міста щоб зробити закордонний паспорт!!! Чи можна якось зробити у львові

  • igor on 27.10.2012 at 21:58 said:

   Так, можна. Зайдіть в представництво Міжрегіонального центру видачі паспортних документів м. Львів, вул. Залізнична, 56.

 178. Андрій on 09.10.2012 at 18:10 said:

  Щира подяка за корисні тлумачення. Але у мене є дещо інша проблема – дружині видали паспорт із помилковою транслітерацією. Прізвище починається на “Я…”, а в англомовному варіанті – “Ia…” замість “Ya…”. Чи можливо домогтися отримання нового паспорту коштом МВС?

  • igor on